Çaycuma Belediyesinden Çocuklara Ücretsiz Tiyatro

Çaycuma Belediyesinden Çocuklara Ücretsiz Tiyatro

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2014 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 13 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi 2 bin okul öncesi ve ilkokul öğrencini; “Palyaçonun Düşleri” adlı çocuk oyunuyla ücretsiz olarak buluşturacak.  Oyun, 4 Kasım 2014 Salı günü Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezinde gün boyunca dört seans oynanacak.

 

OYUNUN KONUSU

 

Mine Acar’ın yönettiği, Haluk Işık’ın yazdığı ve Karınca Çocuk Tiyatrosu oyuncularının oynadığı oyunda sevgi ve barışın önemi vurgulanıyor. Oyunda eskiden bir sirkte palyaço olan Kurşun Asker’in hikayesi anlatılıyor.  Sevginin ve barışın olmadığı Hit-Mus Krallığı’nda, Kral Pinoke ve krallığı korumakla görevli olan Kurşun Asker’in, sevgi ve barışla karşılaşmasını konu alan oyunda, sevgi ve barış, Kral Pinoke’nin fikrini değiştirmeye çalışıyor. Pinoke’nin tek düşündüğü şey ise kötülük yapmaktır. Sürekli yeni savaş planları yapıp tüm dünyayı ele geçirmek istemektedir. Ancak sevgi ve barış ile karşılaşan ikilinin düşünceleri zamanla değişir.

 

KANTARCI: “SANATSAL ETKİNLİKLERE DAHA ÇOK ÖNEM VERECEĞİZ”

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı belediye olarak sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere çok önem verdiklerini vurgulayarak, “Geçtiğimiz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı haftasında gençlerimizi ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturmuştuk. Şimdi se okul öncesi ve ilkokul çocuklarımızı tiyatroyla buluşturuyoruz. Çocukların yaşamında tiyatronun yerinin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Belediye olarak, çocuk ve gençlerimizin hayat yolunda emin adımlarla ilerlemelerinde önemli bir işlevi olan sanatsal etkinliklere daha çok önem vereceğiz.” dedi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteklediği oyunun Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü ve Zonguldak Valiliği tarafından öğrencilere sahnelenmesine izin verildi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Temiz enerji için bir adım…

Kendi kendine yeten iklim dostu belediye olmak için yatırımlarını sürdüren…

16.08.2021
Pazartesi
Detaylar

Belediye İş Hanı İhale İlanı

29.000₺’den başlayan fiyatlarla… Sizi kentin en merkezi yerinde yatırıma davet…

12.12.2017
Salı
Detaylar

İstasyon Kapalı Pazaryeri Hizmet Vermeye…

Başkan Kantarcı, faaliyete başlayan pazaryerini gezerek yeri üreticilerle sohbet etti….

29.06.2014
Pazar
Detaylar

“Tüketici Hakları” konulu panel düzenleniyor

Çaycuma Belediyesi sosyal faaliyetler kapsamında 26 Aralık 2014 Cuma günü…

24.12.2014
Çarşamba
Detaylar