Işın’a fahri hemşehrilik beratı

Işın’a fahri hemşehrilik beratı

Yayınlanma Tarihi: 01.12.2015 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 236 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Çaycuma eski kaymakamı, Ağrı Valisi Musa Işın’a fahri hemşehrilik beratı sundu

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, ilçede 2001-2006 yılları arasında kaymakamlık görevinde bulunan ve sonrasında yaptığı bir dizi hizmetin ardından Ağrı Valiliğine atanan Musa Işın’a, “Fahri Hemşehrilik Beratı” sundu. Işın’a berat Belediye Meclisinin “Yaşayan tüm eski kaymakamlara fahri hemşehrilik beratı verilmesi” kararı doğrultusunda sunuldu. Çaycuma Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan törene eki Belediye Başkanlarından Osman Metin Yurtbay, Orhan Yardımcı, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Şen, Belediye Meclis Üyeleri ve daire amirleri katıldı.

DOSTLUKLARI MUHAFAZA ETTİ

Törende ilk olarak konuşan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Musa Işın’ın beş yıl görev yaptığı Çaycuma’da unutulmaz izler bıraktığını söyledi. Kantarcı, “Sayın Valim bundan sonraki çalışma yerlerinde de Çaycuma ile bağını sürdürdü. Çaycuma’yı adeta ikinci bir vatan olarak benimsedi, dostluklarını muhafaza etti. Geçen yıl belediye meclisinde tüm eski kaymakamlara fahri hemşehrilik beratı sunma kararı aldık. İşlerinin yoğunluğu nedeniyle gelemedi, kısmet bugüneymiş” dedi. Kantarcı zor bir bölgede görev yaptığını söylediği Vali Işın’a görevinde başarılar diledi ve daima arkalarında olduklarını belirterek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ÇAYCUMA VALİSİ

Daha sonra söz alan Ağrı Valisi Musa Işın, Çaycuma’yı ve Çaycumalıları çok sevdiğini, kendisini Çaycumalı olarak hissettiğini ifade etti. Görev yaptığı Ağrı hakkında da bilgi veren Musa Işın, Ağrı’nın eskisi gibi bir mahrumiyet bölgesi olmadığının altını çizdi. Yapılan yatırımların karşılığının alındığını ve artık ekonomik sıkıntıların büyük ölçüde geride kaldığını vurgulayan Musa Işın, son günlerde yaşanan olaylarla ilgili de “Devletimiz çok güçlüdür, biz birlik olduğumuz takdirde bu gücün karşısında kimse duramaz” ifadelerini kullandı. Bölgede yaşanan terör olaylarına da değinen Vali Işın, “Ateş düştüğü yeri değil, her yeri yakıyor. Artık birlik zamanı! Türk’te olup Kürt’te olmayan bir şeyin olmadığını, aynı şekilde Kürt’te olup Türk’te olmayan bir şeyin olmadığını hep söylüyorum” dedi. Görevi dolayısıyla istediği kadar sık gelemese de Çaycumalılara Ağrı’da kapısının daima açık olduğunu belirten Musa Işın’a “Fahri Hemşehrilik Beratı” ve günün anısına da Ambrossia mozaiklerinin birebir örneğinden yapılmış bir plaket sunuldu. Başkan Kantarcı bu sırada Vali Musa Işın’ı “Çaycuma Valisi” olarak nitelendirdi ve Işın’ın nereye giderse gitsin artık Çaycuma’yı da temsil edeceğini vurguladı.

ÇALIŞMALAR YERİNDE İNCELENDİ

Başkan Kantarcı törenin ardından belediye çalışmalarıyla ilgili Vali Işın’a brifing verdi. Çaycumalıların yakın ilgi gösterdiği Vali Işın, Filyos Vadisi Yaşam Alanı Projesi olmak üzere belediyenin çalışma yürüttüğü kimi yerlerde incelemelerde de bulundu. Çaycuma’da görev yaptığı süre zarfında tarımsal kalkınma, alt yapı hizmetleri, eğitim, sosyal hizmetler ve diğer alanlardaki çalışmaları ile 2003 yılının başarılı mülki amiri seçilen Musa Işın; 2005 yılında ise Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğünce “Altın Madalya Beratı”na layık görülmüştü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Bölge Planı’nda eğitim daha geniş…

BAKKA’nın hazırladığı 2024-28 Bölge Planı ile açıklamalarını sürdüren Belediye Başkanımız…

02.03.2023
Perşembe
Detaylar

HAMİDE KORKMAZ’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ KAYIKÇILAR MAHALLESİ’NDEN, İBRAHİM KORKMAZ’IN KIZI, SONGÜL GÜLŞEN VE MEHMET…

31.01.2024
Çarşamba
Detaylar

KANTARCI: “Bayramınızı yürekten kutluyorum”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın yayınladığı Bayram mesajında, “Çaycuma’ya hizmet…

02.07.2016
Cumartesi
Detaylar

Çanakkale Zaferi konferansı

Çaycuma Belediyesinin, Çanakkale Zaferi’nin 102. yılı nedeniyle düzenlediği konferansa, Doç….

20.03.2016
Pazar
Detaylar