“ÇAYCUMA’MIZ HER YÖNÜ İLE ARAŞTIRILACAK YERLERE SAHİPTİR”

“ÇAYCUMA’MIZ HER YÖNÜ İLE ARAŞTIRILACAK YERLERE SAHİPTİR”

Yayınlanma Tarihi: 16.04.2018 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 218 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 42’nci Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen doğa yürüyüşünde yaptığı konuşmasında, “Coğrafi, tarihi ve kültürel varlıklarımızı yeniden keşfetmenin merakı içindeyiz.  Yıllardır hepimizin bildiği Çayır Mağarasına böyle güzel bir organizasyonla katıldık. Çaycuma’mız her yönü ile araştırılacak, değerlendirilecek yerlere sahiptir. Bizlerde herkesi buraya davet ediyoruz” dedi.

Çaycuma Kaymakamlığı, Çaycuma Belediyesi, Çaycuma Meslek Yüksek Okulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğince, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında ilçeye 7 kilometre mesafedeki Çayır Köyü Mağarası’na doğa yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe,  Kaymakam Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kılıç, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Çaycuma Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Elif Mocan, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Şendoğan Kaya, Sosyal Güvenlik Kurumu İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Çetinkaya, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Satılmış Çelik, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Naşit Durdubaş, Belediye Sosyal İşler Müdürü Veysel Özkan, Çaycuma Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Semra Gülboy, il genel meclis üyeleri Halil Gencer ve Siyami Akçaalan, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ali Başören, Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Ahmet Koraman, bisiklet topluluğu üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Kalabalık, önce Çayır Köyü’ndeki tarihi su değirmenini inceledi ardından, içinden dere geçen doğa harikası Çayır Mağarası’nı gezdi.

ÇAYIR MAĞARASINI TANITMAK İÇİN GEZİ DÜZENLEDİK

Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında ilçenin en özel en güzel yerlerinden birisi olan Çayır Mağarası’nı gezdiklerini belirterek, “Ama Çaycuma’da yaşayan insanlarımızın birçoğu Çayır Mağarasını bilmiyor. Sayın valimizin hazırlatmış olduğu proje ile mağara turizme kazandırılacak.  Çayır mağaramızı yeniden hayata kazandırmak ve insanları buraya daha çok çekebilmek için projeler oluşturuldu. Bölgeye ışık tutmak ve projeye destek adına Çayır Mağarasını Çaycumalılara tanıtmak için yürüyüş etkinliği düzenledik.  Oldukça güzel geçti. Proje hayata geçtiğinde mağaramızın bulunduğu bölge turistlerle, misafirlerle dolu olacağına inanıyorum. Etkinlikte emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÇAYCUMAMIZ HER YÖNÜ İLE ARAŞTIRILACAK YERLERE SAHİPTİR

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise yaptığı konuşmasında, “Coğrafi, tarihi ve kültürel varlıklarımızı yeniden keşfetmenin merakı içindeyiz.  Yıllardır hepimizin bildiği Çayır Mağarası’na böyle güzel bir organizasyonla katıldık. Çaycuma’mız her yönü ile araştırılacak, değerlendirilecek yerlere sahiptir. Bizlerde herkesi buraya davet ediyoruz” diye konuştu.

Etkinliğe katılanlar, havanın da güzel olmasını fırsat bilerek piknik yaparken, gezi sırasında bol bol hatıra fotoğraf çektirdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma için el ele

Çaycuma Belediye Meclisi toplantısında “Çaycumalılar Buluşuyor” etkinliğine ilişkin bilgiler veren…

05.05.2017
Cuma
Detaylar

YAŞARE DEMİRSOY’UN CENAZESİ

İLÇENİN AYVAZLAR KÖYÜ PİRAHMETLER MAHALLESİ’NDEN, ŞÜKRAN, TÜRKAN, ZEHRA, ENGİN, MUSTAFA,…

31.12.2022
Cumartesi
Detaylar

HANİFE GEMEÇ’İN CENAZESİ

İLÇENİN AHATLI KÖYÜ GEMEÇLER MAHALLESİ’NDEN, CANİP VE KEMAL GEMEÇ’İN ANNESİ,…

10.08.2022
Çarşamba
Detaylar

SU VE KANALİZASYON MÜDÜRLÜĞÜNDEN

ANA BORU ARIZASI NEDENİYLE; YENİ MAHALLENİN; KAHYAOĞLU CADDESİ, UZALDI CADDESİ…

23.12.2021
Perşembe
Detaylar