Çaycuma için el ele

Çaycuma için el ele

Yayınlanma Tarihi: 05.05.2017 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 60 görüntüledi

Çaycuma Belediye Meclisi toplantısında “Çaycumalılar Buluşuyor” etkinliğine ilişkin bilgiler veren Başkan Kantarcı, “Güzel bir birliktelik örneği sergileyeceğiz. Bu görünümün Çaycuma’ya büyük katkı sunacak” dedi.

 

Çaycuma Belediye Meclisinin mayıs ayı olağan toplantısı yapıldı. 2016 yılı kesin hesabının Bütçe ve Plan Komisyonu’na havale edildiği toplantıda, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı belediyenin mali durumu hakkında bilgi verdi. Kantarcı bütçedeki düzelmeye koşut olarak İller Bankasından alabilecekleri kredi miktarının sürekli olarak arttığını söyledi. Kantarcı “Geçen yıl İller Bankasına 5 milyon kredi için müracaat ettik. Bununla yeni hizmet binamızın iç işlerini yapacaktık. Ancak daha o talebimiz onaylanmadı. Bu nedenle yeni bir talep için ayrıca onay almaya şimdilik gerek görmüyoruz” dedi. Yeni açılan cadde ve sokaklara isim verilmesi konusundaki teskerenin de komisyona havale edildiği toplantıda, proje çalışmaları devam eden “Sofia Evleri”nin yapımı işinin yürütümü ve belediyeye ayrılan bağımsız bölümlerin satışı için Belediye Encümeni’ne yetki verildi.

 

DEĞERLİ ZAMANINIZI AYIRMANIZI RİCA EDİYORUM

 

Plan Bütçe Komisyonundan gelen yol giderleri katılım payı konusundaki teklif bir sonraki toplantıda görüşülmek üzere ertelenirken, imar planı tadilatıyla ilgili öneriler de komisyondan gelen şekliyle kabul edildi. Dilek ve temenniler bölümünde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Kantarcı, sözlerini “Çaycumalılar Buluşuyor’ adlı etkinliğimizi bu hafta sonu yapıyoruz. Çok değerli konuklarımız geliyor. Sizlerin de değerli zamanınızı ayırmanızı rica ediyorum. Bu tip büyük organizasyonları yapmak kolay değil, hatalarımız, eksiklerimiz elbette olacaktır. Güzel bir birliktelik örneği sergilemeyi çok arzu ediyorum. Bu görünümün bugün olmasa da ileride Çaycuma’ya büyük katkı sunacağına inanıyorum” diyerek tamamladı. Toplantı, mayıs ayı ikinci bileşiminin 5 Mayıs Cuma günü yapılması kararlaştırılarak sona erdi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

HALİL DİLEK’İN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN; ERDOĞAN, LATİFE VE FATİH DİLEK’İN BABALARI, ŞERİFE…

18.03.2022
Cuma
Detaylar

NESRİN KALAYCI’NIN CENAZESİ

BARTIN EŞRAFINDAN, MERHUM ŞEREF VE MERHUME MUKADDES AKRABAOĞLU’NUN KIZLARI, MERHUME…

27.03.2024
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma’yı çok sevdik

Çaycuma’yı çok sevdik Almanya’nın Lennestadt kentinden gelen Gymansium Der Stadt…

01.11.2023
Çarşamba
Detaylar

ALİ AFŞAR’IN CENAZESİ

İlçenin yukarı dere köyü bostancılar mahallesinden merhum Şerafettin Afşar’ın oğlu…

22.05.2022
Pazar
Detaylar