Çaycuma’da çocuklar çok şen

Çaycuma’da çocuklar çok şen

Yayınlanma Tarihi: 07.06.2018 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 171 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi tarafından her köye yapılan çocuk bahçeleri bir bir hizmete girerken, oyun parkına kavuşan çocuklar görülmeye değer bir sevinç yaşıyor. Çocukların sevincine ortak olan Başkan Kantarcı: “Ben de en az onlar kadar mutluyum”

 

Çaycuma Belediyesinin başlattığı “83 Köye Çocuk Oyun Parkı” projesi devam ediyor. Bu kapsamda belediyenin şirketi ÇAYBEL tarafından üretilen ve kule, salıncak, kaydırak ile tahterevalliden oluşan çocuk parkları okul bahçelerine ya da köy meydanlarına kuruluyor. Şu ana kadar 30 köy çocuk oyun parkına kavuşurken 53 köyde ise zemin hazırlama ve yer tespit çalışmaları sürüyor.

 

ÇOCUKLAR BİRBİRİYLE YARIŞTI

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, bahçelerine oyun parkı yapılan köyleri ziyaret etti. Hemen hemen her köyde çocuklar tarafından çiçeklerle karşılanan Başkan Kantarcı, parkta oynayan çocukları izleyerek sevinçlerine ortak oldu. Öğrencilerin teneffüslerde çocuk parkına en önce ulaşmak için birbirleriyle yarış etmesi ve oyun grupları önünde uzun kuyruklar oluşturması Başkan Kantarcı’yı duygulandırdı. Bir müddet salıncağa binen çocukları da sallayan Başkan Kantarcı, çocuklara şapka, futbol topu ve oyuncaklardan oluşan hediyeler verirken, okullarına da kitap setleri armağan etti. Çocuklar kendilerine oyun parkı kazandıran Başkan Kantarcı’ya sarılarak teşekkür etti.

 

KANTARCI: “ÇOCUK PARKI TÜM KÖYLERİN ORTAK TALEBİ OLDU”

 

Öğrencilerden çocuk oyun parklarını korumalarını, zarar verilmesi durumunda da kendisine haber verilmesini isteyen Başkan Kantarcı, “Gelecekte sizden çok şeyler bekliyoruz. Derslerinize çok iyi çalışın. Büyüklerinizi üzmeyin. Öğretmenlerinizi, annenizi, babanızı üzmeyin. Birbirinizle güzel geçinin” diyerek öğütler de verdi. 4 yıldır Çaycuma Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü, bu sene ise 5’inci yıla girdiklerini belirten Başkan Kantarcı, “Elbette belediye başkanı olarak asıl görevimiz Çaycuma Belediyesi sınırları içindeki insanlarımıza hizmet etmek. Ancak Çaycuma ilçe merkezi, 83 köy, 5 beldesi olan bir ilçenin tam orta noktası. Belediye de bunun sürükleyici gücü. Ben daha önceki belediye başkanlarının yaptığı gibi köylerimize kısmi böyle parçalı işler yapmak yerine kalıcı bir şeyler yapmak istedim. Bir araştırma yaptırdım. Ve çok şaşırtıcı bir şekilde köylerimizde, çocuk parkı olmadığını tespit ettik. Ve muhtarlarla olan görüşmelerimizde 83 köyün 65 tanesinde en önde gelen talebin çocuk oyun parkı olduğunu hayretle gözlemledik. Dönemimiz içinde de Çaycuma Belediyesinden köylerimize bir hatıra bırakmak ve Çaycuma’nın köy okullarında okuyan çocuklarımıza oyun oynama imkânı sağlamak için bu çocuk parkları projesini geliştirdik” dedi.

 

KANTARCI: “İYİ Kİ BU PROJEYİ YAPMIŞIZ”

 

Kaymakam Serkan Keçeli’nin de konuya yakın ilgi gösterdiğini söyleyen Başkan Kantarcı, “Köylerde en büyük sıkıntı yer bulmaktı. Bunun için Kaymakamlıkla bir protokol yaparak Çaycuma’daki köy okullarımızın tamamına çocuk parkı yapmaya karar verdik. Şimdi çocuk parkı kurulan köyleri ziyaret ediyorum. Bu rakam şu ana kadar 30’ü geçti. Bu proje adım adım devam ediyor. Çocuklarımızın teneffüslerde sıraya girerek oyun oynamalarını görünce duygulanmamak elde değil. Çölde susuz kalmış bir insanın susuzluğuyla parka koşuyorlar. Oyun oynama imkanı olmayan küçücük çocukların en temel ihtiyaçlarının son derece başarılı bir uygulama ile giderildiğini görmek bir büyükleri, karar verme noktasında olan bir yönetici olarak beni çok duygulandırdı. İyi ki bu projeyi yaptık. Devamını getirmek için de bütün gücümüzle de çalışacağız. Çocuklarımız geleceğimiz, çocuklarımızın eğitilmesi oyun oynaması, sosyal faaliyetlerde bulunması, eğlenmesi ve dinlenmesi kısacası onlarla ilgili yapılacak her şey geleceğimizi etkileyecek. Gelecek çocuklarımızın, onlara yapılan yatırımın en güzel yatırım olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

SEFER: “GÜZEL İNSANLAR GÜZEL ŞEYLER YAPARLAR”

 

Çocuk parkı kurulan yerlerden biri olan Serdaroğlu köyünün Muhtarı Seyfi Sefer, okul bahçesine çocuk oyun parkı yaparak çocukları düşündüğü için Başkan Kantarcı ve ekibine çok teşekkür etti. Bugünün küçüklerinin yarının büyükleri olacağını belirten muhtar Sefer, “Belediye başkanımızın bu konuda bizi düşünmesi iyi bir şey. Ara sıra böyle gelip takviyeler yapılması bizim de moralimizi düzeltiyor. Bu gibi şeyler bize de mükafat gibi oluyor. Çünkü bazı şeyleri bekliyoruz. Bu gibi çalışmalarla biz de moral buluyoruz. Arkamızda birisi var düşüncesiyle hareket etmemize sebep oluyor. Güzel insanlar güzel şeyler yaparlar. Çaycuma değişti, köyler de değişsin. Çaycuma ile köyler bir bütün sayılıyor. Her gün insanlarımız Çaycuma’ya gidip geliyor. Bu gibi projeler daha erkenden başlaması gerekirdi. İnşallah devamı gelir. Bu hizmetin köyümüze gelmesine çok seviniyoruz. Çocuklar buraya park gelince çok sevindiler. Onların sevinçlerini de görmek bizleri mutlu ediyor. Onların sevinci bizim sevincimiz. Ailelerin sevinci oluyor. Köy muhtarı olarak da onların sevindiğini görmek bizim de hoşumuza gidiyor. Çocuklar parka gelince bizi hatırlıyorlar, gülüyorlar, seviniyorlar” diye konuştu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

2018 Haziran Ayı Meclis Gündemi

30.05.2018
Çarşamba
Detaylar

AYTEN GÖK’ÜN CENAZESİ

ÇENİN İSTASYON MAHALLESİ’NDEN, MERHUM SATILMIŞ VE SANİYE ÇARŞANBACIK’IN KIZLARI, SATI,…

30.11.2022
Çarşamba
Detaylar

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İHALE İLANI

02.11.2018
Cuma
Detaylar

CEMİL ÜSTÜNKUL’UN CENAZESİ

İLÇEMİZ SOFULAR MAHALLESİ SARAÇLAR MEVKİİNDEN, MERHUM MEHMET VE BEHİCE ÜSTÜNKUL’UN…

23.11.2023
Perşembe
Detaylar