Çaycuma’ya Deneme Bilim Merkezi

Çaycuma’ya Deneme Bilim Merkezi

Yayınlanma Tarihi: 18.08.2014 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 128 görüntüledi

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim üyesi Doç.Dr. Burçkin Dal, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı makamında ziyaret etti.

 

Başkan Kantarcı göreve gelmeden önce Filyos Yaşam Alanı Projesi kapsamında “Çaycuma Deneme Bilim Merkezi” kurulacağını vaat etmişti. Başkan Kantarcı ve Burçkin Dal konu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

Burçkin Dal, Bilim ve Teknolojinin halka aktarılmasında önemli role sahip Çaycuma Deneme Bilim Merkezi’nin projelendirilerek hayata geçirilmesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin söz konusu alandaki uzun yıllara dayanan tecrübesinin aktarılmasında, gereken desteğin kendilerine en yüksek seviyede verileceğini belirtti.

 

DENEME BİLİM MERKEZİ NEDİR?

 

Deney ünitesinin yer aldığı; fizik, kimya, matematik, geometri, biyoloji, mekanik, beyin, elektronik, uzay ve yanılsamalar alanlarıyla ilgili deney üniteleri aracılığıyla, ziyaretçilerinin bilimin ana dalları hakkında temel bilgilere sahip olmasını hedefleyen bir merkez.

 

Bilim Merkezi öğrenme şevkini, keşfetmenin mutluluğunu ve deney yapmanın heyecanını yaşatabilmek amacıyla aktif eğitim programlarına uygulama alanı yaratmaktadır. Aynı zamanda ziyaretçilerine bilimi sevdirmek, bilimsel düşünce becerisini yaygınlaştırarak onların merak duygusunu uyarmak ve bu sayede onlara gelişen teknolojileri benimsetmeyi hedeflemekte.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Kantarcı ortak kitapta

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “İç Cephe Çökerse Ülke Çöker” adlı…

16.03.2022
Çarşamba
Detaylar

KADIN TURPCU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN DERELİ KÖYÜ’DEN; SAFİYE, DÖNDÜ,FİKRİYE VE SADETTİN TURPCU’NUN ANNELERİ, SAMİ…

07.07.2022
Perşembe
Detaylar

Streetbaal heyecanı devam ediyor

Çaycuma Belediyesi tarafından 28 Mayıs’ta 8 takımın katılımıyla başlayan Streetball…

01.06.2018
Cuma
Detaylar

Kantarcı Rektör Özer’le görüştü

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Çaycuma…

25.11.2015
Çarşamba
Detaylar