ÇAYCUMA’NIN YAPTIĞI HAMLEDE BELEDİYE EMEKÇİLERİNİ PAYI ÇOK BÜYÜK

ÇAYCUMA’NIN YAPTIĞI HAMLEDE BELEDİYE EMEKÇİLERİNİ PAYI ÇOK BÜYÜK

Yayınlanma Tarihi: 30.04.2020 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 32 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Salgın, dünya nüfusunun neredeyse tamamının sağlığını tehdit edip kişisel özgürlüklerini kısıtlarken, emekçilere bunun yanı sıra, işsiz aşsız kalma korkusu da yaşatıyor” dedi.

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Kantarcı yaptığı açıklamada, “Tüm dünyada emekçilerin birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ı, yaşanan Koronavirüs salgını nedeniyle buruk bir şekilde kutluyoruz. Salgın, dünya nüfusunun neredeyse tamamının sağlığını tehdit edip kişisel özgürlüklerini kısıtlarken, emekçilere bunun yanı sıra, işsiz aşsız kalma korkusu da yaşatıyor. Öte yandan, bir arada topluca çalışmak zorunda kalan emekçilerin topyekûn olarak bulaşıcı hastalığa yakalanma riski diğer sosyal gruplardan çok daha fazla bulunuyor. Ortaya çıkan ekonomik daralmanın bir sonucu olarak işini kaybeden pek çok emekçi salgının yarattığı mağduriyeti herkesten daha büyük boyutta yaşıyor ” dedi.

ÇAYCUMA’NIN YAPTIĞI HAMLEDE BELEDİYE EMEKÇİLERİNİ PAYI ÇOK BÜYÜK
Çaycuma Belediyesi olarak 300’ü aşkın bir emekçi kadrosu ile hizmetlerini sürdürdüklerini söyleyen Başkan Kantarcı, açıklamasını, “Salgının emekçilere çıkardığı maliyeti, kendi çalışanlarımıza en az yansıtmak için elimizden gelen her çabayı gösteriyoruz. En düşük maaşın, asgari ücretin 200 lira fazlası olarak belirlendiği belediyemizde, çalışanlarımızın ikramiye ve bayram harçlıklarını zamanından önce ödeyerek onlara ayrı bir destek sunuyoruz. Baştan sonra defalarca dezenfekte ettiğimiz ilçemizin sağlığı gibi çalışanlarımızın sağlığını da korumaya büyük özen gösteriyoruz. Maske, eldiven, dezenfektan malzeme, özel kıyafet gibi koruyucu eşyalarını eksiksiz temin etmenin yanı sıra, münavebeli çalışma örüntüsü ile de bulaş riskini en aza indirmeye çalışıyoruz. Çaycuma’nın son yıllarda yaptığı büyük hamlede çalışanlarımızın alın terinin büyük payı olduğunu biliyor, her biriyle gurur duyuyoruz” diyerek sürdürdü.

SAĞLIK EMEKÇİLERİ ÇOK ÖZEL BİR TEŞEKKÜRÜ HAK EDİYOR
Kantarcı açıklamasını, “Koronavirüs saldırısına karşı, dünyanın her yerinde halk sağlığını korumak için canları pahasına mücadele eden sağlık emekçileri, bu yılki 1 Mayıs’ta çok özel bir teşekkürü hak ediyor. Hizmetlisinden kat görevlisine, görüntüleme uzmanından laborantına, hemşiresinden doktoruna her biri birer kahraman olan sağlık emekçileri başta olmak üzere emeği ile geçinen tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün kutluyorum. Ülke ekonomisine değer katmak için alın teri döktükleri sırada meydana gelen iş kazalarında hayatını kaybeden bütün emekçileri saygıyla anıyor, hepsine Allah’tan rahmet diliyorum” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

ERKAN KÖKTÜRK’ÜN CENAZESİ

İLÇEMİZ ÇAY MAHALLESİ’NDEN, MERHUM MUZAFFER VE RABİA KÖKTÜRK’ÜN OĞULLARI, NEBAHAT…

05.02.2024
Pazartesi
Detaylar

NURAY KARDAŞ’İN CENAZESİ

İLÇENİN ALİ KÖYÜ’NDEN, RACİ, İLHAN, NERİMAN VE NEVİN’İN YENGELERİ, YELİZ,…

17.12.2022
Cumartesi
Detaylar

İSMAİL BAKIROĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN İSTASYON MAHALLESİ’NDEN, MERHUM HİDAYET VE MERHUME NAZİKAR BAKIROĞLU’NUN OĞULLARI,…

20.02.2023
Pazartesi
Detaylar

AKARYAKIT ALIMINA AİT İHALE İLANI

20.11.2015
Cuma
Detaylar