Çaycuma için el ele

Çaycuma için el ele

Yayınlanma Tarihi: 05.05.2017 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 39 görüntüledi

Çaycuma Belediye Meclisi toplantısında “Çaycumalılar Buluşuyor” etkinliğine ilişkin bilgiler veren Başkan Kantarcı, “Güzel bir birliktelik örneği sergileyeceğiz. Bu görünümün Çaycuma’ya büyük katkı sunacak” dedi.

 

Çaycuma Belediye Meclisinin mayıs ayı olağan toplantısı yapıldı. 2016 yılı kesin hesabının Bütçe ve Plan Komisyonu’na havale edildiği toplantıda, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı belediyenin mali durumu hakkında bilgi verdi. Kantarcı bütçedeki düzelmeye koşut olarak İller Bankasından alabilecekleri kredi miktarının sürekli olarak arttığını söyledi. Kantarcı “Geçen yıl İller Bankasına 5 milyon kredi için müracaat ettik. Bununla yeni hizmet binamızın iç işlerini yapacaktık. Ancak daha o talebimiz onaylanmadı. Bu nedenle yeni bir talep için ayrıca onay almaya şimdilik gerek görmüyoruz” dedi. Yeni açılan cadde ve sokaklara isim verilmesi konusundaki teskerenin de komisyona havale edildiği toplantıda, proje çalışmaları devam eden “Sofia Evleri”nin yapımı işinin yürütümü ve belediyeye ayrılan bağımsız bölümlerin satışı için Belediye Encümeni’ne yetki verildi.

 

DEĞERLİ ZAMANINIZI AYIRMANIZI RİCA EDİYORUM

 

Plan Bütçe Komisyonundan gelen yol giderleri katılım payı konusundaki teklif bir sonraki toplantıda görüşülmek üzere ertelenirken, imar planı tadilatıyla ilgili öneriler de komisyondan gelen şekliyle kabul edildi. Dilek ve temenniler bölümünde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Kantarcı, sözlerini “Çaycumalılar Buluşuyor’ adlı etkinliğimizi bu hafta sonu yapıyoruz. Çok değerli konuklarımız geliyor. Sizlerin de değerli zamanınızı ayırmanızı rica ediyorum. Bu tip büyük organizasyonları yapmak kolay değil, hatalarımız, eksiklerimiz elbette olacaktır. Güzel bir birliktelik örneği sergilemeyi çok arzu ediyorum. Bu görünümün bugün olmasa da ileride Çaycuma’ya büyük katkı sunacağına inanıyorum” diyerek tamamladı. Toplantı, mayıs ayı ikinci bileşiminin 5 Mayıs Cuma günü yapılması kararlaştırılarak sona erdi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Yeni Yıla Böyle Girdi

Çaycuma Belediyesi’nin katkılarıyla Çaycuma Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından organize…

01.01.2015
Perşembe
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle; İstasyon Mahallesinin; Göçmenler Mevkii ve Kenan…

05.07.2022
Salı
Detaylar

2020 Aralık Ayı Meclis Gündemi

27.11.2020
Cuma
Detaylar

Çaycuma’da İlk; Engelliler Haftası Etkinliği

Engelliler Haftası nedeniyle Çaycuma’da ilk kez etkinlik düzenlendi.   Çaycuma…

24.06.2014
Salı
Detaylar