Çaycuma’da büyük buluşma

Çaycuma’da büyük buluşma

Yayınlanma Tarihi: 27.04.2016 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 37 görüntüledi

Çaycuma doğumlu olup da farklı nedenlerle yaşamını başka yerlerde sürdüren Çaycumalılar, 1 Mayıs 2016 günü Çaycuma’da toplanıyor.

 

Çaycuma Belediyesi 1 Mayıs Pazar günü, Çaycuma doğumlu olup da farklı nedenlerle yaşamını ilçe dışında sürdüren Çaycumalıları, Çaycuma’da topluyor. Bu amaçla, bu konumda olan ve aralarında eski bakan, milletvekili, öğretim, üyesi, doktor, avukat, yazar, emekli öğretmen ve işadamlarının da olduğu 300’den fazla kişiye davetiye gönderildi. Etkinliğe katılanlar, saat 14.00’de Çaycuma Belediyesi önünde toplanarak, bando eşliğinde Atatürk Anıtı’na kadar yürüyecek. Burada yapılacak saygı duruşun ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, sosyal tesislere geçecek olan katılımcılara yöresel yemekler ikram edilecek. Yemek sırasında Doktor Kemal Yurtbay ile Barutsan eski Genel Müdürü Şerafettin Üstünkol kitaplarını imzalayacak.

 

ÇİLOĞLU’NUN MODERATÖRLÜĞÜNDE FORUM YAPILACAK

 

Katılımcılar daha sonra Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’ne geçecek. Burada Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Halk Müziği Korosu yöre türkülerinden oluşan bir konser verecek. Konserin ardından da moderatörlüğünü Çaycumalılar Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu’nun yürüteceği forum yapılacak. Burada dile getirilen görüşler olgunlaştırılarak, Çaycuma Belediyesinin, önümüzdeki dönem çalışmaları için rehber niteliğinde olacak. Etkinlikte Aydın Yılmaz ve Erdoğan Mısırlı’nın resim sergisi ile Çaycuma Belediyesi Ebru Kursu sergisi de açık kalacak.

 

KANTARCI: “GELENEKSEL HALE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

 

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Yapacağımız bu çalışmayla bir büyük hasrete son veriyoruz. Çocukluğunu Çaycuma’nın tozlu sokaklarında birlikte geçirmiş insanlar, yıllar sonra, belki de ilk kez birbiriyle görüşecek. Birçoğumuz birbirimizi, belki de ilk kez burada tanıyacağız. Çağrılı hemşehrilerimizin pek çoğu alanında çok önemli işlere imza atmış, çok değerli insanlar. Çok büyük bölümü başarılarıyla kendini zaten tüm ülkeye kanıtlamış durumda. Bu hemşehrilerimizin yapacağı değerlendirmeler, sunacağı öneriler bizim için çok değerli. Yapacağımız forumda Belediyemizin çalışmalarına ışık tutacak nitelikte fikirler ortaya çıkacağını düşünüyorum. O gün bir ufuk turu yaparak, Çaycuma için, daha iyi ne yapabiliriz diye akıllarımızı ortaklaştıracağız. Bir büyük sinerji yaratmak istiyoruz. Yaratacağımız bu sinerji Çaycumalılık ruhu ve bilicinin de motoru olacak. Mazeret belirterek katılamayacak hemşehrilerimiz var. Onlardan da gelecek yıllar için söz aldık. Çalışmamızı her yıl daha da büyüterek gelenekselleştireceğiz. Şimdiden pazar gününün heyecanını duyuyorum. Bu çalışmaya katkı sunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Süheyla Burunsuz’un Cenazesi (26.10.2021)

İlçenin Yeni Mahalle Elmalı Caddesinden; merhum Fatma ve Ahmet Altuğ’un…

26.10.2021
Salı
Detaylar

HÜSEYİN AKSU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN PEHLİVANLAR MAHALLESİ’NDEN; PERİHAN, FADİME, HATİCE, EMİNE, HÜSEYİN VE ERDOĞAN…

11.03.2022
Cuma
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Berat Kandili Mesajı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Berat Kandili nedeniyle yayınladığı mesajda…

01.06.2015
Pazartesi
Detaylar

HACER DEMİREL’İN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, MÜBECCEL BİLGİN VE HABİBE DEMİREL’İN ANNELERİ, MERHUM…

28.02.2023
Salı
Detaylar