ÇAYCUMA’NIN YAPTIĞI HAMLEDE BELEDİYE EMEKÇİLERİNİ PAYI ÇOK BÜYÜK

ÇAYCUMA’NIN YAPTIĞI HAMLEDE BELEDİYE EMEKÇİLERİNİ PAYI ÇOK BÜYÜK

Yayınlanma Tarihi: 30.04.2020 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 12 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Salgın, dünya nüfusunun neredeyse tamamının sağlığını tehdit edip kişisel özgürlüklerini kısıtlarken, emekçilere bunun yanı sıra, işsiz aşsız kalma korkusu da yaşatıyor” dedi.

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Kantarcı yaptığı açıklamada, “Tüm dünyada emekçilerin birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ı, yaşanan Koronavirüs salgını nedeniyle buruk bir şekilde kutluyoruz. Salgın, dünya nüfusunun neredeyse tamamının sağlığını tehdit edip kişisel özgürlüklerini kısıtlarken, emekçilere bunun yanı sıra, işsiz aşsız kalma korkusu da yaşatıyor. Öte yandan, bir arada topluca çalışmak zorunda kalan emekçilerin topyekûn olarak bulaşıcı hastalığa yakalanma riski diğer sosyal gruplardan çok daha fazla bulunuyor. Ortaya çıkan ekonomik daralmanın bir sonucu olarak işini kaybeden pek çok emekçi salgının yarattığı mağduriyeti herkesten daha büyük boyutta yaşıyor ” dedi.

ÇAYCUMA’NIN YAPTIĞI HAMLEDE BELEDİYE EMEKÇİLERİNİ PAYI ÇOK BÜYÜK
Çaycuma Belediyesi olarak 300’ü aşkın bir emekçi kadrosu ile hizmetlerini sürdürdüklerini söyleyen Başkan Kantarcı, açıklamasını, “Salgının emekçilere çıkardığı maliyeti, kendi çalışanlarımıza en az yansıtmak için elimizden gelen her çabayı gösteriyoruz. En düşük maaşın, asgari ücretin 200 lira fazlası olarak belirlendiği belediyemizde, çalışanlarımızın ikramiye ve bayram harçlıklarını zamanından önce ödeyerek onlara ayrı bir destek sunuyoruz. Baştan sonra defalarca dezenfekte ettiğimiz ilçemizin sağlığı gibi çalışanlarımızın sağlığını da korumaya büyük özen gösteriyoruz. Maske, eldiven, dezenfektan malzeme, özel kıyafet gibi koruyucu eşyalarını eksiksiz temin etmenin yanı sıra, münavebeli çalışma örüntüsü ile de bulaş riskini en aza indirmeye çalışıyoruz. Çaycuma’nın son yıllarda yaptığı büyük hamlede çalışanlarımızın alın terinin büyük payı olduğunu biliyor, her biriyle gurur duyuyoruz” diyerek sürdürdü.

SAĞLIK EMEKÇİLERİ ÇOK ÖZEL BİR TEŞEKKÜRÜ HAK EDİYOR
Kantarcı açıklamasını, “Koronavirüs saldırısına karşı, dünyanın her yerinde halk sağlığını korumak için canları pahasına mücadele eden sağlık emekçileri, bu yılki 1 Mayıs’ta çok özel bir teşekkürü hak ediyor. Hizmetlisinden kat görevlisine, görüntüleme uzmanından laborantına, hemşiresinden doktoruna her biri birer kahraman olan sağlık emekçileri başta olmak üzere emeği ile geçinen tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün kutluyorum. Ülke ekonomisine değer katmak için alın teri döktükleri sırada meydana gelen iş kazalarında hayatını kaybeden bütün emekçileri saygıyla anıyor, hepsine Allah’tan rahmet diliyorum” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

2017 Şubat Ayı Meclis Gündemi

25.01.2017
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma’da Kanalizasyon Hattı Temizleniyor

Çaycuma Belediyesi tarafından İstanbul’dan kiralanan Kombine Sistem Aracı ile ilçede…

10.03.2015
Salı
Detaylar

Hundt resmen hemşehrimiz oldu

          Çaycuma Belediye Meclisinin aldığı karar…

12.11.2021
Cuma
Detaylar

Bem-Bir-Sen ile Sosyal Denge Sözleşmesi…

Çaycuma Belediyesi, belediye personeli ile düzenlenen yemekte Bem-Bir-Sen’le Sosyal Denge…

16.04.2015
Perşembe
Detaylar