Çaycuma Belediyesinden Çocuklara Ücretsiz Tiyatro

Çaycuma Belediyesinden Çocuklara Ücretsiz Tiyatro

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2014 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 22 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi 2 bin okul öncesi ve ilkokul öğrencini; “Palyaçonun Düşleri” adlı çocuk oyunuyla ücretsiz olarak buluşturacak.  Oyun, 4 Kasım 2014 Salı günü Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezinde gün boyunca dört seans oynanacak.

 

OYUNUN KONUSU

 

Mine Acar’ın yönettiği, Haluk Işık’ın yazdığı ve Karınca Çocuk Tiyatrosu oyuncularının oynadığı oyunda sevgi ve barışın önemi vurgulanıyor. Oyunda eskiden bir sirkte palyaço olan Kurşun Asker’in hikayesi anlatılıyor.  Sevginin ve barışın olmadığı Hit-Mus Krallığı’nda, Kral Pinoke ve krallığı korumakla görevli olan Kurşun Asker’in, sevgi ve barışla karşılaşmasını konu alan oyunda, sevgi ve barış, Kral Pinoke’nin fikrini değiştirmeye çalışıyor. Pinoke’nin tek düşündüğü şey ise kötülük yapmaktır. Sürekli yeni savaş planları yapıp tüm dünyayı ele geçirmek istemektedir. Ancak sevgi ve barış ile karşılaşan ikilinin düşünceleri zamanla değişir.

 

KANTARCI: “SANATSAL ETKİNLİKLERE DAHA ÇOK ÖNEM VERECEĞİZ”

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı belediye olarak sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere çok önem verdiklerini vurgulayarak, “Geçtiğimiz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı haftasında gençlerimizi ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturmuştuk. Şimdi se okul öncesi ve ilkokul çocuklarımızı tiyatroyla buluşturuyoruz. Çocukların yaşamında tiyatronun yerinin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Belediye olarak, çocuk ve gençlerimizin hayat yolunda emin adımlarla ilerlemelerinde önemli bir işlevi olan sanatsal etkinliklere daha çok önem vereceğiz.” dedi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteklediği oyunun Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü ve Zonguldak Valiliği tarafından öğrencilere sahnelenmesine izin verildi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çanakkale Zaferi konferansı

Çaycuma Belediyesinin, Çanakkale Zaferi’nin 102. yılı nedeniyle düzenlediği konferansa, Doç….

20.03.2016
Pazar
Detaylar

MUSTAFA GEDİK’İN CENAZESİ

İLÇENİN GEMİCİLER MAHALLESİ’NDEN; RASİM GEDİK’İN OĞLU, ERDOĞAN GEDİK, SONGÜL YURTBAY…

12.01.2022
Çarşamba
Detaylar

Ahmet Berber’in Cenazesi

İLÇENİN YEŞİLTEPE MAHALLESİNDEN; MERHUM HAYRULLAH BERBER’İN OĞLU, SEYHAN VE TURHAN…

25.10.2021
Pazartesi
Detaylar

Belediye-İş Sendikası’ndan Başkan Kantarcı’ya Teşekkür

Belediye-İş Sendikası, Çaycuma Belediye’sinde kadrolu işçilerin ikramiyelerinin tam olarak ödenmesinden…

19.07.2014
Cumartesi
Detaylar