Çaycuma tarihi güne hazırlanıyor

Çaycuma tarihi güne hazırlanıyor

Yayınlanma Tarihi: 18.04.2016 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 58 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin 20 Nisan Çarşamba günü gerçekleştireceği toplu temel atma ve açılış törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak

 

Çaycuma Belediyesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapımı tamamlanan atık su arıtma tesisleri, ambalaj atığı geri dönüşüm tesisi, balerin heykeli ve Belediye SEKA Sosyal Binasını topluca hizmete açarken, kapalı pazaryeri 3. etabı ile belediye kompleksinin temelini atacak. Temeli atılacak belediye kompleksi toplam 15 bin metre kapalı alana sahip olurken, kapalı pazaryeri pazar kurulmadığı zamanlarda sportif ve kültürel amaçlı olarak kullanılabilecek şekilde yapılacak.

 

KANTARCI: “GURUR GÜNÜMÜZE BEKLİYORUZ”

 

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çaycuma için tarihsel bir güne hazırlanıyoruz. Sayın Genel Başkanımızın katılımıyla toplu açılış ve temel atma töreni yapacağız. Çaycuma’nın yaşam kalitesini yükseltecek, belediyemizi daha etkin hizmet verir hale getirecek tesisleri tam da programladığımız gibi bir bir hayata geçiriyoruz. Atık su arıtma tesisi ile ambalaj atığı geri dönüşüm tesisinin hizmete girmesi çok önemli, çünkü çevreyi korumaya çok değer veriyoruz. Son derece kötü durumda olan pazaryerlerimizi sokak aralarından kurtardık. Temelini atacağımız 3. etabı çok fonksiyonlu olarak inşa ediyoruz. Pazar kurulmadığı zamanlarda kültürel ve sportif faaliyetler için kullanabileceğiz. Belediye kompleksimiz 15 bin metrekare kapalı alanıyla ilçemizin en görkemli binası olacak. Sayın Genel Başkanımızı en iyi şekilde karşılamak, törenleri en görkemli biçimde yapmak için hazırlanıyoruz. Yalnızca Çaycumalıları değil tüm Zonguldak halkını bu gurur günümüze bekliyoruz” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Tatristan Misafir Geldi

Tataristan Alabuga Belediyesi Başkan Yardımcısı Çulpan Habibullina, Belediye Meclis Üyesi…

07.10.2021
Perşembe
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

31.07.2017
Pazartesi
Detaylar

İtfaiyeden Yangına Zamanında Müdahale

Çaycuma Belediye İtfaiyesi çıkan çatı yangınını kısa sürede söndürdü. Çaycuma’nın…

29.06.2014
Pazar
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Vali Bektaş’a brifing

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Çaycuma Belediyesini ziyaret eden Zonguldak Valisi…

29.11.2018
Perşembe
Detaylar