Çaycuma pullarda

Çaycuma pullarda

Yayınlanma Tarihi: 05.04.2017 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 265 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin Çaycuma’nın tanıtımını yapmak üzere bastırdığı pullar PTT tarafından teslim edildi.

 

Posta Telgraf Teşkilatı 165. kuruluş yıldönümü nedeniyle pulculuğa yeni bir boyut kazandırmak ve posta idarelerine gelir kazandırmak amacıyla kişisel pul uygulaması başlattı. Bu uygulama kapsamında, gerçek ya da tüzel kişilere, kendi gönderdiği görsel objelerden pul bastırma olanağı sağlandı. Bu yıl düzenlenen kampanya ile ekonomik olarak da cazip hale getirilen uygulamadan Çaycuma Belediyesi de yararlandı. Belediye 8 farklı görselden toplam 2,600 pul bastırdı. Basılan pullar PTT Çaycuma Şube Müdürü Vekili Mehmet Koymatçık ve PTT Memuru Birsen Gürsoy tarafından Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya teslim edildi. Teslim sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Körpüş Mısırlı, Belediye Meclis Üyeleri Bahri Malakcı ve Onur Yiğit de hazır bulundu.

 

 

ÇAYCUMA’NIN TANITIMI İÇİN İYİ BİR HİZMET OLDU

 

Teslim sırasında konuşan PTT Şube Müdür Vekili Koymatçık, “Çok güzel bir çalışma oldu. Son derece güzel görsellerden 8 farklı Çaycuma pulu basıldı. Görev yaptığım ilçeyi pullarda görmek beni çok mutlu etti. Bu Çaycuma’nın tanıtımı için de iyi bir hizmet oldu. Ayrıca ilçemizin PTT Genel müdürlüğü nezdinde itibarı çok arttı. Ben sayın başkana hem güzel hizmetleri, hem de PTT ile olan bu yakın işbirliği nedeniyle çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

PTT’Yİ YENİDEN HATIRLADIK

 

Günümüzde tanıtımın önemine işaret eden Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise, “Öncelikle Çaycuma’nın tanıtımını yapabileceğimiz bir çalışmaya ön ayak olduğunuz için ben sizlere teşekkür ediyorum. Yapılan özelleştirmelerin ardından, pek çok hizmeti özel sektöre devredilen PTT’nin son zamanlarda varlığını tartışırken böyle bir hizmet önerisiyle gelmeniz çok güzel oldu. PTT’yi yeniden hatırladık. Ben pulları çok beğendim. Benim çocukluğum, ilk gençliğim tek iletişim olanağının mektup olduğu günlerde geçti. İnci gibi el yazsıyla mektuplar yazardık birbirimize. İletişim olanakları arttıkça bu kültür de ne yazık ki yok oldu. Çabanız için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BAKİYE GÖÇMEN’İN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, MERAL URHAN, SEVAL DEMİRCİ VE MERHUM AHMET…

01.12.2022
Perşembe
Detaylar

MEHMET KÖKTÜRK’ÜN CENAZESİ

İLÇEMİZ ÇAY MAHALLESİ’DEN, SEMRA, SELMA, SEVDA, AYLA VE MEHMET KÖKTÜRK’ÜN…

02.12.2023
Cumartesi
Detaylar

Kemal Yurtbay’dan örnek davranış

Kemal Yurtbay “Çaycumalılar Buluşuyor” etkinliğinde imzaladığı kitapların gelirini Çaycuma Belediyesi…

04.05.2016
Çarşamba
Detaylar

İLKAY GÜLLÜ’NÜN CENAZESİ

İLÇEMİZ YENİ MAHALLESİ’NDEN, MERHUM SELAHATTİN VE FATMA GÜLLÜ’NÜN OĞULLARI, TÜLAY…

13.05.2023
Cumartesi
Detaylar