Çaycuma Belediyesinden Eğitime Katkı

Çaycuma Belediyesinden Eğitime Katkı

Yayınlanma Tarihi: 16.09.2014 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 2 görüntüledi

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Çaycuma Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik Bölümü’nü kazanan, ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle üniversiteye gidememe korkusu yaşayan 21 yaşındaki Simge Aydın, Çaycuma Belediyesi tarafından yurda yerleştirildi ve burs sözü verildi.

 

İstanbul’da yaşayan, babası çalışmayan, annesi ise temizlik fabrikasında çalışan Simge Aydın, evde 3 kardeşine bakarken okula gidemedi. İlkokul, ortaokul ve liseyi dışarıdan bitiren Aydın, BEÜ Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik Bölümü’nü kazandı. Yaz boyunca markette kasiyerlik yaparak kayıt parasını biriktiren Aydın, Çaycuma Meslek Yüksekokulu’ndaki bölüme kaydını yaptırdı.

 

Kredi Yurtlar Kurumu’na başvuran ve 91’inci yedek sırada yer alan Simge Aydın, özel yurda ve eve verecek parası olmadığı için üniversiteye gidememe korkusu yaşadı. İrfan Değirmenci ile Günaydın programına başvuran ve yaşadıklarını anlatan Aydın’a, Çaycuma Belediyesi sahip çıktı.

 

Otobüsle Çaycuma’ya gelen Aydın, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın şoförü tarafından karşılanarak otele yerleştirildi. Aydın, daha sonra Belediye Başkanı Kantarcı’yı makamında ziyaret etti. Başkan Kantarcı, Aydın’a özel bir yurda yerleştirildiği müjdesini verip, burs sağlayacakları sözü verdi. Başkan Kantarcı, “Simge’ye Çaycuma’da sahip çıkacağız. Civan Kız Öğrenci Yurdunun da katkısıyla yurt imkanı sağladık, burs da sağlayacağız. Mezun olduğunda gerekirse iş de sağlayacağız. Simge artık bizim kardeşimiz kızımız” dedi.

 

Simge Aydın da belediye başkanına teşekkür etti. Üniversite sınavını ilk yılında kazandığını belirten Aydın, şöyle dedi;

 

“Üniversiteyi kazanınca çok sevindim. Buraya gelmek istiyordum ama ailemin maddi durumu yetersizdi. Kredi Yurtlar Kurumu’na başvurdum, 91’inci yedek çıktım. Yurt müdürünü sürekli aradım. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlığı ve BİMER’i aradım. Aklıma gelen her yere başvurdum. Hiç kimse bana yardımcı olmadı. Son çare İrfan Değirmenci’nin programını aradım. Haberlere çıktıktan sonra bana Türkiye’nin her yerinden telefon geldi. En önemlisi de Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Bey bana yardım etmek istedi. Televizyon benim son umudumdu, son şansımdı artık her şeyin bittiğini ve en büyük hayalimin gerçekleşemeyeceğini düşündüm. Son şansım yaver gitti.”

 

EĞİTİME DESTEK HESABI

 

Çaycuma Belediyesi, Burs vermek isteyen hayırseverler için Halk Bankası Çaycuma şubesi TR710001200980900007000027 nolu “Eğitim Yardımı Hesabı” açmıştır.

 

Kaynak: DHA

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

TPAO Genel Müdürü Melih Han…

TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’yı…

15.03.2021
Pazartesi
Detaylar

Dünya Süt Günü kutlandı

Dünya Süt Günü nedeniyle Çaycuma’da bir etkinlik düzenlendi.   Uluslararası…

25.05.2016
Çarşamba
Detaylar

Zühriye Altun’un Cenazesi (29.10.2021)

İlçenin Dağüstü köyü’nden; ilçemiz esnaflarından Yüksel Akyüz ve Yaşar Boz`un…

29.10.2021
Cuma
Detaylar

Çocuk Sanat Atölyesi’nde finale doğru

Çaycuma Belediyesinin 3-14 Eylül tarihleri arasında düzenlediği ve Çocuk Sanat…

12.09.2018
Çarşamba
Detaylar