İlk yelken fora dedi

İlk yelken fora dedi

Yayınlanma Tarihi: 03.08.2021 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 169 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin Amasra Yelken Kulübünden aldığı optimistlerin kurulumu yapılarak gölette ilk seyir yapıldı. Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, bu sporu yapmak isteyen 8-12 yaş grubu çocukların Halk Masası’nın 153 numaralı telefonuna başvurmasını istedi

Çaycuma Belediyesinin gençleri sporun farklı alanlarına yönlendirmek, ilçeyi her dalda spor yapılabilir hale getirmek için yürüttüğü çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Amasra Yelken Kulübünden temin edilen optimistlerin kurulumu tamamlanarak, ilçede, yelken sporunun yapılması da mümkün hale geldi. Amasra Yelken Kulübü Komodoru Hüseyin Çoban liderliğinde Yelken Takım Kaptanı Yavuz Ateş ile Yelkenciler Ege Marangoz, Ece Orhan ve Kayra Çoban’dan oluşan Amasra Yelken Kulübü takımı, kurulumun tamamlanmasının ardından Yaşam Park’taki doğal gölette bir de deneme seferi yaptı. Beyaz yelkenli optimistin gölette yaptığı gezinti ortaya son derece güzel görüntülerin çıkmasına da neden oldu.

İLÇEDE YAPILABİLECEK SPORLARIN ARASINA YELKENİ DE EKLEMİŞ OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Bir spor kenti olma yolunda dev adımlar atan Çaycuma’nın spor altyapısını geliştirmek için çok önemli yatırımlar yapıyoruz. İçinde yarı olimpik yüzme havuzu da bulunan spor merkezimizi faaliyete açmak yoğun çaba içindeyken, ilçede yapılabilecek sporların arasına yelkeni de eklemiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün Yaşam Park’taki doğal gölette, optimistle ilk seyir yapıldı. Bize 3 adet optimist vererek yelken sporunun Çaycuma’da da yapılmasını sağlayan Amasra Yelken Kulübünün Komadoru Hüseyin Çoban başta olmak üzere değerli yönetici ve üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

8-12 YAŞ GURUBU ÇOCUKLARI YELKEN SPORU YAPMAYA BEKLİYORUZ

Optimistleri 8-12 yaş grubu çocukların kullanabildiğini söyleyen Kantarcı, “Optimist yelken sporuna ilk adım atılacak tekneye deniyor. 8-12 yaş grubunu su, rüzgâr ve yelkenle tanıştıran optimist, onlara spor sevgisini aşılayıp yelken sporunu öğrenmelerini sağlıyor. Bu nedenle Amasra ve Zonguldak Yelken Kulüplerinin işbirliğiyle yapacağımız eğitimlere 8-12 yaş grubu çocuklarımızı katılacak. Bu yaş grubu içindeki çocuklarımızdan yelken sporunu yapmak isteyenler Halk Masası’nın 153 numaralı telefonuna başvurabilirler. Kayıtlar tamamlanınca, çalışmalar Yaşam Park’taki doğal gölette yapılacak. İnsanın el ve vücut becerilerinin artmasını sağladığı gibi hızlı ve doğru karar verme yetisini de geliştiren optimist aynı zamanda binmesi son derece de zevkli bir su taşıtı. Ben Çaycumalı ailelerin bu fırsatı değerlendirerek çocuklarını açacağımız kurslara göndereceğine inanıyor, emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum ” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Başkan Kantarcı’dan Başsağlığı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, bölücü terör örgütünce Bitlis’te şehit…

23.12.2015
Çarşamba
Detaylar

ZEYNEP UZUN’UN CENAZESİ

FİLYOS GÖKÇELER KÖYÜ’NDEN, NURETTİN BAHADIR VE MERHUME NEFİSE GÜNEŞ’İN KARDEŞLERİ,…

25.06.2023
Pazar
Detaylar

HALİME ÖTGÜÇ’ÜN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN; GÜLŞEN, NURTEN, GÜLTEN VE BİRSEN ÖTGÜÇ’ÜN ANNELERİ,…

06.01.2022
Perşembe
Detaylar

Çocuk belediyesinin seçim takvimi açıklandı

Çaycuma Çocuk Belediyesi 25 Ekimde başkanını seçiyor. Yeni başkan 29…

10.10.2018
Çarşamba
Detaylar