ÇAYCUMA NASIL YÖNETİLİYORSA ALLAH’IN İZNİYLE TÜRKİYE’Yİ DE ÖYLE YÖNETECEĞİZ

ÇAYCUMA NASIL YÖNETİLİYORSA ALLAH’IN İZNİYLE TÜRKİYE’Yİ DE ÖYLE YÖNETECEĞİZ

Yayınlanma Tarihi: 11.06.2022 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 94 görüntüledi

ÇAYCUMA NASIL YÖNETİLİYORSA ALLAH’IN İZNİYLE TÜRKİYE’Yİ DE ÖYLE YÖNETECEĞİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çaycuma Belediyesi Açılış Töreninde Yaptığı Konuşma Metni:

ÇAYCUMA’DA DA ÇİÇEKLER AÇTI
Buraya ilk geldiğimde bir akşam dört yol ağzında belediye başkanımızın seçilmesi için bir aracın üzerinde Çaycumalı kardeşlerime seslenmiştim. Sizler onu onurlandırdınız ve seçtiniz. Görev yaptı ve ben tekrar geldim buraya, gerçekten de bir Avrupa kentine girer gibi tertemiz pırıl pırıl bir kente girdim. Başkanımız güzel şeyler yapıyor. Evlatlarımızı dinledik İzmir Marşını okudular. İzmir’in dağlarında çiçekler açtı ama unutmayın burada da çiçekler açtı, Çaycuma’da da çiçekler açtı, evlatlarımız güzel marşlarını okudular.

ÇAYCUMA NASIL YÖNETİLİYORSA ALLAH’IN İZNİYLE TÜRKİYE’Yİ DE ÖYLE YÖNETECEĞİZ
Bir şey daha söyleyeyim Başkanımız konuşmasında dedi ki hiçbir ayrım yapmadık iktidar, muhalefet olarak. Olabildiğince bütün kararları oy birliği ile çıkarmaya çalıştık. Yani Çaycuma’ya hizmet yapılacaksa hep beraber gelin, hizmetimizi yapalım dedi ve Çaycuma’yı bugünkü noktaya birlikte getirdiler. Belediye Başkanımızın dirayeti, çalışkanlığı ve uzlaşmacı tavrıyla Çaycuma, bugün, bu bölgenin en güzel ilçelerinden, kentlerinden birisi oldu. Sizlere Çaycumalılara söz veriyorum Çaycuma nasıl yönetiliyorsa Allah’ın izniyle Türkiye’yi de öyle yöneteceğiz. Barış içinde yöneteceğiz, huzur içinde yöneteceğiz. Beraber, birlikte, ayrım yapmaksızın yöneteceğiz. Kucaklayarak, halkı kucaklayarak yöneteceğiz. Hiç kimseyi inancından, kimliğinden, yaşam tarzından ötürü ötekileştirmeyeceğiz. Bu topraklarda yaşayan herkesi kucaklayacağız. Biz milletin sesiyiz, biz halkın sesiyiz, biz Mustafa Kemal’in sesiyiz.

ÇAYCUMA ÜLKEYİ NASIL YÖNETECEĞİMİZİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ VERİYOR
Belediye Başkanı arkadaşlarıma söyledim, kullandığınız para sizin paranız değil, milletin parası. Yaptığınız her yatırımın hesabını millete verin, harcadığınız her kuruşun hesabını millete verin. Yeni bir anlayışı, yeni bir demokrasi anlayışını birlikte en azından belediyelerden başlayarak bunu anlatmaya çalışalım. Evet yapıyoruz, çalışıyoruz, emek harcıyoruz. Belediye Başkanlarımızın önüne engeller çıkarılıyor, onlara yine şunu söyledim, engel çıkaracaklar ama sakın ola ki şikâyet etmeyin. Göreviniz engelleri aşmak ve halka hizmet etmektir. Onlar bütün engelleri aştılar ve halka hizmet etmeye devam ediyorlar. Bu nedenle belediye başkanlarımız bütün başarılarını, yönettiğimiz bütün belediyelerde hayata geçiriyorlar. Şimdi sıra Türkiye’ye geldi. Türkiye’yi yöneteceğiz, Millet İttifakı Türkiye’yi yönetecek. Beraber, demokrasi içinde yöneteceğiz. Herkesi kucaklayarak yöneteceğiz. Halka, halktan topladığımız verginin yani her kuruşun hesabını vereceğiz. Halkımızla helalleşeceğiz ama beşli çetelerle hesaplaşacağız, o ayrı bir şey. Yolsuzluk yapan, kul hakkı yiyeni gel seninle helalleşeceğiz demeyeceğiz, onun hesabını soracağız. O nedenle biz halkımızı seviyoruz, hangi görüşten, kimlikten, inançtan olursa olsun beraber yaşıyoruz aynı havayı teneffüs ediyoruz, aynı bayrağın altındayız, aynı vatandayız dolayısıyla birlikte bu ülkede huzur içinde yaşayacağız. Bunun örneğini mi istiyorsunuz, işte Çaycuma bunun en güzel örneği. Türkiye’de bilsin, bütün dünya da bilsin böyle yöneteceğiz ve yönetmeye de devam edeceğiz.

BAŞKAN BELEDİYEYİ LİYAKATLE YÖNETTİ
Sıkıntılarınız var sevgili halkım biliyorum. Mutfaklarda yangın var bunu da çok iyi biliyorum, gencecik evlatlarımız işsiz bunu da çok iyi biliyorum, beşli çetelere çalışan bir iktidar var onu da çok iyi biliyorum. Bütün bunların hepsini çok iyi biliyorum. Sizden tek isteğim asla ve asla umutsuzluğa kapılmayın. Bizim kitabımızda umutsuzluk yok, umudu büyüteceğiz beraber, birlikte Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz bundan emin olmanızı isterim. Başkanımız bir şey daha söyledi, liyakatten söz etti, belediyeyi yönetirken liyakate uyduğunu ifade etti. Devletin temeli adalettir, devlet adaletle yönetilir, devlet liyakatle yönetilir, iş ehline verilir eğer devleti adaletle yönetmezseniz, belediyeyi adaletle yönetmezseniz, belediyeyi liyakatle yönetmezseniz ne kadar borç alırsanız alın o belediyeyi yönetemezsiniz, kaynakları israf edersiniz. O nedenle liyakat denen kavram çok ama çok önemlidir.

GERÇEKTEN DE HEPİMİZİN İMRENECEĞİ BİR ÇAYCUMA HALİNE GELDİ
Belediye Başkanımız kimseye gidip el avuç açmadan Çaycuma’yı gerçekten de hepimizin imreneceği bir Çaycuma haline getirdi, kendi kaynakları ile getirdi, kendi imkanlarıyla getirdi ve harcadığı her kuruşun hesabını da Çaycumalılara verdi. O nedenle sizler onu seçtiniz o da bunun hesabını sizlere veriyor. Geldim bereketli bir hava, güzel bir hava, yağmurumuz yağıyor. Bereketimiz bol olsun, bereket tarlada olsun, manavda olsun, esnafta olsun, sanayide olsun, evlerde olsun, mutfaklarda olsun, her yer bereketli olsun. Biz bereketten yanayız, sevgiden yanayız, kucaklaşmaktan yanayız ayrımcılığa karşı çıkacağız ve bu güzel ülkeyi birlikte yöneteceğiz. Yönetmeye hazır mıyız? Sandık gelecek büyük bir sabırla sandığa gideceğiz. Oyumuzu kullanırken elimizi vicdanımıza koyup oyumuzu kullanacağız. Dolayısıyla hiç kimse endişe etmesin, geliyor gelmekte olan. Kimse endişe etmesin, teşekkür ederim.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Her yıl daha ileriye

Çaycuma’da art arta yapılan fuarlar sona erdi. Bu yıl 3.’sü…

01.10.2018
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma’da Teröre bayraklı tepki

Çaycuma’da teröre tepki gösteren esnaf tüm ilçeyi bayraklarla donattı.  …

21.03.2016
Pazartesi
Detaylar

İZZET SARIOĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN İSTASYON MAHALLESİ’NDEN; SABİT SARIOĞLU’NUN OĞLU, ZEYNEP SARIOĞLU’NUN EŞİ, YASİN…

08.01.2022
Cumartesi
Detaylar

Daimi kadroya bir adım daha

Çaycuma Belediyesinde hizmet alım yöntemiyle çalışan işçilerin daimi çalışan kadrosuna…

16.03.2018
Cuma
Detaylar