Güzel günlerin başlangıcı olsun

Güzel günlerin başlangıcı olsun

Yayınlanma Tarihi: 09.08.2018 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 14 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Bu bayramın ülkemizde yaşayan herkesin ‘Yarın ne olacak’ endişesi duymadan geçireceği günlerin başlangıcı olması diliyor, başta aziz hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Kurban Bayramını kutluyorum” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Bir Kurban Bayramını daha karşılamanın sevincini yaşıyoruz. Bayramlar, toplum olarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, sevinçleri ve mutluluğu paylaştığımız özel günlerdir. Bu özel günlerin anlamına uygun olarak kırgınlıklar unutulur, küsler barışır, insanlar birbiriyle kucaklaşır. Birlik ve beraberlik duygularının en üst düzeyde yaşandığı bayramlar aynı zamanda barış, huzur ve mutluluk günleridir. İçinde yaşadığımız şu bunalımlı günlerde, yalnızca ülkemizin değil, bin bir türlü sorunla boğuşan tüm İslam coğrafyasının en çok gereksinim duyduğu şey birlik ve beraberlik ruhudur. Bayramlar bu ruhun en diri hissedildiği günlerdir” dedi.

HER GÜNÜMÜZÜN BAYRAM GİBİ YAŞANMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Başkan Kantarcı mesajına, “Bizler Çaycuma’da her günümüzün bayram gibi yaşanması için çalışıyoruz. Allah’ın özene bezene yaratığı bu coğrafyada, insan odaklı yaklaşımlarla, insana yakışır bir kenti inşa ediyoruz. Belediyemizin herkese verdiği eşit ve adil hizmet sayesinde Çaycuma bir huzur beldesi oldu. Bunu daha geliştirecek, ilçemizi bölgemizin cazibe merkezi haline getireceğiz. İnsanımızın her türlü gürültü ve kirlilik kaynağından uzak güvenlikli ortamlarda keyifle alışveriş yapıp gönlünce dinleneceği alanların, özgürce dolaşabileceği her türlü donatı ve altyapıya sahip sokakların, estetik meydanların, heykellerin sayısını daha da artırarak yaşam kalitesini çok yükseklere çıkaracağız.  Çaycuma’da yaşamayı bir ayrıcalık haline getireceğiz” diyerek devam etti.

SORUNLARIMIZIN AŞILDIĞI GÜNLERİN BAŞLANGICI OLSUN

Kantarcı mesajını, “İçinden geçtiğimiz ekonomik sorunlar nedeniyle biraz içimiz buruk olarak girdiğimiz bayramın bu sorunların aşılması için de vesile olması en büyük temennimdir. Ülkemizin ekonominin kurallarına uygun aklıselim politikalarla bir an önce bu kıskaçtan çıkıp, kendine yönelecek her türlü tehdidi bertaraf edecek güce erişmesi en önemli hedef olarak önümüzde durmaktadır. Bu bayramın ülkemizde yaşayan herkesin ‘Yarın ne olacak’ endişesi duymadan geçireceği günlerin başlangıcı olması diliyor, başta aziz hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Kurban Bayramını kutluyorum” diyerek bitirdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Başkandan taziye ziyareti

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma İlçe Emniyet Müdürü Ömer…

15.12.2016
Perşembe
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

04.04.2017
Salı
Detaylar

AZİZ IŞIK’IN CENAZESİ

SALTUKOVA BELDESİ ESNAFLARINDAN MERHUM SELAHATTİN IŞIK’IN OĞLU, ALPARSLAN, ATİLLA VE…

30.01.2022
Pazar
Detaylar

Çaycuma Kaymakamlığından İlan 05 Kasım…

05.11.2015
Perşembe
Detaylar