ÇaycumaKart kullanıma girdi

ÇaycumaKart kullanıma girdi

Yayınlanma Tarihi: 23.11.2022 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 240 görüntüledi
Kullanıcılara büyük avantajlar sağlayacak ÇaycumaKart, yapılan tanıtım toplantısıyla birlikte hizmete girdi.
Belediyemizin Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanıma sunulan ülkenin en çağdaş şehir kartı Başkent Kart’ın altyapısını kullanarak hazırladığı ÇaycumaKart, yapılan tanıtım toplantısının ardından hizmete girdi. Çaycuma Belediyesi Çarşamba Salonu’nda yapılan tanıtım toplantısına Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’nın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Cengiz, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Saltukova Belediye Başkanı Alim Genç, Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay Albuz, önceki dönem Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, önceki dönem Çaycuma Belediye Başkanı Orhan Yardımcı, İlçe Mal Müdürü Şener Cıvak, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Rıdvan Karataş, İl Genel Meclisi Üyesi Ramis Muslu, Çaycuma Esnaf ve Sanatkarla Odası Başkanı Hayri Kandemir, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ela Mantarlı Kurt, Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Nizamettin Eyidoğan, Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli, Yurtbay Yem Fabrikası Genel Müdürü Emin Kumkumoğlu, İyi Parti Çaycuma İlçe Başkanı Sebahattin Durmuşoğlu, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Tuncay Ünlütürk, İlçe Malmüdürü Şener Çıvak, Ziraat Bankası Şube Müdürü Sedat Durgut, Gelecek Partisi Çaycuma İlçe Başkanı Şenol Cin de katıldı.
KANTARCI: “ÇOK HAZ DUYDUĞUM, ÇOK ONUR DUYDUĞUM BİR GÜN”
Toplantının açılış konuşmasını yapan Çaycuma Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Bugün değişik bir şey yapıyoruz. Türkiye’nin birkaç büyük şehri dışındaki il ve ilçelerde bulunmayan bir kartı, Çaycuma’da, kullanmaya başlıyoruz. BaşkentKart, bugün itibariyle ÇaycumaKart olarak sadece, Çaycumalılara değil kartı almak isteyen herkese hizmet sunacak. Özellikle belediyemizin tesislerinden, otobüslerinden indirimli yararlanmayı sağlayacak, karat alışverişlerinizde de tasarruf sağlayacak. Aynı zamanda bir sosyal yardımlaşma aracı olarak da işlev görecek ÇaycumaKart, ‘Alan vereni veren alanı görmesin’ diye tanımlanan yardım felsefesinin hayata geçirmemizi sağlayacak. Sosyal yardım ihtiyacı olan vatandaşlarımıza kart üzerinden destek olmaya çalışacağız. Benim çok haz duyduğum, çok onur duyduğum bir gün. Çünkü 30 bin nüfuslu bir yerde böyle bir kartın olması teknik olarak da, maddi olarak mümkün değil” dedi.
KANTARCI: “MANSUR YAVAŞ’A BURADAN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Kantarcı sözlerini, “BaşkentKart’ın ÇaycumaKart olmasını sağlayan, bize bu güzelliği bahşeden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a buradan çok teşekkür ediyorum. Hazırlıklarımız bir yıla yakın bir süreçten beri bu devam ediyor. ÇaycumaKart ayrıca MasterCard özelliği de taşıyor. İlk başta 2000 tane kartımız var elimizde. Ben inanıyorum ki, hem Çaycuma’daki bütün hemşerilerimiz hem de komşu beldelerimizden bu karta büyük talep olacak. Böyle bir hizmeti yapmış olmaktan dolayı gerçekten çok mutluyum. Bu mutluluğumuza ortak olduğunuz için sizlere de çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” diyerek tamamladı.
YAVAŞ: “BAŞKENTKART’I ÇAYCUMALI HEMŞERİLERİMİZLE BİRLİKTE KULLANMAKTAN MUTLUYUZ”
Daha sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gönderdiği video mesajı yayımlandı. Yavaş mesajında, “Tüm Dünya’da geçerli Türkiye’nin ilk şehir kartı BaşkentKart’ı Çaycumalı hemşerilerimizle birlikte kullanmaktan son derece mutluyuz. Bugünkü törene katılan herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu önemli projeyi hayata geçiren Bülent Kantarcı Başkanıma da sevgi ve saygılarımı sunuyorum, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
ANLAŞMALI İŞYERLERİNDE GÜVENLİ VE İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ İMKANI SUNACAK
Tanıtım toplantısı Çaycuma Belediyesi Başkan Danışmanı Cenk Kaplancan’ın yaptığı teknik sunumun ardından sona erdi. Kaplancan’ın verdiği bilgilere göre, pos cihazının olduğu her yerde nakit paraya dokunmadan işlem yapmayı kolaylaştıracak bir ödeme aracı olan ÇaycumaKart, anlaşmalı olduğuna dair etiket asılan her işyerinde güvenli ve indirimli alışveriş yapma olanağı sunacak. Çaycuma Belediyesi ile ÇAYBEL şirketinin sunduğu tüm hizmetlerden indirimli yararlanmayı sağlayacak ÇaycumaKart MasterCard özelliğinden dolayı tüm dünyada geçerli olacak. Kullanıcılarına, Ankara’da, Başken Kart’ın sunduğu tüm hizmetlerinden yararlanma olanağı da sunacak olan kart, Çaycuma belediyesinin sosyal yardımlarını çağdaş bir şekilde yapma fırsatı da tanıyacak.
SOSYAL YARDIMLARIN ÇAĞDAŞ BİR ŞEKİLDE YAPILMASINI SAĞLAYACAK
Sosyal yardım sistemine kayıtlı kartlar, alkollü ürünler, sigara, bahis oyunları, kuyum gibi ürünlerle nakit para çekimine kapalı tutulurken, sosyal yardım alan vatandaşlarla diğer kullanıcıların kart tasarımları birbirinin aynı olacak. ÇaycumaKart’la yapılan her alışverişle, aynı zamanda sosyal yardım alan ailelere de destek olunacak.
YILLIK AİDAT ÖDENMEYECEK
Online alışverişlerde de kullanılabilecek ÇaycumaKart, için yıllık aidatı ödenmeyecek. Temassız ödeme yapmanın da mümkün olduğu ÇaycumaKart’a kolayca para yüklenebilecek, dünyanın her yerinde alışveriş yapılabilecek.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

İSMAİL ERBAY’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ VELİOĞLU MAHALLESİ’NDEN, MERHUM NİYAZİ ERBAY’IN OĞLU, SEYFİ VE MEHMET…

17.05.2024
Cuma
Detaylar

CEMİLE ÖZCAN’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ YENİ MAHALLESİ’NDEN, SEMRA AYAN, BELEDİYEMİZDEN EMEKLİ SEDAT VE MERHUM…

25.10.2023
Çarşamba
Detaylar

Sorumluluklarımızın Farkındayız

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, 3 Aralık Dünya engelliler Günü nedeniyle…

03.12.2020
Perşembe
Detaylar

16 köye daha çocuk parkı

16 köye daha çocuk parkı Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı…

04.05.2023
Perşembe
Detaylar