Çaycuma’da cumhuriyet coşkusu

Çaycuma’da cumhuriyet coşkusu

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2021 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 323 görüntüledi
Çaycuma’da cumhuriyet coşkusu
Çaycuma Belediyesi cumhuriyetin kuruluşunun 98. yılını bir dizi etkinlikle kutluyor. 29 Ekim’de Türk Sanat Müziğinin güçlü sesi Bekir Ünlüataer yeni belediye binası önünde bir konser verirken, 31 Ekim’de yapılacak halk koşuşuşunun ardından Grup Maske, aynı yerde, final konseriyle sahnede olacak. 30 Ekim’de ise Serhan Asker’in hazırlayıp Halk Tv’de sunduğu “Görkemli Hatıralar” canlı olarak Çaycuma’dan yayımlanacak
Çaycuma Belediyesi Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yılını bir dizi etkinlikle kutluyor. 29-31 Ekim tarihleri arasında yapılacak etkinliklerde çeşitli konserler, havai fişek gösterisinin yanı sıra 1. Çaycuma Yol Koşusu da yapılacak. Kutlamalarda Bekir Ünlüataer, Serap Yenici, Grup Kömür Karası ve Maske Orkestra’nın yanı sıra yerel sanatçılar da sahneye çıkacak.
BEKİ ÜNLÜATAER İLE CUMHURİYET KONSERİ YAPILACAK
29 Ekim Cuma günü yapılacak ilk etkinlikte Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesi Bekir Ünlüataer yeni belediye binası önünde bir konser verecek. Fener alayından hemen ardından yapılacak konser, 20.00’de başlayacak. Konser sırasında havai fişek gösterisi de yapılacak.
1. ÇAYCUMA YOL KOŞUSU YAPILACAK
Kutlamalar çerçevesinde 31 Ekim Pazar günü, 1. Çaycuma Yol Koşusu yapılacak. 3 kilometrelik halk koşusu ve 15 kilometrelik ödüllü yol koşusu olmak üzere 2 kategoride yapılacak olan koşu, yeni belediye binası önünden başlayarak, yine aynı noktada bitecek. Şu ana kadar, ulusal ve uluslararası düzeyde yarışmalara katılan 200 koşucunun başvurduğu 15 kilometre yol koşusunda, kadın ve erkeklerde yaş gruplarına göre, 4 ayrı grupta dereceye girenler ödüllendirilecek.
MASKE ORKESTRA FİNAL KONSERİNDE SAHNEYE ÇIKACAK
Yarışmayı başarıyla tamamlayan her katılımcıya birer anı madalyasının da verileceği yol koşusunda, birinci gelenler 1.000, ikinci gelenler 750, üçüncü gelenlerse 500 TL para ve kupa ile ödüllendirilecek. 13.30’da yapılacak ödül töreninin ardından Maske Orkestra final konseri için sahnede olacak.
“GÖRKEMLİ HATIRALAR” ÇAYCUMA’DAN YAYIMLANACAK
Öte yandan Serhan Asker’in hazırlayıp sunduğu “Görkemli Hatıralar” adlı program, 30 Ekim Cumartesi günü Çaycuma’dan yayımlanacak. 10.00-13.00 saatleri arasında Halk Tv’den canlı olarak yapılacak yayında ilçenin tanıtımı yapılırken Serap Yenici ve Maske Orkestra’nın yanı sıra yerel sanatçılar da eserlerini seslendirecek.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

PANEL

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE TOPLUMSAL FARKINDALIK

23.11.2021
Salı
Detaylar

“Çaycuma” Adının Kaynağı

Bir varsayıma göre Çaycuma adı “çay” ve “cuma” sözcüklerinden türemiştir….

24.11.2021
Çarşamba
Detaylar

Filyos Çayının Doğusuna Belediye Veznesi

Çaycuma’nın büyümesi ve gelişmesi karşısında Çaycuma Belediyesi hizmet ağını da…

20.10.2015
Salı
Detaylar

TOKİ’ye büyük ilgi

Çaycuma’da TOKİ’nin yapacağı 384 konut için, ilk günde, 300 kişi…

24.08.2016
Çarşamba
Detaylar