Çaycuma dayanışması büyüyor

Çaycuma dayanışması büyüyor

Yayınlanma Tarihi: 07.03.2017 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 43 görüntüledi

Çaycuma Kent Konseyinin “İhtiyacın varsa al, yoksa atma bize getir” sloganıyla oluşturduğu paylaşım noktası,  toplumsal dayanışmanın güzel örneklerine sahne oluyor.

Çaycuma Kent Konseyi Kadın Meclisi kentli dayanışmasını artırmak, iyi durumdaki kıyafetlerin atılarak israf edilmesini önleyip, ihtiyacı olanlara ulaşmasını sağlamak amacıyla “paylaşım noktası” kurdu. “İhtiyacın varsa al, yoksa atma bize getir” sloganıyla oluşturulan paylaşım noktasına, Çaycumalılar, ellerinde bulunan iyi durumdaki giysilerini bırakırken muhtaç durumda olan vatandaşlar da, oradan alarak ihtiyacını gideriyor. Teslim edilen elbiselerin bakımı yapılmış ve ütülü olması isteniyor. Kötü durumdaki yıpranmış elbiselerse kabul edilmiyor. Şimdilik perşembe ve cuma günleri olmak üzere haftada iki gün açık olan paylaşım noktasından kısa zamanda yüze yakın vatandaş yararlandı.

KENTLİ DAYANIŞMASI KENTLERE DEĞER KATAN BİR OLGUDUR

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Kent Konseyimiz her geçen gün daha güzel hizmetlere imza atıyor. Kadın Meclisimizdeki arkadaşlarımız bize projelerini anlattı, biz de onlara yer tahsis ettik. Arkadaşlar çalışmalarına başlar başlamaz büyük bir ilgi oldu ve kentli dayanışmasının en güzel örneklerinden biri ortaya çıktı. Bana verilen rakamlara göre yüz civarında vatandaşımız, paylaşım noktasına gelerek, kıyafet ihtiyacını giderdi. Bu çok güzel bir şey. Hem israfı önlüyoruz, hem de vatandaşlarımızın ihtiyacını gideriyoruz. Bu tip sosyal içerikli projeleri artırarak sürdürmek istiyoruz. Kentli dayanışması, kentlilik bilincinin artmasını, insanların ortak değerlerde buluşmasını sağladığı gibi kentlere değer katan bir olgu. Çalışmalarıyla Çaycuma’da yaşayan herkese Çaycumalı olmanın bir ayrıcalık olduğu hissettiren Kadın Meclisimizin çok değerli gönüllülerine çok teşekkür ediyorum. Onlarla gurur duyuyorum” dedi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

24 Temmuz Basın Bayramı Açıklaması…

24.07.2021
Cumartesi
Detaylar

EŞREF KARA’NIN CENAZESİ

İLÇEMİZ YENİ MAHALLESİ`NDEN; NAZMİYE, HASAN VE MERHUM ALİ KARA`NIN AĞABEYLERİ,…

20.02.2024
Salı
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Babalar Günü Mesajı

“Tüm babaların mutlu gününü yürekten kutluyorum” Çaycuma Belediye Başkanı Bülent…

20.06.2015
Cumartesi
Detaylar

ŞEVKİYE BAYRAK’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ DERECİKÖREN KÖYÜNDEN, KÖYÜMÜZ ESKİ MUHTARI MEHMET BAYRAK’IN EŞİ ŞEVKİYE…

13.12.2023
Çarşamba
Detaylar