Çaycuma’da ÇÖPMATİK’ler Kuruluyor!

Çaycuma’da ÇÖPMATİK’ler Kuruluyor!

Yayınlanma Tarihi: 30.06.2015 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 153 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi bölgede bir ilke daha imza atıyor;
Belediye kendi ürettiği Yeraltı Çöp Toplama Sistemini (ÇÖPMATİK) kuruyor.

 

İkili, bir metreküp kapasiteli yer altı çöp konteynerleri, Çaycuma’da hizmete giriyor.

 

Sistem sayesinde vatandaşlar, üstte bulunan bacadan çöpleri atacak, yer altındaki konteynerin kullanımıyla görüntü kirliliğinin ortadan kalkmasının yanı sıra dolma ve boşaltma süreleri uzayacak. İlk etapta yenilenen Nihat Kantarcı ve Atatürk bulvarlarında 14 adet yeni çöp toplama sistemi kurulumu başladı.

 

İMALATINI BELEDİYE YAPIYOR!

 

Çaycuma Belediyesi Demir Atölyesinde sanayi esnafının işbirliğiyle üretilen ÇÖPMATİK’ler kötü çöp görüntüsünün ortadan kalkmasına ve yeraltında bir metreküp hacminde çöpün depolanmasına olanak sağlayacak. Toplama ise yeraltına kurulan kompresör sistemiyle gerçekleşecek.

 

BAŞKAN KANTARCI’NIN VAADİYDİ

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 2014 yerel seçimlerinde vadettiği bir projeyi daha hayata geçiriyor. Başkan Kantarcı, kendi atölyelerinde ürettikleri yer altı çöp konteyner sistemiyle hem tasarruf edeceklerini hem görüntü ve kötü koku kirliliğini ortadan kaldırmış olacaklarını vurgulayarak, “Çaycuma’da yaşam kalitemizi ve standartlarımızı yükseltmek adına çöp ile insan arasında ki steril ortamı oluşturmak ve daha sağlıklı yaşam alanları sağlamak için bu projeyi hayata geçiriyoruz.  Bir metreküp hacimli sistem ile dolma ve boşaltma süreleri uzayacağı için hem tasarruf edeceğiz hem de çöp ve atıkların yeraltında toplanması, etrafa koku, pislik, sıvı yayılmasını önleyecek, haşere üremesini engelleyecektir. Konulan alanda ise çok az yer işgal ediyor, yayalara rahat yürüme alanı bırakıyor. Yaşam alanlarımızın daha güzel ve yaşanılır olması için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Çaycuma her yönüyle örnek bir ilçe olma yolundadır.” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma rengarenk

19-22 Temmuz tarihleri arasında yapılacak “Çaycuma Günleri” için gelen Makedonya…

19.06.2018
Salı
Detaylar

EMİNE KÖKSAL’IN CENAZESİ

İLÇENİN YAKADEMİRCİLER KÖYÜ’NDEN, HAYRİYE, NURGÜL, YAŞABEY VE RECEP KÖKSAL’IN ANNELERİ,…

15.04.2023
Cumartesi
Detaylar

2017 Ekim Ayı Meclis Gündemi

29.09.2017
Cuma
Detaylar

SATİA ÖZKARA’NIN CENAZESİ

İLÇENİN MUSAUSTA KÖYÜ’NDEN; MUSTAFA, İSMET, İSMAİL VE MERHUM ZİYA ÖZKARA’NIN…

17.01.2022
Pazartesi
Detaylar