Her yıl daha ileriye

Her yıl daha ileriye

Yayınlanma Tarihi: 01.10.2018 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 70 görüntüledi

Çaycuma’da art arta yapılan fuarlar sona erdi. Bu yıl 3.’sü düzenlenen ve 4 günde 62 binden fazla insanın ziyaret ettiği Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı yüz güldürdü

Çaycuma’da 2016 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile başlayan 2017’de Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı’nın açılmasıyla çeşitlilik kazanan fuarlara olan ilgi her geçen yıl daha da artıyor. Daha önce açılan Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı’nın ardından 27 Eylül’de açılış yapılan 3. Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 30 Eylül’de sona erdi. Fuarın son gününde Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zekai Kamitoğlu, Çaycuma Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın ve Expolink Fuarcılık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan’la birlikte stantları tek tek gezerek teşekkür etti. Protokol üyeleri, firma temsilcilerine katılımlarından duydukları memnuniyeti ifade ederek birer plaket verdi. İlk yılında 55 bin, ikinci yıl ise 56 bin 700 kişinin ziyaret ettiği fuarı, bu yıl, 62 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi fuar düzenleme kurulunu memnun etti. 20-23 Eylül tarihleri arasında ikincisi düzenlenen Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı’nı da 47 bin 682 kişi ziyaret etmişti.

ZİYARETÇİ SAYISININ MEMNUNİYET VERİCİ DÜZEYLERE ÇIKMASI ÇOK SEVİNDİRİCİ

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çaycuma fuarlar şehri olma yolunda bir büyük adım daha attı. Bu yıl düzenlenen iki fuarımızı yüz binin üzerinde insanın ziyaret etmesi bölgede artık fuarların kabul gördüğünü artık kalıcılaştığını gösterdi. İçinde yaşadığımız zor ekonomik koşullara karşın, fuara 80 firmanın katılarak stant açması başlı başına güzel bir haberdi. Bunun üzerine ziyaretçi sayısının da memnuniyet verici düzeylere çıkması bizleri daha çok sevindirdi. Ülkenin ekonomik koşullarının düzelmesiyle birlikte seneye çok daha görkemli fuarlar yapacağımızı düşünüyorum” dedi.

KALICI FUAR ALANINI BÜYÜTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Fuar alanına bitişik 20 bin metrekare alanda yürüttükleri Filyos Park Yaşam Alanı birinci etap çalışmalarında da finale yaklaştıklarını da söyleyen Kantarcı, “Bir yandan fuarın kalıcı alanlarını büyütmeye çalışırken, diğer yandan da çevresini düzenleyerek çok daha cazip hale getirmeye çalışıyoruz. Kısa süre sonra tüm birimleriyle hizmete geçecek olan bu alan, seneye, özellikle kent dışından gelen konuklarımızın soluk alacakları bir yer olacak. Fuarı gezmeye gelen konuklarımız, bu alanda dinlenerek yorgunluklarını atacak. Kente vizyon sunan fuarın yanında böyle bir cazibe merkezinin olması, fuarımıza da çok renk katacak. Ben son derece başarılı bir fuar düzenleyen yüklenici firmaya, Sayın Valimiz Ahmet Çınar başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Stant açan firmalarla ziyaret gelen tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Onların katılımı olmasaydı fuarın hiçbir anlamı olmazdı” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

ŞADİYE ERBAY’IN CENAZESİ

  İLÇENİN VELİOĞLU MAHALLESİ’NDEN; MERHUM RABİA VE MEHMET MALAKÇI’NIN KIZLARI,…

09.05.2022
Pazartesi
Detaylar

İSMET CANBAZ’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ TEMENLER KÖYÜ’NDEN, HÜSEYİN CANBAZ’IN OĞLU İSMET CANBAZ VEFAT ETMİŞTİR….

10.08.2023
Perşembe
Detaylar

DURKADIN İNAM’IN CENAZESİ

İLÇENİN DEREKÖSELER KÖYÜ’NDEN, VELİME AYÇELEBİ, AYŞE DERİN, HALİME ALBUZ, ZEKİ…

21.04.2023
Cuma
Detaylar

HANİFE KARABULUT’UN CENAZESİ

İLÇENİN YEŞİLTEPE MAHALLESİNDEN; CEMİLE YAZICI VE İLÇEMİZ ESNAFLARINDAN ÇAYCUMA EMLAK…

19.08.2022
Cuma
Detaylar