Çaycuma’ya Deneme Bilim Merkezi

Çaycuma’ya Deneme Bilim Merkezi

Yayınlanma Tarihi: 18.08.2014 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 137 görüntüledi

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim üyesi Doç.Dr. Burçkin Dal, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı makamında ziyaret etti.

 

Başkan Kantarcı göreve gelmeden önce Filyos Yaşam Alanı Projesi kapsamında “Çaycuma Deneme Bilim Merkezi” kurulacağını vaat etmişti. Başkan Kantarcı ve Burçkin Dal konu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

Burçkin Dal, Bilim ve Teknolojinin halka aktarılmasında önemli role sahip Çaycuma Deneme Bilim Merkezi’nin projelendirilerek hayata geçirilmesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin söz konusu alandaki uzun yıllara dayanan tecrübesinin aktarılmasında, gereken desteğin kendilerine en yüksek seviyede verileceğini belirtti.

 

DENEME BİLİM MERKEZİ NEDİR?

 

Deney ünitesinin yer aldığı; fizik, kimya, matematik, geometri, biyoloji, mekanik, beyin, elektronik, uzay ve yanılsamalar alanlarıyla ilgili deney üniteleri aracılığıyla, ziyaretçilerinin bilimin ana dalları hakkında temel bilgilere sahip olmasını hedefleyen bir merkez.

 

Bilim Merkezi öğrenme şevkini, keşfetmenin mutluluğunu ve deney yapmanın heyecanını yaşatabilmek amacıyla aktif eğitim programlarına uygulama alanı yaratmaktadır. Aynı zamanda ziyaretçilerine bilimi sevdirmek, bilimsel düşünce becerisini yaygınlaştırarak onların merak duygusunu uyarmak ve bu sayede onlara gelişen teknolojileri benimsetmeyi hedeflemekte.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

EMİNE SAKA’NIN CENAZESİ

İLÇEMİZ ÇAY MAHALLESİ EŞRAFINDAN, İLKNUR, ŞENNUR, GÜLNUR, AYNUR VE NURTEN’İN…

13.05.2023
Cumartesi
Detaylar

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele

20.04.2022
Çarşamba
Detaylar

Zonguldak Bülent Ecevit üniversitesi Çaycuma…

Kitapçık okumak için lütfen linke tıklayın. Açık Deniz Servisleri Ön…

27.07.2022
Çarşamba
Detaylar

2015 Olağanüstü Temmuz Ayı Meclis…

15.07.2015
Çarşamba
Detaylar