Engelli arabaları için akü dolum istasyonu

Engelli arabaları için akü dolum istasyonu

Yayınlanma Tarihi: 16.03.2018 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 149 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi bir ilke daha imza atarak, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin işbirliğiyle akülü tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlar için akü şarj istasyonu kurdu.

Çaycuma Belediyesi bir hizmete daha imza atarak, engelli vatandaşların kullandığı akülü tekerlekli sandalyeler için dolum istasyonu kurdu. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin katkılarıyla kurulan istasyonda aynı anda 3 akülü tekerlekli araç şarj olabilecek. Hızlandırılmış şarj sistemiyle dolum süresini 3 saate kadar indiren istasyonda yolda akülerinin bitme endişesini yaşayan engelli vatandaşlar 15-20 dakikalık kısmi dolum yaparak yollarına devam edebilecek.

İKİ VATANDAŞA DAHA AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE

Öte yandan, akü şarj dolum istasyonunun tanıtıldığı törende iki engelli vatandaşa daha akülü tekerlekli sandalye verildi. Törene, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Zonguldak Temsilcisi Cem Ünal ile engelli yakınları katıldı. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, törende yaptığı konuşmada iki engelli vatandaşa daha akülü arabalarını vermek üzere bir araya geldiklerini belirterek, “Kent Konseyimizle Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Zonguldak Temsilcimiz Cem Ünal’ın Çaycuma’ya kazandırdığı hizmetlere bir yenisini daha eklemiş bulunuyoruz. Sevgili Cem Ünal kardeşimiz Kent Konseyinin en aktif üyelerinden. Hiç boş durmuyor, hem bu akülü araçların hem de akü şarj dolum istasyonunun temininde çok büyük gayretleri oldu. Kendisine bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum. Akülü araçları şarj etmek için bir istasyonumuz var. Aynı anda 3 tane araç şarj olabilecek durumda. Ben bu engelli evlatlarımızın araçlarını kazasız günlerde kullanmalarını diliyorum. Ailelerine sağlıklar ve mutluluklar diliyorum” dedi.

PROTOKOL İMZALANDI

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Zonguldak Temsilcisi Cem Ünal ise, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği tarafından temin edilen akülü tekerlekli şarj dolum istasyonunu Çaycuma Belediyesinin kullanımına sunulduğunu söyledi. Çaycuma Belediyesinin dolum istasyonunun kullanımıyla ilgili olarak gerekli tedbirleri alacağını belirten Ünal, şöyle dedi: “Bununla ilgili bir protokol yaptık. Bundan sonra halkımıza bu şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. Buradaki amaç akülü tekerlekli sandalyelerin şarjlarını yapabilmesidir. Günün herhangi bir saatinde buraya gelebilirler, şarj edebilirler. Ücretsizdir. Akülü sandalyelerin şarjları zaman zaman bitebiliyor. Bir nebze olsun şarjlarını arttırmak amacıyla getirilmiş bir sistemdir.”

MAVİ KAPAK KAMPANYAMIZA DESTEK BEKLİYORUZ

Vatandaşların mavi kapak kampanyasına daha duyarlı olması için çağrıda bulunan Ünal, sözlerini şöyle tamamladı: “Özellikle kapakları hiçbir yere atmasınlar, bize versinler. Her bir kapak çocuklarımıza birer akülü ya da manuel tekerlekli sandalye olarak geri dönüyor. Bu konuya insanların hassasiyet göstermesini istiyoruz.” Akülü tekerlekli sandalyesine kavuşarak büyük bir mutluluk yaşayan 16 yaşındaki Elif Büşra Göç ile 14 yaşındaki Kardelen Kahraman Başkan Bülent Kantarcı ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Zonguldak Temsilcisi Cem Ünal’la teşekkür etti.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Abone Arızası nedeniyle; Çay Mahallesinin;…

11.10.2022
Salı
Detaylar

“Araştıran, sorgulayan bir nesil yetiştirmeliyiz”

“Yaklaşık 19 milyon öğrencimiz için ders zili bu sabah çaldı….

19.09.2016
Pazartesi
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle ; Yeni Mahallenin; Hürriyet Caddesi, Kurtuluş…

21.07.2023
Cuma
Detaylar

Çaybel yeni vidanjör aldı

Çaycuma Belediyesinin şirketi olan ÇAYBEL 11 ton kapasiteli bir vidanjörü…

07.09.2017
Perşembe
Detaylar