Çaycumalılar Buluşuyor Hazırlık Kurulu Toplandı

Çaycumalılar Buluşuyor Hazırlık Kurulu Toplandı

Yayınlanma Tarihi: 07.04.2022 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 439 görüntüledi

Hazırlık Kurulu Toplandı.

Bu yıl “Spor ve Barış Kenti Çaycuma” başlığıyla gerçekleştirilecek olan “6. Çaycumalılar Buluşuyor” etkinliğinin hazırlık kurulu toplantısı, Kaymakam Muharrem Coşgun ve Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’nın katılımıyla yapıldı.

Çaycuma Kaymakamlığı ve Çaycuma Belediyesi tarafından birlikte gerçekleştirilen ve bu yıl 6’ncısı yapılacak olan “Çaycumalılar Buluşuyor” hazırlık kurulu toplantısı yapıldı. Çaycuma Belediyesi Meclis Salonunda yapılan toplantıya Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, önceki dönem belediye başkanlarından Orhan Yardımcı’nın yanı sıra ilçede kurulu çok sayıda sivil toplum örgütü, meslek odası, siyasi parti temsilcisi, ilgili kamu birimi yöneticisinin yanı sıra belediye meclis üyeleriyle belediye daire amirleri de katıldı. Hazırlık Kurulu başkanlığını yapan Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu bugüne değin yapılan çalışmalar ve programlanan etkinlikler hakkında bilgi verdi.

FESTİVAL BOYUTUNDA BİR ETKİNLİK OLACAK

Son derece renkli, kültürel düzeyi yüksek, toplumun her kesiminden insanın içinde mutlaka bir şeyler bulacağı festival oylumunda bir etkinlik planladıklarını söyleyen Çiloğlu, bu yılki etkinliğin temasının “Spor ve Barış Kenti Çaycuma” olduğunu açıkladı. Çiloğlu, buluşma sırasında belirlenen mottoya uygun şekilde yapılacak sportif yarışmaların yanı sıra konserler, imza günleri, paneller, bisiklet-motosiklet şenliği, Hıdrellez kutlamaları, uçurtma şenliği, yamaç paraşütü, halkoyunları gösterileri, opera ve bale gösterisi gibi çok sayıda faaliyetin yapılacağını söyledi.

PROF. DR. SEDAT AVCI BİR SUNUM YAPACAK

Etkinlikler içinde uzun yıllardır Filyos Vadisi üzerine çalışmalar yapan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Avcı’nın araştırmaları sırasında ulaştığı bulgu ve bilgileri paylaşacağı bir sunumun da yapılacağını söyleyen Çiloğlu, kültürel etkinlikler kapsamında çeşitli sergilerin yanı sıra “Gurbette Çaycuma” başlıklı bir fotoğraf-belge serginin yer alacağını da bildirdi.

COŞGUN: “ÇOK İYİ DÜŞÜNÜLMÜŞ BİR PROGRAM HAZIRLANMIŞ”

Toplantıda konuşan Çaycuma Kaymakamı Muharrem Cosgun, “Daha önce hazırlık çalışmalarına katılıp büyük bir heyecanla beklediğimiz etkinliği Covid 19 nedeniyle iptal etmek zorunda kaldık. Bu yıl çok iyi düşünülmüş bir program hazırlanmış. İnşallah çok güzel bir program olacak. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

KANTARCI: “ÇAYCUMA’NIN HEP BİR ARADA OLMASI ÇOK GÜZEL”

Daha sonra söz alan Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı yaptığı konuşmada, Çaycuma’nın tüm bileşenlerinin bir arada olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Kantarcı, “Ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Güzel bir organizasyonu gerçekleştirmek için Çaycuma’nın hep bir arada olması çok güzel. Bu işler bir, iki yapılıp kalıyor, gerisi gelmiyor. Kurumsallaşması için toplumun her kesiminden insanın elini taşın altına koyması gerekiyor. Ben buraya geldiğinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu iş yalnızca bir kişinin ya da belediyenin sırtında olmamalı, çorbada herkesin tuzu olmalı. Ortadaki tablo muhteşem, bu nedenle çok güzel bir etkinliği gerçekleştireceğimizi düşünüyorum” dedi.

TERTİP KOMİTESİ OLUŞTURULDU

Önceki dönem Belediye Başkanı Orhan Yardımcı’nın da aralarında olduğu çok sayıda katılımcının çeşitli öneriler sunduğu toplantıda, bu öneriler ışığında etkinlik programını yapmak, faaliyetlerin aksamdan sürmesini sağlamak amacıyla bir de etkinlik komitesi oluşturuldu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Bir yıldızsın Çaycuma gönül ufuklarında

1982-1985 yılları arasında Çaycuma’da kaymakamlık ve belediye başkanlığı yapan Gökhan…

22.05.2018
Salı
Detaylar

NAİM KAMİT’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ AHATLI KÖYÜ GEMEÇLER MAHALLESİ’NDEN, NAİL VE NAZIM KAMİT’İN AĞABEYLERİ,…

25.05.2023
Perşembe
Detaylar

İsmail Zengin’in Cenazesi (12.11.2021)

İlçenin Pehlivanlar Mahallesi’nden; Yıldız, Hülya, Gülkan, İlhan, Burhan ve Abdurrahman…

12.11.2021
Cuma
Detaylar

NEZAHAT ZEREN’İN CENAZESİ

İLÇENİN GÜZELYAKA KÖYÜ’NDEN, İSMAİL VE HAMİDE PİDECİ’NİN KIZLARI, SERKAN VE…

05.02.2023
Pazar
Detaylar