Çaycuma pullarda

Çaycuma pullarda

Yayınlanma Tarihi: 05.04.2017 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 94 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin Çaycuma’nın tanıtımını yapmak üzere bastırdığı pullar PTT tarafından teslim edildi.

 

Posta Telgraf Teşkilatı 165. kuruluş yıldönümü nedeniyle pulculuğa yeni bir boyut kazandırmak ve posta idarelerine gelir kazandırmak amacıyla kişisel pul uygulaması başlattı. Bu uygulama kapsamında, gerçek ya da tüzel kişilere, kendi gönderdiği görsel objelerden pul bastırma olanağı sağlandı. Bu yıl düzenlenen kampanya ile ekonomik olarak da cazip hale getirilen uygulamadan Çaycuma Belediyesi de yararlandı. Belediye 8 farklı görselden toplam 2,600 pul bastırdı. Basılan pullar PTT Çaycuma Şube Müdürü Vekili Mehmet Koymatçık ve PTT Memuru Birsen Gürsoy tarafından Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya teslim edildi. Teslim sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Körpüş Mısırlı, Belediye Meclis Üyeleri Bahri Malakcı ve Onur Yiğit de hazır bulundu.

 

 

ÇAYCUMA’NIN TANITIMI İÇİN İYİ BİR HİZMET OLDU

 

Teslim sırasında konuşan PTT Şube Müdür Vekili Koymatçık, “Çok güzel bir çalışma oldu. Son derece güzel görsellerden 8 farklı Çaycuma pulu basıldı. Görev yaptığım ilçeyi pullarda görmek beni çok mutlu etti. Bu Çaycuma’nın tanıtımı için de iyi bir hizmet oldu. Ayrıca ilçemizin PTT Genel müdürlüğü nezdinde itibarı çok arttı. Ben sayın başkana hem güzel hizmetleri, hem de PTT ile olan bu yakın işbirliği nedeniyle çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

PTT’Yİ YENİDEN HATIRLADIK

 

Günümüzde tanıtımın önemine işaret eden Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise, “Öncelikle Çaycuma’nın tanıtımını yapabileceğimiz bir çalışmaya ön ayak olduğunuz için ben sizlere teşekkür ediyorum. Yapılan özelleştirmelerin ardından, pek çok hizmeti özel sektöre devredilen PTT’nin son zamanlarda varlığını tartışırken böyle bir hizmet önerisiyle gelmeniz çok güzel oldu. PTT’yi yeniden hatırladık. Ben pulları çok beğendim. Benim çocukluğum, ilk gençliğim tek iletişim olanağının mektup olduğu günlerde geçti. İnci gibi el yazsıyla mektuplar yazardık birbirimize. İletişim olanakları arttıkça bu kültür de ne yazık ki yok oldu. Çabanız için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycumalı Bisikletliler İstanbul Bisiklet Festivali’nde

Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Bisiklet Festivali’ne Çaycuma Belediyesi…

16.06.2015
Salı
Detaylar

Çaycumaspor’dan Başkan Kantarcı’ya Ziyaret

Zonguldak Süper Amatör Ligde mücadele eden Çaycumaspor yöneticileri Çaycuma Belediye…

17.09.2014
Çarşamba
Detaylar

AÇIKLAMA

Bazı gazete ve internet sitelerinde “Çaycuma’da telef olan sokak hayvanları…

19.04.2022
Salı
Detaylar

O evin hikâyesini anlattı

Nihat kantarcı yolu açmaya kendi evini yıkarak başladı Belediyemizin yaşayan…

23.12.2022
Cuma
Detaylar