Ek bütçe onaylandı

Ek bütçe onaylandı

Yayınlanma Tarihi: 07.07.2022 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 162 görüntüledi

Çaycuma Belediye Meclisi 30 milyon beş yüz bin liralık ek bütçeyi onayladı. Belediyenin 2022 yılı bütçesi 91 milyon beş yüz milyon lira oldu.

 

Çaycuma Belediye Meclisi temmuz ayı olağan toplantısı yapıldı. Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya meclis üyelerinin yanı sıra daire amirleri de katıldı. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın ay içinde yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdiği toplantıda, 30 milyon beş yüz bin liralık ek bütçe de kabul edildi. 26-28 Haziran tarihlerinde yağan yoğun yağış sırasında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Kantarcı, “Büyük bir tehlikeyi neredeyse sorunsuz atlattık. Bütün bölgenin elektrikleri kesilmek üzereydi. Arkadaşlarımız fedakâr çalışmayla her soruna hızla müdahale ederek, tehlikeyi önledi. Olay gerçekten çok büyük. Pek çok yerde Filyos Irmağı’nı besleyen dereler geriye doğru taşmaya başladı. Devlet Su İşleri Müdürlüğünün dere yaptığı dere ıslahı projelerini mutlaka mercek altına alması gerekiyor. Ama bizde biliyorsunuz, olay olur, üç gün sonra unutulur. İnşallah bu sefer ders çıkarılır” dedi.

 

GELECEK YIL ELEKTRİK VE MOTORİNE 35 MİLYON LİRA ÖDEYECEĞİZ

Ek bütçe görüşmeleri sırasında da çeşitli açıklamalarda bulunan Başkan Kantarcı, “Biz bu bütçeyi hazırlarken elimizi vicdanımıza koyarak hazırladık. Olabildiğince vatandaşımıza yük getirmemeye çalıştık. 30 milyon ek bütçeye fiyat ayarlamalarının katkısı yalnızca 2 milyon 200 bin lira. Yüzde on bile değil. Bizim yılın ilk altı ayında beklediğimizin üstünde elde ettiğimiz gelirler var. İkinci altı ay için de aynı artışın olacağını öngörüyoruz. Merkezi idareden gelen ve çoğu zaman düzensiz olan yasal payların da artacağını düşünüyoruz. Bunlarla biz bu yılı idare ederiz ama esas endişem gelecek yılla ilgili. Enerji-Sa ile yaptığımız bir anlaşma nedeniyle oldukça ucuz elektrik kullanıyoruz. Ama önümüzdeki yılda yalnızca elektriğe 24 milyon lira vereceğiz. Motorin ücretleri de misli misli arttı. Biz önümüzdeki yıl yalnızca bu iki kaleme 35 milyon lira ödeyeceğiz. Belediyemizin sağlıklı yapısını korumak için şimdiden önlem almamız lazım” dedi. Yapılan görüşmelerin ardından belediyenin yeni gelir tarifesi ve ek bütçe kabul edildi. Bir sonraki toplantının 7 Eylül’de yapılmasının kararlaştırılmasının ardından toplantı sona erdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Armutçuk…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Armutçuk ve Kozlu’dan yaşanan grizu faciaları…

02.03.2021
Salı
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası nedeniyle; Yeni Mahallenin; Oktay-Olcay Yurtbay Caddesi, Belediye…

19.04.2022
Salı
Detaylar

İBRAHİM KURUYAMAÇ’IN CENAZESİ

İLÇENİN HELVACILAR KÖYÜ’NDEN, SATİYE MANTARLI, MELAHAT ALBUZ, EMİNE ÜNSAL, MERYEM…

19.10.2022
Çarşamba
Detaylar

AYŞE ASLAN’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ AKYAMAÇ KÖYÜ’NDEN EMEKLİ ÖĞRETMENLERİMİZDEN HÜSEYİN ASLAN’IN EŞİ AYŞE ASLAN…

24.07.2023
Pazartesi
Detaylar