Hizmet içi eğitim yapıldı

Hizmet içi eğitim yapıldı

Yayınlanma Tarihi: 12.07.2017 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 101 görüntüledi

İç Anadolu Belediyeler Birliğinin Çaycuma Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlediği mali hizmetler ve zabıta mevzuat eğitimi yapıldı

 

İç Anadolu Belediyeler Birliğinin Çaycuma Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlediği mali hizmetler ve zabıta mevzuat eğitimi Çaycuma Belediyesi SEKA Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Eğitim çalışmasına Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Salim Çoruk’un yanı sıra Çaycuma, Kilimli, Çatalağzı, Bolu Mudurnu ve Mengen belediyelerinden mali hizmetler ve zabıta müdürleri ile konuyla ilgili diğer personel katıldı. Çalışmanın açılışında bir konuşma yapan Birlik Genel Sekreteri Salim Çoruk, Çaycuma Belediyesi ile birlikte planladıkları eğitime, kendilerine üye çevredeki diğer belediyelerin personelini de dahil ettiklerini söyleyerek, “Eğitimi ülkemizin belediyecilik alanındaki çok değerli hocaları verecek. Son derece verimli olacağını düşünüyorum. Bizimle her türlü işbirliğini yapan Çaycuma Belediyesinin çok değerli Başkanı Sayın Bülent Kantarcı’ya teşekkür ediyorum. Birlik Başkanımız Sayın Fethi Yaşar’ın da hepinize selamlarımı iletiyorum” dedi.

 

EĞİTİMİN ÖNEMİ TARTIŞILMAZ

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da açılışta yaptığı konuşmada İç Anadolu Belediyeleri Birliğine üye belediyelerin çok değerli personeli ile Türkiye Belediyeler Birliğinden gelen çok değerli hocaları Çaycuma’da ağırlamaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Kantarcı, “Eğitimin önemini benim uzun uzun anlatmama gerek yok. Ben meslek içi eğitimi okulda yapılan eğitimden daha yararlı görüyorum. Çünkü burada insan daha önceden edindiği bilgilere yenilerini ekleyerek bir sentez oluşturuyor. Bize bu fırsatı tanıyan İç Anadolu Belediyeler Birliğinin değerli başkanı Fethi Yaşar’a, Birlik Genel Sekreteri Salim Çoruk’a, çevre belediyelerden katılan değerli arkadaşlarımıza ve değerli hocalarımıza teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

KATILIMCILARA SERTİFİKA VERİLDİ

 

Bir gün süren eğitim kapsamında mali hizmetler müdürlüğü personeline, 4734 sayılı yasaya göre açık ihale, belli istekliler arasında ihale ve pazarlık usulü ihale süreçleri konusunda bilgiler verildi. Zabıta personelineyse kabahatlerin tanımı, genel ilkeleri, uygulaması, tahsil ve itiraz usulü, başlıca kabahat türleri, Kabahatler Kanunu’na göre belediyenin ceza verme yetkisi, encümen yetkisi, zabıtanın yapması gereken iş ve işlemler ile 2559 sayılı kanun ve uygulaması anlatıldı. Eğitim sonunda İç Anadolu Belediyeler Birliğince katılımcılara sertifikaları verilirken Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da eğitim veren hocalarla Birlik genel Sekreteri Salim Çoruk’a birer plaket sundu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Belediyesi’nin Desteklediği Atlet Dereceye…

16 Kasım tarihlerinde İstanbul ilinde yapılan Vodafone İstanbul maratonuna katılan…

02.12.2014
Salı
Detaylar

2017 Olağanüstü Meclis Gündemi

15.09.2017
Cuma
Detaylar

Göçü durdurmada belediyelerin rolü büyük

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Ulusal Kanal’a verdiği mülakatta, “Bülent…

09.08.2018
Perşembe
Detaylar

Hayvan Sahiplerine Cezai İşlem Devam…

Hayvan sahiplerine yapılan uyarı ve cezalara rağmen başıboş gezen 8…

29.06.2014
Pazar
Detaylar