Çaycumalılar El Ele

Çaycumalılar El Ele

Yayınlanma Tarihi: 02.05.2016 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 344 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin düzenlediği “Çaycumalılar Buluşuyor” etkinliğinde yurdun dört bir yanından gelen Çaycumalılar dolu dolu bir gün geçirdi.

 

Çaycuma Belediyesi, 1 Mayıs Pazar günü, “Çaycumalılar Buluşuyor” adlı bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe Zonguldak, İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bartın, Eskişehir, Karabük, Denizli, Adana, Almanya ve İzmir’den çok sayıda katılım oldu. 13.30’a kadar Çaycuma Belediyesi önünde toplanan katılımcılar, oradan bando eşliğine Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü. Burada yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından Belediye SEKA Sosyal Tesislerine geçildi. Tesislerde Erdoğan Mısırlı’nın resim sergisi açılırken, Doktor Kemal Yurtbay ve İsa Muslubaş hemşehrilerine kitaplarını imzaladı. Katılımcılara göce çorbası, bazlama, sirkeli köfte, erişte, malay, bazlama, gözleme, cizleme, un tatlısı ve ayrandan oluşan yöresel yemekler ikram edildi. Gerek toplanma, gerekse yürüyüş ve yemek sırasında, yurdun dört bir tarafından gelen Çaycumalıların birbiriyle hasret giderdiği, son derece sıcak sohbetler yaptığı görüldü.

 

BİR SONRAKİ BULUŞMA 6-7 MAYIS 2017’DE

 

Daha sonra hep birlikte Çaycuma Kültür Sanat Merkezi’ne geçen katılımcılar burada Çaycuma Belediyesi Ebru Atölyesi’nin ebru sergisi ile Aydın Yılmaz’ın resim sergisinin açılışına katıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Halk Müziği Korosu sanatçılarının yöre türkülerinden oluşan bir de konser verdiği etkinlik yapılan forumla sona erdi. Çaycuma ve Köylerini Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu’nun yönettiği forumda, çalışmanın gelenekselleştirilmesi kararı alınırken, bu amaçla ülkenin değişik kentleriyle Almanya’dan temsilcilerin katılımıyla bir düzenleme komitesi oluşturuldu. Yapılan konuşmalar sırasında, gelecek yılki etkinliğin 6-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında, daha geniş kapsamlı olarak yapılması kararlaştırıldı. Forum sırasında Moderatör Çiloğlu’nun çağrısıyla ayağa kalkan katılımcılar, el ele tutuşarak birlik mesajı verdi.

 

BAŞKAN KANTARCI’YA BÜYÜK ÖVGÜ

 

Forumda Prof. Dr. Muharrem Afşar, Memur-Sen Çaycuma Temsilcisi Kenan Tunç, Emekli Öğretmen Mahir Tekin, ZONİAD Başkanı Halil İbrahim Ece, Şair Ertan Mısırlı, GMİS eski Genel Başkanları Çetin Altun ve Ramis Muslu, Prof. Dr. Hüseyin Aygün, Eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Makine Mühendisi Bülent Kalafatoğlu, Hakan Akan, Artvin eski Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, KEDAŞ eski Genel Müdür Kenan Köktürk, Mali Müşavir Hikmet Kabuk, Sarıyer Belediyesi Ulaştırma Hizmetleri Müdürü Coşkun Dilbaz, Maden Mühendisi Hüseyin Çınar, TTK Başmüfettişi Hayrullah Çakmak, Doktor Kemal Yurtbay, eski sendikacı Selahattin Ataman, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eyriboyun, Devlet eski Bakanı Hasan Gemici, emekli eğitimci Hıfzı Zeren, İşadamı Nevzat Gümüşok söz alarak görüşlerini açıkladı. Konuşmacılar genel olarak Çaycuma Belediyesinin yaptığı hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Çaycumalılık ruhu ve bilincinin geliştirilmesine ısrarla vurgu yaptı. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya hem Çaycuma’ya verdiği hizmetler, hem de bu etkinlik teşekkür eden katılımcılar buluşmaların sık sık yapılmasını istedi.

 

TERTİP KOMİTESİ OLUŞTURULDU

 

Forum sırasında oluşturulan tertip komitesinde şu isimler yer aldı: Savaş Çiloğlu, Prof. Dr. Muharrem Afşar, Kenan Tunç (Çaycuma), Halil İbrahim Ece (İstanbul), Seyfullah Kara (Karabük), Nevzat Gümüşok (Almanya), Sezgin Fidan (Bartın) Yılmaz Derin (Antalya), Ayten İnaloğlu (Çaycuma).

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

EMİTT’te Çaycuma’ya büyük ilgi

 Çaycuma Belediyesi, İstanbul/Beylikdüzü TÜYAP fuar merkezinde 25-28 Ocak arası düzenlenen…

31.01.2018
Çarşamba
Detaylar

LGS şampiyonu makamda

Çaycuma LGS birincisi Cengiz Efe Yağcıgil babası Volkan Yağcıgil’le birlikte…

03.08.2022
Çarşamba
Detaylar

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN BELEDİYEMİZ MAHALLE VE MÜCAVİR ALAN SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ BİNA,…

31.05.2023
Çarşamba
Detaylar