Çaycuma Çocuk Belediyesi Başkanı Nisanur Yıldırım 23 Nisan Ulusal Egemenlik

Çaycuma Çocuk Belediyesi Başkanı Nisanur Yıldırım 23 Nisan Ulusal Egemenlik

Yayınlanma Tarihi: 23.04.2020 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 409 görüntüledi

Çaycuma Çocuk Belediyesi Başkanı Nisanur Yıldırım 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeniyle belediye hoparlöründen yaptığı konuşmada, “Bu özel günde ona ve sizlere söz veriyoruz. Çok çalışacağız. Ülkemizi çok daha ilerilere taşıyıp, çağdaş uygarlıkların ötesine yükseltecek, her yönüyle dünyaya örnek yapacağız” dedi.

Çaycuma Çocuk belediyesi Başkanı Nisanur Yıldırım 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, belediye hoparlöründen Çaycumalılara seslendi. Çocuk Başkan Yıldırım, “Ülkemizi esaretten kurtarıp çağdaş uygarlıklar seviyesine yükseltecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kuruluşunun 100. yılını kutluyoruz. Yeni nesillerde ulusal egemenlik bilincini oluşturmak amacıyla, bizlere bayram olarak da armağan edilen bugünü çok daha coşkulu ve meydanlara sığmayan kalabalıklarla kutlamak isterdik. Okullarımızda öğretmenlerimizle birlikte bunun yoğun hazırlıkları içindeydik. Çaycuma Çocuk Belediyesi olarak bugünün anlamına yakışır, çok özel kutlamalar da yapacaktık. Ancak tüm dünyanın karşı karşıya olduğu virüs salgını nedeniyle, kutlamalarımızı, evlerimize sığdırmak zorunda kaldık” dedi.

COŞKUMUZU EVLERİMİZDEN TÜM DÜNYAYA POZİTİF ENERJİ OLARAK YOLLUYORUZ
Tıpkı kendisi gibi tüm Çaycumalı çocukların, heyecanlarının evlere sığmadığını da söyleyen Çocuk Başkan Yıldırım, “O nedenle bugün başka bir şey yapıyor, sevincimizi, coşkumuzu evlerimizin salonlarından, balkonlarından tüm dünyaya pozitif enerji olarak yolluyoruz. Dünya insanlığı için, içinde bulunulan zor şartlara karşı bir direnç noktası oluşturmasını da istediğimiz bu enerji içinde, bize bu bayramı armağan eden tüm kahramanlara yüreğimizin en derininde biriktirdiğimiz minnet duyguları ile bağımsız bir ülkenin özgür çocukları olmanın sevinici var” dedi.

SÖZ VERİYORUZ: ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
Konuşmasında büyüklere de seslenen Yıldırım, “Atatürk’ün çocukları olarak, onun bizlere hitaben söylediği, ‘Hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz’ sözlerini, hayatımızın en önemli rehberi, yol göstericisi olarak görüyoruz. Bu özel günde ona ve sizlere söz veriyoruz. Çok çalışacağız. Ülkemizi çok daha ilerilere taşıyıp, çağdaş uygarlıkların ötesine yükseltecek, her yönüyle dünyaya örnek yapacağız. Sahip olduğumuz o güzel insani değerleri de koruyarak bilimde, teknolojide, sanatta ve ekonomide çok daha büyük işlere imza atacağız. Sizden devralacağımız bu güzel ülkeyi, Yüce Ata’mızın vasiyetinde olduğu gibi ışığa boğarak yarınlarımızı çok daha aydınlık yapacağız” dedi.

DÜNYAYA BARIŞI VE KARDEŞLİĞİ EGEMEN KILACAĞIZ
Çocuk Başkan Yıldırım konuşmasını, “En önemlisi de, onun, ‘Yurtta Barış Dünyada Barış’ sözünü kendimize kılavuz edinerek tüm dünyaya barışı ve kardeşliği egemen kılacağız. Atatürk çocukları olarak söz veriyoruz: Onun ışıklı yolundan hiç ayrılmayacağız. Tahmin edemeyeceğimiz kadar zor şartlarda Türkiye Büyük Millet Meclisini açıp, orada oluşan millet iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran o büyük azmi bizlere hep ilham verecek. Bu düşüncelerle, başta sevgili arkadaşlarım olmak üzere tüm Çaycuma halkının Ulusal Egemenlik ve Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, bize bu bayramı armağan eden başta Yüce Atatürk olmak üzere, tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Belediye Meclisinde 1 Yıllık Çalışmalar…

Çaycuma Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısını Belediye Başkanı Bülent Kantarcı…

05.04.2015
Pazar
Detaylar

Behçet Kalaycı anılıyor

Çaycuma Belediyesi, ölümünün 10. yılında, düzenleyeceği bir etkinlikle Şair-Yazar İbrahim…

30.05.2016
Pazartesi
Detaylar

2019 1. Olağanüstü Meclis Gündemi

25.07.2019
Perşembe
Detaylar

Bir Zamanlar Zonguldak tanıtıldı

Yazar Doğu Karaoğuz’un son kitabı “Bir Zamanlar Zonguldak”ın, tanıtımı, 1….

06.10.2017
Cuma
Detaylar