İyi öğretmen, iyi şair, iyi sporcu

İyi öğretmen, iyi şair, iyi sporcu

Yayınlanma Tarihi: 21.05.2024 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 70 görüntüledi
İyi öğretmen, iyi şair, iyi sporcu
6 Eylül 1949 tarihli Zonguldak gazetesinin haberine Çaycuma’ya gelen Yenice Ormanspor takımı Çaycuma Gençlik Kulübü ile hem voleybol hem de futbol maçı yapıyor. Her iki maçı da Öğretmen Behçet Kalaycı’nın çok iyi bir oyuncu olması sayesinde Çaycuma Gençlik Kulübü kazanıyor.
Tarih Araştırmacısı Ekrem Murat Zaman’ın Kaymakam Serkan Keçeli Kültür Merkezi’nde açtığı “1935-50 Yılları Arasında Zonguldak ve Kömür Gazetelerinde Çaycuma Haberleri” başlıklı gazete kupürleri sergisinde dikkat çekenlerden birini de bir spor haberi oluşturuyor. Çaycuma Kaymakamlığına tayin edilen Mehmet Tercan’ın gelip göreve başladığını da bildiren 6 Eylül 1949 tarihli Zonguldak gazetesine göre, yeni kurulan Yenice Ormanspor takımı Bucak Müdürü Memduh Gürşad ve Kayadibi Şefi Recep’in başkanlığında Çaycuma’ya gelerek hem voleybol, hem de futbol maçı yapıyor.
MAÇLAR SAMİMİ BİR HAVADA CEREYAN ETMİŞ, HALKIMIZA GAYET GÜZEL BİR PAZAR GÜNÜ GEÇİRTİLMİŞTİR
İlk yapılan voleybol maçını 13-15 Çaycuma Gençlik Kulübünün kazandığını bildiren gazetenin haberi şu şekilde devam ediyor: “Öğleden sonra spor sahasında yapılan futbol maçında da, 2-1 yine Çaycumalılar kazanmıştır. Her iki maç da gayet güzel, samimi bir havada cereyan etmiş, halkımıza gayet güzel bir pazar günü geçirtilmiştir. Bu maçlarda yenmek ve yenilmekten ziyade memleket gençliğini birbirine tanıtmak ve sevdirmek vesilesi düşünülmüştür.” deniyor.
ÖĞRETMEN BEHÇET KALAYCI’NIN ÇOK İYİ OYUNCU OLMASI MAÇLARIN BAŞLICA KARAKTERİDİR
Haberin en ilgi çeken bölümündeyse, “Çaycuma oyuncuları içinde Öğretmen Behçet Kalaycı’nın çok iyi oyuncu olması ve Yenice takımının da yeni teşekkül etmiş ve henüz hiçbir takımla karşılaşmamış bulunması bu maçların başlıca karakteridir.” ifadeleri yer alıyor. Haber, “Bununla beraber her iki takımın da spor terbiyesi takdire değer görülmüştür.” yorumuyla bitiyor.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

VASFİYE ÇOKAN’IN CENAZESİ

İLÇENİN YAKADEMİRCİLER KÖYÜNDEN; SERKAN, HAKAN VE OKAN ÇOKAN’IN ANNELERİ, MEHMET…

01.08.2022
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma Kaymakamlığından İlan 05 Kasım…

05.11.2015
Perşembe
Detaylar

AHMET YİĞİT’İN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, MERHUM HÜSNÜ VE ZEYNEP YİĞİT’İN OĞULLARI, FATMA,…

13.12.2022
Salı
Detaylar

Tehlikenin farkına varalım

Çaycumalılar Buluşuyor etkinliğinin “forum” bölümünde bir sunum yapan Prof. Dr….

10.05.2018
Perşembe
Detaylar