Çaycuma’ya Deneme Bilim Merkezi

Çaycuma’ya Deneme Bilim Merkezi

Yayınlanma Tarihi: 18.08.2014 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 19 görüntüledi

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim üyesi Doç.Dr. Burçkin Dal, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı makamında ziyaret etti.

 

Başkan Kantarcı göreve gelmeden önce Filyos Yaşam Alanı Projesi kapsamında “Çaycuma Deneme Bilim Merkezi” kurulacağını vaat etmişti. Başkan Kantarcı ve Burçkin Dal konu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

Burçkin Dal, Bilim ve Teknolojinin halka aktarılmasında önemli role sahip Çaycuma Deneme Bilim Merkezi’nin projelendirilerek hayata geçirilmesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin söz konusu alandaki uzun yıllara dayanan tecrübesinin aktarılmasında, gereken desteğin kendilerine en yüksek seviyede verileceğini belirtti.

 

DENEME BİLİM MERKEZİ NEDİR?

 

Deney ünitesinin yer aldığı; fizik, kimya, matematik, geometri, biyoloji, mekanik, beyin, elektronik, uzay ve yanılsamalar alanlarıyla ilgili deney üniteleri aracılığıyla, ziyaretçilerinin bilimin ana dalları hakkında temel bilgilere sahip olmasını hedefleyen bir merkez.

 

Bilim Merkezi öğrenme şevkini, keşfetmenin mutluluğunu ve deney yapmanın heyecanını yaşatabilmek amacıyla aktif eğitim programlarına uygulama alanı yaratmaktadır. Aynı zamanda ziyaretçilerine bilimi sevdirmek, bilimsel düşünce becerisini yaygınlaştırarak onların merak duygusunu uyarmak ve bu sayede onlara gelişen teknolojileri benimsetmeyi hedeflemekte.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

MAKBULE KARACA’NIN CENAZESİ

İLÇENİN ÇOMRANLI KÖYÜ’NDEN; HAYRİYE, SEYDAN, TALİP VE İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ…

19.04.2022
Salı
Detaylar

Otoparklar 3 saate kadar 1…

Çaycuma Belediyesi otopark tarifelerinde değişikliğe giderek, kimi şehirlerdeki gibi, “1…

07.06.2018
Perşembe
Detaylar

Kilitli Parke Yol Çalışmaları Devam…

Çaycuma’da bisiklet yolu ile kilitli parke yol çalışmaları devam ediyor….

03.02.2015
Salı
Detaylar

TOKİ’ye büyük ilgi

Çaycuma’da TOKİ’nin yapacağı 384 konut için, ilk günde, 300 kişi…

24.08.2016
Çarşamba
Detaylar