Çaycuma Günü etkinlikleri başladı

Çaycuma Günü etkinlikleri başladı

Yayınlanma Tarihi: 09.07.2019 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 123 görüntüledi

Çaycuma’nın ilçe oluşunun 75. yılı nedeniyle düzenlenen “2. Çaycuma Günü” etkinlikleri Kaymakamlık önünden Atatürk anıtına kadar yapılan kortej yürüyüşü ile başladı.

 

Çaycuma’nın ilçe oluşunun 75. yılı nedeniyle düzenlenen 2. Çaycuma Günü etkinlikleri kortej yürüyüşüyle başladı. Kaymakamlık önünde başlayan Çaycuma Belediyesi bandosu eşliğindeki yürüyüş Atatürk anıtı önünde sona erdi. Yürüyüşe Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Saltukova Belediye Başkanı Alim Genç, Zonguldak Eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, İl Genel Meclisi Üyesi Ramis Muslu, CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk, Saadet Partisi İlçe Başkanı Engin Zeren, Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma ve Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, KEDAŞ eski Genel Müdürü Kenan Köktürk, belediye meclis üyeleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Kortej geçişine Moldova ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin yanı sıra Zonguldak Halay Derneği ve Çaycuma Halk Eğitim Merkezi halkoyunları ekipleri de kostümleri ve oyunlarıyla katılarak renk kattı.

 

KANTARCI: “ARAMIZDAKİ BAĞLARIN VE KAYNAŞMANIN DAHA DA ARTACAĞINA İNANIYORUM”

Atatürk anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Değerli kaymakamım, çok değerli belediye başkanı arkadaşlarım, siyasi partilerimizin ve sivil toplum kuruluşlarının değerli temsilcileri, Moldova’dan, Kuzey Kıbrıs’tan Çaycuma’yı teşrif eden değerli halkoyunları ekipleri, sevgili Çaycumalılar, Çaycuma’mızın ilçe oluşunun 75. yıldönümü nedeniyle tertiplediğimiz ‘Çaycuma Günleri’ isimli etkinliğin ilk günündeyiz. Çaycuma’nın bu güzel ve anlamlı gününde yarın da fuarla taçlandıracağımız bugünlerde yurtdışından gelen gurbetçilerimizin de katılımlarıyla güzel günler geçireceğimizi düşünüyorum. Aramızdaki bağların ve kaynaşmanın daha da artacağına inanıyorum. Havaların da böyle bize sürprizler yaptığı bugünlerde umuyorum etkinliklerimiz bir zarar görmez. Ben hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum. Değerli kaymakamıma hem bu toplantılar için hem de burada görev yaptığı 5 yıllık süre boyunca yaptığı çok değerli hizmetler için de çok teşekkür ediyorum. Hepinize Bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun var olun” dedi.

 

KEÇELİ: “KENTLİLEŞME BİLİNCİNİN OLUŞMASI İÇİN BU TİP GÜNLER ÇOK DEĞERLİ”

Daha sonra söz alan Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, “Çaycuma’mızın ilçe oluşunun 75. yılını hep birlikte bu etkinliklerle kutluyoruz. Çaycuma ilçemiz hepimizin malumu olduğu üzere sürekli gelişen, büyüyen ve potansiyelini ortaya çıkartan, her geçen gün daha güzel, daha gelişmiş, daha modern bir kent olma, modern bir ilçe olma yolunda ilerleyen bir ilçemiz. İnşallah daha da büyümeye, daha da gelişmeye, sadece şehirleşmesiyle değil, güzel insanlarıyla da güzel bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğini düşünüyorum. Belediye başkanımız 2 yıldır sağ olsun ilçe oluşunun etkinliğini bu sayede yapmış oluyoruz. Bu tip günler aslında çok değerli. Kentlileşme bilincinin oluşması için böylesi günleri unutmamak, takip etmek, kutlamak hemşerilik bilincinin Çaycumalılık bilincinin oluşmasına katkı sunacağına inanıyorum. Ben Çaycuma’ya yapmış olduğu güzel hizmetler ve bu tip günlerin tekrar canlandırmasındaki katkılarından dolayı belediye başkanımıza huzurunuzda tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah ilerleyen yıllarda Çaycuma Günleri etkinlerimiz artırılarak, büyüyerek devam edecektir diyorum. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” dedi. Konuşmaların ardından ekiplerin yaptığı halkoyunları gösterileri ile açılış töreni sona erdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycumalılar 4’ücü kez buluştu

  Çaycuma Belediyesinin Çaycuma Kaymakamlığının işbirliğiyle ile bu yıl 4’üncüsü…

06.05.2019
Pazartesi
Detaylar

2016 yılı faaliyet raporu onaylandı

Çaycuma Belediyesi Meclisi nisan ayı toplantısı yapıldı. Toplantıda belediyenin 2016…

06.04.2017
Perşembe
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası Nedeniyle ;…

11.01.2024
Perşembe
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Kurban Bayramı Mesajı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yayınladığı Kurban Bayramı mesajında şöyle…

02.10.2014
Perşembe
Detaylar