Eylül Ayı Meclis Toplantısı

Eylül Ayı Meclis Toplantısı

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2014 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 125 görüntüledi

Başkan Kantarcı meclis toplantısında bir aylık faaliyetleri anlattı. Çaycuma Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Bülent Kantarcı başkanlığında gerçekleşti.

 

Toplantı öncesi bir aylık faaliyetleri sinevizyon sunumuyla anlatan Başkan Kantarcı, “Belediyemiz sınırlı kadro ve ekipmana rağmen tam kapasiteyle çalışıyor.” dedi. Başkan Kantarcı; Atatürk Bulvarı ve Nihat Kantarcı caddesinde elektrik şebekesinin yeraltına alınması, parke yol çalışmaları, marangoz atölyesi, içme suyu, organik ürünler pazarı ve kapalı pazaryeri inşaatı, yağmur suyu şebekesi, yeni hizmet binası yapımı için atıl binanın yıkım işlemi, belediyeye yeni araçların alınması konularında bilgi verdi.

Ardından gündem maddesinde yer alan Su İşleri Müdürlüğü’nün 27.08.2014 tarih ve 246 sayılı “Ön Ödemeli Su Sayacı Takma İşi” konulu yazısının görüşüldü. Ön Ödemeli Su Sayacı için taksitlendirme ve promosyon yapılarak cazip hale gelmesi oybirliğiyle kabul edildi.  Ön Ödemeli Su Sayacı tarifesinde yer alan ton başına alınan katı atık ücretinin, mekanik saatler içinde aynı olması oybirliğiyle kabul edildi.

 

BİSİKLET TOPLULUĞU BELEDİYE BÜNYESİNDE

Çaycuma Bisiklet Topluluğu’nun “Belediye Çatısı Altında Faaliyet Gösterme” talepli dilekçesi görüşüldü. 6 Ak Parti’li meclis üyesi topluluğun Belediye Bünyesine alınmasına ret oyu verdi. CHP’li 9 meclis üyesinin kabul oyuyla Çaycuma Bisiklet Topluluğu, Belediye çatısı altında faaliyet göstermesi oy çokluğuyla kabul edildi.

 

BELEDİYE ATÇILIK TOPLULUĞU KURULDU

CHP Meclis Üyelerince verilen “Belediye bünyesinde Rahvan At Yetiştiricilik ve Binicilik Topluluğu Kurulması ve Ödenek Tahsisi” konulu önerge görüşüldü. Başkan Kantarcı’nın seçim döneminde vaat ettiği kendi tapulu arazisi üzerinde Belediye Bünyesinde At Yetiştiricilik ve Binicilik alanı kurulması önerisine Ak Parti’li 6 meclis üyesi ret, CHP’li 9 meclis üyesi kabul oyu kullandı. Önerge oy çokluğuyla kabul edildi.

 

İKİ KAYMAKAMA HEMŞERHRİLİK BERATI

Çaycuma’da 2001-2006 yılları arasında Kaymakam olarak görev yapan Musa Işın’a ve 2009 yılında göreve başlayıp şu an tayini çıkan Hasan Yaman’a 5393  sayılı Belediye Kanununun 18-r maddesine istinaden fahri hemşehrilik payesi ve beratı verilmesi konusu görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi.

 

Yeni açılacak 2. Sınıf Gayrisıhhi Müesseselerin Sanayi Bölgesinde konumlanması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Bu meclis kararına göre yeni işyeri açma ve çalışma ruhsatı alacak 2. Sınıf Gayrisıhhi Müesseseler Sanayi Bölgesinde konumlanması gerekiyor.

 

Ardından toplantıda Türlü İşler Komisyonu ve İmar Komisyonuna havale edilen işler ile İmar Planı Tadilat Talepleri görüşüldü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

İBRAHİM KALAYCI’NIN CENAZESİ

FİLYOS BELDESİ’NDEN, MERHUM ALİ VE RABİA KALAYCI’NIN OĞULLARI, SABAHAT ÇELEBİ,…

10.11.2022
Perşembe
Detaylar

Çay Mahallesi 735 Ada Parselasyon…

02.03.2022
Çarşamba
Detaylar

SEVİM KALAYCI’NIN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, NERMİN GÜNDOĞDU, NEVİN ÇIĞ VE MURAT KALAYCI’NIN…

07.02.2023
Salı
Detaylar

AYSEL KÖSEOĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN GEMİCİLER MAHALLESİ’NDEN, ŞAHİZER, AYFER, AYNUR, AYSUN, KADRİYE, HABİBE VE…

22.11.2022
Salı
Detaylar