Çaycuma’da Ramazan coşkusu

Çaycuma’da Ramazan coşkusu

Yayınlanma Tarihi: 20.06.2017 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 130 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin düzenlediği iftar yemekleri toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerine sahne oluyor. İftar yemeğinin zaman zaman farklı mekânlarda yapılması ortaya çok daha güzel görüntülerin çıkmasını sağlıyor.

 

Çaycuma Belediyesinin düzenlediği iftar yemekleri bir toplumsal dayanışma şöleni şeklinde geçiriyor. Hayırsever vatandaşların katkılarıyla, kapalı pazaryerinde her akşam düzenlenen iftar yemeklerine asgari 500 vatandaş katılırken, son olarak Cumhuriyet Meydanı’nda ve Çaycuma Köprüsü üzerinde yapılan yemeklere 700’ün üzerinde vatandaş katıldı. Çok sayıda yemek dağıtım noktası oluşturulması nedeniyle hiçbir sorunun yaşanmadığı yemeklere, toplumun her kesiminden Çaycumalının katılması dikkat çekti. Çaycuma Köprüsü üzerinde yapılan iftar yemeğine, belediye bandosu, tasavvuf müziğinden oluşan bir repertuvarla renk kattı. Vatandaşlar, hem Cumhuriyet Meydanı’ndaki, hem de köprü üstündeki yemekten son derece hoşnut ayrıldı.

 

İFTAR PROGRAMLARINA HER KESİMDEN İNSAN KATILIYOR

 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Bu yıl düzenlediğimiz iftar yemeklerinde çok güzel görüntüler ortaya çıkıyor. Birliğin, beraberliğin, dayanışmanın en üst düzeyde yaşandığı bu ortamlar beni çok mutlu ediyor. Hafta sonları, İstasyon, Cumhuriyet Meydanı, köprü gibi simgesel alanlarda da iftar temeği yaparak programa renk kattık.  İftarlar programlarına toplumun her kesiminden insanların katılıyor olmasını önemsiyorum. Bu Çaycuma’nın birlik ve beraberliğinin sağlandığı bir huzur ve barış ortamının tesis edildiği anlamına geliyor. Bu aynı zamanda bir kent imecesi, bütçesi birçok vatandaşımızın katkısıyla oluşuyor. Biz Çaycuma’yı bir huzur beldesi yapmak için yola çıktık, bu doğrultuda ilerliyoruz. Ramazan ayının manevi iklimi de buna büyük katkı sunuyor. Emeği geçen belediye personelimize, katkı sunan tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum ” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Mustafa Eyriboyun anılıyor

Geçtiğimiz yıl Covid 19 nedeniyle yaşamını yitiren BEÜ Öğretim Üyesi…

17.10.2022
Pazartesi
Detaylar

Su İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle; Yeni Mahalle Mahalle; Oktay-Olcay Yurtbay Caddesi,…

10.06.2024
Pazartesi
Detaylar

Kültürel başkaldırı da gerekiyor

Çaycuma Belediyesin konuğu olarak Şair Z. Hakkı Zariç ile birlikte…

25.12.2017
Pazartesi
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası Nedeniyle ;…

15.07.2023
Cumartesi
Detaylar