Çaycuma Vosvoslarla renklendi

Çaycuma Vosvoslarla renklendi

Yayınlanma Tarihi: 18.07.2017 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 163 görüntüledi

17-23 Temmuz tarihleri arasında yapılan Zonvos 1. Volkswagen Şenliği kapsamında kent merkezine gelen Vosvos arabalar Çaycuma halkından büyük ilgi gördü

 

Zonguldak Wolkswagen Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 1. Zonvos Volkswagen Şenliği kapsamında Çaycuma’ya gelen Vosvoslar büyük ilgi gördü. Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen yüze yakın araç, ortaya, güzel görüntüler çıkardı. Zonguldak, Ordu, Ankara, İstanbul gibi değişik illerden gelen ve halk arasında kamlumbağa, ya da Hörbi olarak bilinen araçlardan oluşan konvoy, bir süre Çaycuma’da kaldıktan sonra iki gün konaklayacakları Filyos’a hareket etti. Vosvosçular, 18-19 Temmuz’da Filyos’ta, 20 Temmuz’da Kilimli’de, 21 Temmuz’da Zonguldak’ta, 22-23 Temmuz’da ise Ereğli’de olacak.

 

KARAKTER, RUH VE KİMLİK ÇOK ÖNEMLİ

 

Volkswagen konvoyunu karşılayan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Türkiye’nin değişik yerlerinden bir araya gelen Volkswagen grubunu Çaycuma’da misafir etmekten mutluluk duyuyorum. 2017 model araba sahibi olan kişi, diğer aynı model araba sahibi kişilerle bir araya gelip böyle bir grup oluşturamaz. Neden? İnsanların, şehirlerin ruhları kimlikleri olduğu gibi arabaların da kimlikleri var. 2. Dünya Savaşı yıllarında ortaya çıkan ve ülkemizde ‘halk arabası’ olarak tanınan bu araçlar dünyada bir tutku. Dostlarımız bir araya gelip, bölgemizde, değişik modellerden oluşan bir araç konvoyu ile böyle bir gösteri yapıyor, bu da halkımızın ilgisini çekiyor. Çaycuma’ya da onur verdiler. Belediye Başkanı olarak kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. Bütün insanların bundan pay çıkarmaları gerektiğini de söyleyen Kantarcı, “Karakter, ruh ve kimlik çok önemli bir şey. Bu araçların hepsinin aynı marka olmasına rağmen bir tanesi diğerine benzemiyor. Ama nereden bakarsanız bakın bu araç Volkswagen diyorsunuz. O yüzden kimliğimizi, farklılığımız aramaya, bulmaya, olanı da korumaya çalışmamız gerekiyor” dedi.

 

ÇAYCUMA’DA SOSYAL MESAJI OLAN BİR ETKİNLİK YAPACAĞIZ

 

Zonguldak Wolkswagen Dayanışma Derneği Başkanı Melih Öztürk ise, “Zonguldak Wolksvagen Şenliği’nin birincisini yapıyoruz. Yaklaşık 15 ilden gelen arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz şenlik Devrek’te başladı, bugün Çaycuma’dayız. Başkanımızla birlikte daha güzel şeyler yapmayı düşünüyoruz. Bugün şöyle bir geçerek kendimizi göstereceğiz. Volkswagen sahipleri olarak daha ses getirici, daha büyük etkinlikler yapacağız. Başkan Kantarcı ile bir daha ki sene otizmli çocuklarla birlikte sosyal mesajı da olan bir etkinliği gerçekleştirme kararı aldık. Bu yıl her şey çok güzel gidiyor. Önümüzdeki yıl katılımın iki yüz, üç yüz araca ulaşacağını tahmin ediyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

En anlamlı serginin açılışı yapıldı

Renk Ahenk Resim Grubu’na ait 40 ressamın Çaycumalı Ressam Figen…

30.07.2021
Cuma
Detaylar

Sokak Hayvanları ile Dostluk

Çaycuma Belediyesi, sokak hayvanları için bir kap su bırakılması konusunda…

09.07.2014
Çarşamba
Detaylar

CEVDET ÇELİK’İN CENAZESİ

İLÇENİN YEŞİLTEPE MAHALLESİ’NDEN; İSMAİL ÇELİK’İN OĞLU, CEVAT ÇELİK’İN KARDEŞİ, PINAR…

23.08.2022
Salı
Detaylar