Çaycuma’ya Deneme Bilim Merkezi

Çaycuma’ya Deneme Bilim Merkezi

Yayınlanma Tarihi: 18.08.2014 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 57 görüntüledi

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim üyesi Doç.Dr. Burçkin Dal, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı makamında ziyaret etti.

 

Başkan Kantarcı göreve gelmeden önce Filyos Yaşam Alanı Projesi kapsamında “Çaycuma Deneme Bilim Merkezi” kurulacağını vaat etmişti. Başkan Kantarcı ve Burçkin Dal konu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

Burçkin Dal, Bilim ve Teknolojinin halka aktarılmasında önemli role sahip Çaycuma Deneme Bilim Merkezi’nin projelendirilerek hayata geçirilmesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin söz konusu alandaki uzun yıllara dayanan tecrübesinin aktarılmasında, gereken desteğin kendilerine en yüksek seviyede verileceğini belirtti.

 

DENEME BİLİM MERKEZİ NEDİR?

 

Deney ünitesinin yer aldığı; fizik, kimya, matematik, geometri, biyoloji, mekanik, beyin, elektronik, uzay ve yanılsamalar alanlarıyla ilgili deney üniteleri aracılığıyla, ziyaretçilerinin bilimin ana dalları hakkında temel bilgilere sahip olmasını hedefleyen bir merkez.

 

Bilim Merkezi öğrenme şevkini, keşfetmenin mutluluğunu ve deney yapmanın heyecanını yaşatabilmek amacıyla aktif eğitim programlarına uygulama alanı yaratmaktadır. Aynı zamanda ziyaretçilerine bilimi sevdirmek, bilimsel düşünce becerisini yaygınlaştırarak onların merak duygusunu uyarmak ve bu sayede onlara gelişen teknolojileri benimsetmeyi hedeflemekte.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fuara coşkulu açılış

  Çaycuma’da 2. Kez düzenlenen Batı Karadeniz Gıda Tarım ve…

28.09.2017
Perşembe
Detaylar

Pedallar Ata için döndü

Çaycuma Belediyesinin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında, “Pedallar…

13.11.2017
Pazartesi
Detaylar

Atatürk’ün tam bağımsız Türkiye için…

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz. Ülkenin içinde bulunduğu…

19.05.2016
Perşembe
Detaylar

Kadrolu İşçilerin Çifte Bayramı

Belediye-İş Temsilcisi Sedat Özcan, Çaycuma Belediye’sinde kadrolu işçilerin ikramiyelerinin tam…

14.07.2014
Pazartesi
Detaylar