Gerçek bir kültür sanat etkinliği oldu

Gerçek bir kültür sanat etkinliği oldu

Yayınlanma Tarihi: 22.07.2019 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 115 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 2. Çaycuma Günleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “2. Çaycuma Günleri gerçek anlamda bir kültür sanat etkinliği oldu. Sıcak havalarda insanları salonlara hapsetmemek için daha çok açık alan etkinliklerini tercih ettik” dedi.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı geçtiğimiz hafta yapılan 2. Çaycuma Günleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Mütevazı bir bütçe ile 4 gün boyunca etkinlik yaptıklarını söyleyen Kantarcı, “Çaycuma 20 Temmuz 1944’te ilçe olarak ilan edildi. Bu yıl ilçe ilan edilişimizin 75. yılını kutladık. Gerçekten buna yakışan bir kutlama oldu. Gündüz saatlerinde 2. Batı Karadeniz Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı’nı gezen vatandaşlarımız akşam saatlerindeyse konserler ve sahne gösterileriyle eğlenerek dolu dolu günler geçirdi. Gurbetçi vatandaşlarımızın da Çaycuma’da bulunduğu şu günlerde yapılan etkinlikler ilçemizde bambaşka hava estirdi. Herkes çok mutlu oldu. Mütevazı bir bütçe ile yaptığımız etkinliklere ilçe dışından çok sayıda insanın katılması bizleri ayrıca mutlu etti” dedi.

 

ÇAYCUMA ÇOK DEĞERLİ BİR KOLEKSİYONA SAHİP OLDU

Kutlamaları yalnızca popüler sanatçılarca gerçekleştirilen konserler dizisi olarak ele almadıklarını söyleyen Kantarcı, “2. Çaycuma Günleri gerçek anlamda bir kültür sanat etkinliği oldu. Sıcak havalarda insanları salonlara hapsetmemek için daha çok açık alan etkinliklerini tercih ettik. Çaycuma Günleri kapsamında yaptığımız resim çalıştayı ülkemizin değerli ressamlarının katılımıyla gerçekleşti. Çalıştayda üretilen resimlerden oluşan sergiyi Öğretmenevi önünde açtık. Çok sayıda vatandaşımız ziyaret ettiği sergideki resimlerin tamamı belediyemize bağışlandı. Çaycuma böylece çok değerli bir koleksiyona sahip oldu. Bu tabloları hizmete sunacağımız yeni hizmet binamıza asarak daha çok sayıda insanla buluşmasını sağlayacağız” dedi.

 

ANADOL VE KALYONCU ŞEKER ŞERBET BİR SÖYLEŞİ SUNDU

Zonguldak eski Milletvekili Kemal Anadol ile Eğitimci Yazar Hamit Kalyoncu’nun katılımcı olduğu “O yıllarda Zonguldak ve Çaycuma” başlıklı söyleşiyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Kantarcı, “Sayın Ali Bahadı’ın sağlık sorunları nedeniyle katılamadığı söyleşide Sayın Kemal Anadol ile Sayın Hamit Kalyoncu şeker şerbet bir söyleşi sundu. Kentin bir döneminin en önemli tanık gözleri olan kıymetli büyüklerimiz gerek anıları, gerekse o günden bugünlere bakarak yaptığı değerlendirmelerle hepimizde iz bıraktı. Gündelik siyasetin kısırlığından uzak bir şekilde yapılan söyleşide eski Çaycuma ve Zonguldak’tan birçok insan yüzü gözlerimin önüne geldi. Çokça da güldüğümüz söyleşi, bizi renkli bir dünyaya götürdü” dedi.

 

YEREL DEĞERLERİMİZ DE, ÜNLÜ SANATÇILARIMIZ DA SAHNEDEYDİ

Yapılan sahne gösterileri ve konserlerle ilgili bilgiler veren Kantarcı, “Moldova’dan, Kıbrıs’tan, Zonguldak’tan gelen halkoyunları ekipleri Çaycuma Halk Eğitim Merkezi halkoyunu ekibinin de katılımıyla etkinliklerimize büyük renk kattı. Konserlerde yerel sanatçılarımız Mevlüt Toplu, Hayati Yüzlü ve Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nu da sahneye çıkararak yerel değerlerimizin halkımızla buluşmasını sağladık.  Pop Star Melike ve Tuğba Yurt konserleriyle genç kuşakların beğenisine seslenirken, Coşkun Sabah konseriyle toplumun her kesimine seslenmeyi amaçladık. Konserlerin binlerce insanın katılımıyla gerçekleşmesi, tüm şarkıları sanatçılarımızla birlikte söylemesi bu amaca ulaştığımız söylüyor. Herkesin mutlu olduğu güzel bir etkinlik oldu. Ben başta gönüllü olarak etkinliklere destek veren değerli dostlarımız ve belediye personelimiz olmak üzere tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Bana mutluluklarını yüzlerindeki ışıltı ile gösteren sevgili Çaycumalılara şükranlarımı sunuyorum. Onlara bu tip çalışmalarımızın artarak süreceğinin müjdesini de vermek istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

KADRİYE AKTAŞ’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ GÜZELYURT KÖYÜ ELBİSİ MAHALLESİ’NDEN, SELÇUK VE FATİH AKTAŞ’IN ANNELERİ,…

31.07.2023
Pazartesi
Detaylar

SEYFETTİN UZALDI’NIN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLEDEN; MERHUM HALİT VE MERHUME NEFİSE UZALDI’NIN OĞLU,…

06.06.2022
Pazartesi
Detaylar

SU VE KANALİZASYON MÜDÜRLÜĞÜNDEN

ANA BORU ARIZASI NEDENİYLE İSTASYON MAHALLESİNİN; GÖÇMENLER MEVKİİNİN SULARI SAAT 15:00…

17.11.2021
Çarşamba
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle; Yeni Mahallenin; Barbaros Caddesi, Elmalı Caddesi…

15.03.2023
Çarşamba
Detaylar