Çaycuma’ya Deneme Bilim Merkezi

Çaycuma’ya Deneme Bilim Merkezi

Yayınlanma Tarihi: 18.08.2014 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 3 görüntüledi

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim üyesi Doç.Dr. Burçkin Dal, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı makamında ziyaret etti.

 

Başkan Kantarcı göreve gelmeden önce Filyos Yaşam Alanı Projesi kapsamında “Çaycuma Deneme Bilim Merkezi” kurulacağını vaat etmişti. Başkan Kantarcı ve Burçkin Dal konu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

Burçkin Dal, Bilim ve Teknolojinin halka aktarılmasında önemli role sahip Çaycuma Deneme Bilim Merkezi’nin projelendirilerek hayata geçirilmesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin söz konusu alandaki uzun yıllara dayanan tecrübesinin aktarılmasında, gereken desteğin kendilerine en yüksek seviyede verileceğini belirtti.

 

DENEME BİLİM MERKEZİ NEDİR?

 

Deney ünitesinin yer aldığı; fizik, kimya, matematik, geometri, biyoloji, mekanik, beyin, elektronik, uzay ve yanılsamalar alanlarıyla ilgili deney üniteleri aracılığıyla, ziyaretçilerinin bilimin ana dalları hakkında temel bilgilere sahip olmasını hedefleyen bir merkez.

 

Bilim Merkezi öğrenme şevkini, keşfetmenin mutluluğunu ve deney yapmanın heyecanını yaşatabilmek amacıyla aktif eğitim programlarına uygulama alanı yaratmaktadır. Aynı zamanda ziyaretçilerine bilimi sevdirmek, bilimsel düşünce becerisini yaygınlaştırarak onların merak duygusunu uyarmak ve bu sayede onlara gelişen teknolojileri benimsetmeyi hedeflemekte.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma’da cumhuriyet coşkusu

Çaycuma Belediyesinin düzenlediği Cumhuriyet Bayramı kutlamaları birbirinden renkli görüntülere sahne…

30.10.2018
Salı
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Zonguldak Temasları

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, TTK Zonguldak Üzülmez Müessese Müdürü…

19.08.2014
Salı
Detaylar

3 Aralık Dünya Engelliler Günü…

Çaycuma Belediyesi ile Çaycuma Kent Konseyi Engelli Meclisi, 3 Aralık…

03.12.2014
Çarşamba
Detaylar

Bayramda tüm otoparklar ücretsiz

Çaycuma Belediyesinin tüm otoparkları Kurban Bayramı süresince ücretsiz olarak hizmet…

15.08.2018
Çarşamba
Detaylar