Gösterdiği hedeflere kararlılıkla yürüyoruz

Gösterdiği hedeflere kararlılıkla yürüyoruz

Yayınlanma Tarihi: 09.11.2021 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 102 görüntüledi
          Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Fikir ve düşüncelerini, ilke ve devrimlerini yaşatıp gelecek nesillere aktarmayı yaşamımızın en önemli görevi sayıyor, gösterdiği hedeflere kararlılıkla yürüyoruz” dedi.
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı devletimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün vefatının 83. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı açıklamasında, “Ülkemizin kurucusu, bağımsızlık ve özgürlük düşü kuran dünyadaki tüm mazlum halkların esin kaynağı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 93. yılında rahmet ve şükranla anıyorum. Savaşların dört bir yanını yangın yerine çevirdiği bir ülkeyi adeta yoktan var eden Ulu Önder, her yönüyle çökmüş bir imparatorluğun üzerine yeni bir devlet kurmayı başarmış büyük bir devlet adamıdır. Dünyada sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önderlerden biri de olan Yüce Atatürk, ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ parolasıyla uyguladığı politikalarla dünya barışına da büyük katkılar sunmuş büyük bir barışseverdir ” dedi.
KALKINMA HAMLESİ İLE MUCİZELER YARATTI
          Kantarcı açıklamasını, “Cephelerde kazandığı zaferi ekonomik başarılarla da taçlandıran Atatürk, başlattığı kalkınma hamlesi ile adeta mucizeler yaratmıştır. Cumhuriyetin kuruluşuyla birlikte eğitimden sağlığa, kentleşmeden tarıma, sanayiden ticarete, kültürden spora her alanda büyük ilerlemeler sağlanmış, bugün bile hizmete devam eden dev sanayi kuruluşları, tesisler kurmuştur. Ülkede barışın sağlanması için refah ve huzuru tesis etmeye çalışan Atatürk, bu amaçla, egemenliğin kayıtsız şartsız millette olduğu çağdaş bir yönetim biçimi kurmuş, çıkardığı Medeni Kanun’la herkesin eşit haklı vatandaş statüsü kazanmasını sağlarken laiklik ilkesini hayata geçirerek sosyal huzuru da tesis etmiştir” dedi.
FİKİR VE DÜŞÜNCELERİNİ, İLKE VE DEVRİMLERİNİ YAŞATACAĞIZ
          Kantarcı, açıklamasını, “Yolumuzu bugün de aydınlatan Yüce Atatürk, ışığıyla bizlere rehberlik ediyor. Tam da onun işaret ettiği gibi kalkınmasını tamamlamış, huzur ve refahı sağlamış bir ülkeyi, temel insan hak ve özgürlükleriyle hukukun üstünlüğüne dayalı olarak kurmak için büyük çaba harcıyoruz. Bu ülkenin fikri hür vicdanı hür evlatları olarak, ona en büyük sözümüz cumhuriyeti tüm kurum ve kurallarıyla işleyen eksiksiz bir demokrasi ile taçlandırmaktır. Fikir ve düşüncelerini, ilke ve devrimlerini yaşatıp gelecek nesillere aktarmayı yaşamımızın en önemli görevi sayıyor, gösterdiği hedeflere kararlılıkla yürüyoruz. Bu yürüyüşü tam da onun istediği hedeflere ulaşarak tamamlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle her geçen gün daha da büyük bir minnetle andığım Ulu Önder Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, rahmet diliyorum” diyerek tamamladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle; Yeni Mahalle; Hürriyet Caddesi, Kurtuluş Caddesi…

21.12.2022
Çarşamba
Detaylar

Su Kesintisi İlanı

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası nedeniyle; Karalar…

08.09.2022
Perşembe
Detaylar

HATİCE ÇAPKIN’IN CENAZESİ

İLÇENİN KIŞLA KÖYÜ’NDEN, ŞİRİN, HANİFE, ASİYE, NURSEL VE ABDULLAH TEKİNALP’İN…

03.09.2022
Cumartesi
Detaylar

Eğitim çalışmaları sürüyor

Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, afetlere karşı bilinçlendirme eğitimlerine devam ediyor….

03.03.2017
Cuma
Detaylar