ÇOCUKLARIMIZIN ŞEN SESLERİNİ DUYURACAĞIZ

ÇOCUKLARIMIZIN ŞEN SESLERİNİ DUYURACAĞIZ

Yayınlanma Tarihi: 20.04.2020 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 200 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi TBMM’nin açılışının yüzüncü yılını evlerindeki çocuklarla birlikte kutlamak için çalışma başlattı. Buna göre Çaycumalı çocukların konuyla ilgili çektiği video kayıtları belediye hoparlöründen yayınlanırken, klip haline getirilerek sosyal medya adresinden paylaşılacak

Çaycuma Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 100. yılını evinde kutlamak zorunda kalan Çaycumalı çocukların bayram coşkusunu tüm dünyaya duyurmak için bir çalışma yapıyor. Bu amaçla Çaycumalı çocuklara bir çağrı yapan Çaycuma Belediyesi, “Ulu Önder Atatürk tarafından size bayram olarak armağan edilen Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 100. yılını kutluyoruz. Bu coşkuya evlerinizden herkesi ortak etmek istiyoruz. 23 Nisan’la ilgili şiirlerinizi, kutlama mesajlarınızı, dileklerinizi, şarkılarınızı, Atatürk sevginizi 3 dakikayı geçmeyecek şekilde kaydedip bize yollayın, biz de belediye hoparlöründen tüm Çaycuma’ya duyuralım. Klip haline getirip sosyal medya adreslerimizde yayımlayalım, coşkumuzu tüm dünya görsün” denildi.

ÇOCUKLARIMIZIN ŞEN SESLERİNİ DUYURACAĞIZ
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Ulusal egemenliğimizin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yılını kutlayacağız. Ulu Önder Atatürk tarafından çocuklarımıza bayram olarak da armağan edilen bu kutlu günü, ne yazık ki, tüm dünyada boy gösteren virüs salgını nedeniyle evlerimizde kutlamak zorunda kaldık. Biz evlerimizde de olsa coşkumuzu paylaşmak, çocuklarımızın şen seslerini önce Çaycuma’ya, sonra da tüm dünyaya duyurmak istiyoruz. Bu amaçla bir çalışma başlattık. Çocuklarımızdan 23 Nisan ve Atatürk sevgisini anlatan şiir, dilek, şarkı ve mesajlarını kaydedip bize göndermelerini istiyoruz. 3 dakikayı geçmeyecek video kayıtlarından ses ve görüntü kalitesi yeterli olanları belediye hoparlöründen yayımlayarak tüm Çaycuma’ya duyuracağız. Ayrıca video klip haline getirdiğimiz kayıtları sosyal medya adresimizden yayımlayarak, tüm dünyaya duyuracağız” dedi.

ÇOK ÖZEL ETKİNLİKLERLE KUTLAMAK İSTİYORDUK
Herkesin evlerine kapanmak zorunda olduğu şu günlerde her şey gibi coşkuların da paylaşılması gerektiğini söyleyen Kantarcı, “Ulusal Kurtuluş Savaşı’na önderlik ederek, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu sağlayan yüce meclisin açılışın 100. yılı olması nedeniyle, bu yıl ki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının ayrı bir önemi vardı. Biz de çok özel etkinliklerle bugünü kutlamak istiyorduk. Bu doğrultuda çalışmalar yürütüyorduk ama virüs salgını ne yazık ki izin vermedi. Biz de teknolojinin de olanaklarını kullanarak, böyle bir kutlama yöntemini seçtik. Çocuklarımızın o güzel sesleri ile 23 Nisan Çaycuma’da çok daha güzel olacak. Ben katılan tüm çocuklarımıza şimdiden teşekkür ediyor, hepsini alınlarından öpüyor, bayramlarını kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

İl Başkanı Başoğlu’ndan Başkan Kantarcı’ya…

CHP İl Başkanı Umut Başoğlu Çaycuma belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya…

20.02.2018
Salı
Detaylar

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden İlan

12.10.2018
Cuma
Detaylar

Pehlivanlar Mahallesinde Yeni İmar Yolu

Çaycuma Belediyesi yeni imar yolları açmaya devam ediyor. Pehlivanlar mahallesinde…

04.11.2014
Salı
Detaylar

Yüzme havuzuna büyük ilgi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, mart ayı Belediye Meclisi toplantısında yaptığı…

03.03.2022
Perşembe
Detaylar