Çaycuma’yı çok sevdik

Çaycuma’yı çok sevdik

Yayınlanma Tarihi: 01.11.2023 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 76 görüntüledi

Çaycuma’yı çok sevdik

Almanya’nın Lennestadt kentinden gelen Gymansium Der Stadt Lennesdat okulu öğretmen ve öğrencileri Çaycuma Belediyesi ziyareti sırasında 4 gündür bulundukları Çaycuma’yı çok sevdiklerini söyledi

Çaycuma’nın kardeş kenti Almanya’nın Lennestadt kentinden Oktay ve Olcay Yurtbay Lisesinin konuğu olarak gelen Gymansium Der Stadt Lennesdat okulu öğretmen ve öğrencileri 4 günlük Çaycuma ziyaretini tamamladı. 16 öğrenci, 2 öğretmenden oluşan Alman okulu heyeti, Oktay ve Olcay Yurtbay Lisesi Müdürü Oktay Aksoy ve öğretmenleri ile birlikte ziyaretin son gününde Çaycuma Belediyesine geldi. Konuklarını Çaycuma Belediyesi Meclis Salonu’nda ağırlayan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, heyeti burada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyarette Lennestadt Belediyesi Uyum Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı, eşi Nurhan Kalembaşı oğlu Caner Kalembaşı, Lenenstatst-Çaycuma Dostluk Grubu Üyesi Recep Karagöz ve bazı dair amirleri de hazır bulundu.

KARDEŞLİK İLİŞKİLERİNİN EBEDİLEŞMESİNİ SAĞLIYORSUNUZ
Başkan Kantarcı burada yaptığı konuşmada, “Yıllar önce Lennestadt ile başlattığımız kardeş kent ilişkilerinin bu aşamaya gelmiş olmasından çok mutluyum. Öğrencilerin karşılıklı olarak birbirlerini ziyaret etmesini çok önemsiyorum, çünkü bu kardeşlik ilişkilerinin ebedileşmesini sağlıyor. Bu çalışmalar toplumlar arasında önyargıları kırarak mütevazı da olsa dünya barışına katkı sunuyor. Öğretmen arkadaşlarımın bu çabalarını artırarak sürdürmesini diliyorum. Biz Çaycuma Belediyesi olarak onların her zaman yanlarında olarak her türlü desteği sunacağız. Yaşasın Lennestatd Çaycuma kardeşliği. Yaşasın Türk Alman dostluğu. Yaşasın dünya barışı.” dedi.

İLERİDE TURİST OLARAK DA GELMEK İSTERİZ
Başkan Kantarcı, her iki okulun öğretmenleri, Lennestatdt Uyum Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı ve Çaycuma Lennestatdt Dostluk Grubu Üyesi Recep Karagöz’ün görüşlerini açıklamasının ardından Alman öğrencilere gezi ve Çaycuma hakkında görüşlerini sordu. Burada kendilerinin çok iyi ağırlandığını söyleyen Alman öğrenciler Türk misafir severliğine hayran kaldıklarını söyledi. Türk yemeklerini de çok beğendiğini söyleyen öğrenciler Çaycuma’yı çok sevdiklerini, ileride turist olarak Türkiye’ye gelebileceklerini de ifade etti.

GÜNÜN ANISINA ARMAĞAN PAKETİ SUNULDU
Kendilerini diledikleri takdirde Çaycuma’da, diledikleri takdirde turist olarak Bodrum’da ağırlayabileceğini söyleyen Başkan Kantarcı, ziyaretine gelen konuklarına günün anısına bir armağan paketi sundu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

YAŞAR USLUOĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇEMİZ YENİKÖY KÖYÜ’NDEN, MERHUM İSMAİL USLUOĞLU’NUN OĞLU YAŞAR USLUOĞLU VEFAT…

15.06.2023
Perşembe
Detaylar

MEHMET ÜNLÜTÜRK’ÜN CENAZESİ

İLÇEMİZ AKPINAR KÖYÜ’NDEN, MERHUM HÜSEYİN ÜNLÜTÜRK’ÜN OĞLU, AHMET, SELİM VE…

10.01.2024
Çarşamba
Detaylar

İSMET BAYRAMUSTA’NIN CENAZESİ

BAKACAKKADI BELDESİ’NDEN, BİRCAN VE ÖZCAN BAYRAMUSTA’NIN BABALARI, CANAN BAYRAMUSTA’NIN KAYINPEDERİ,…

23.04.2024
Salı
Detaylar

Çaycuma Günü etkinlikleri başladı

Çaycuma’nın ilçe oluşunun 75. yılı nedeniyle düzenlenen “2. Çaycuma Günü”…

09.07.2019
Salı
Detaylar