Kadın Atölyesi açıldı

Kadın Atölyesi açıldı

Yayınlanma Tarihi: 08.03.2022 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 227 görüntüledi
Çaycuma Arasta’da pelemet bezi dokuma atölyesi ve el sanatları ürünleri bölümünden oluşan “Kadın Atölyesi” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hizmete girdi.
Çaycuma Kent Konseyinin Çaycuma Belediyesinin katkılarıyla kurduğu “Kadın Atölyesi” Çaycuma Arasta ’da açıldı. Açılışa Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’nın yanı sıra siyasi partilerle sivil toplum örgüt temsilcilerinin yanı sıra Çaycuma Belediyesi daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çaycuma Kent Konseyi Kadın Komisyonu Başkanı Ayla Kalaycı’nın yaptığı açılış konuşmasının ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli, başta Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı olmak üzere atölyenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
FİGEN RAMAZANOĞULLARI’NA PLAKET VERİLDİ
Çaycuma Belediyesi Halkoyunları Topluluğunun halkoyunları gösterisinin yanı sıra, kadın temalı şiirlerin de okunduğu açılış töreninde, Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 15-20 Şubat tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’te, Grand Palais Müzesi’nde açılan uluslararası resim sergisinde ilçeyi ve Türkiye’yi başarıyla temsil eden Figen Ramazaoğulları’na, teşekkür plaketi sundu. Kantarcı’ya teşekkür eden Ramazanoğulları, Paris’te düzenlenen sergide Çaycuma halkının desteğini hep yanında hissettiğini söyledi.
SİYASETTE VE İŞ HAYATINDA KADINLARIN SAYISININ ARTMASI LAZIM
Daha sonra “Kadın Atölyesi” nin açılışı yapıldı. Açılış kurdelesini emeği geçen herkesle birlikte kesen Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Çaycuma her yönüyle modern bir kent olma yolunda ilerliyor. Bunun en büyük aktörü de kadınlar. Görüyorsunuz her yerde her alanda en önde kadınlarımız var. Yalnız siyasette ve iş hayatında da kadınların sayısı az. Ben buradan çağrıda bulunuyorum önümüzdeki dönemlerde kadınlarımız siyasetle de ilgilensinler. Biliyorum ki tıpkı diğer işleri gibi gibi onu da erkeklerden daha iyi yapacaklardır.” dedi.
ÇAYCUMA’DA HUZUR VE MUTLULUK İÇİNDE YAŞAMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ
Çaycuma’ya 8 senedir hizmet etmekten dolayı büyük bir haz duyduğunu söyleyen Kantarcı, “İyi ki böyle bir yola girmişim diyorum. Çünkü Çaycumamız bir nakış gibi işlemeye elverişli bir yer. Yaptıkça, güzelleştikçe, sizlerin yüzü güldükçe ben de çok büyük mutluluk ve haz duyuyorum. Ve daha önümüzde yapacağımız işler var. Fakat bu dönemde biliyorsunuz, 2 sene virüsle cebelleştik. Şimdi de savaş çıktı öteki taraftan ekonomik kriz var ama biz Çaycuma olarak bunlar hep beraber birlikte yapacağız. Hep beraber Çaycuma’da huzur ve mutluluk içinde yaşamak için elimizden geleni yapacağız. Ben bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
ARASTA BOYDAN BOYA KADINLARI ÇARŞISI OLSUN
Kantarcı konuşmasını, “Kadınların el emeklerinin sergilendiği ve sunulduğu bu mekân içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Arasta’yı kadınlarımızla dolduralım diyorum. Burada biliyorsunuz tümüyle kadınların çalıştığı bir lokanta hizmete girdi. Şimdi de kadınlarımızın el emeklerinin tanıtılıp pazarlandığı bir yerin açılışını yapıyoruz. Gelin bir şey yapalım, Arasta boydan boya kadın çarşısı olsun. Bartın da ‘galla pazarı’ var, bizimki de Çaycumalı kadınlar pazarı olsun. Hepinize teşekkür ediyor, bir kez daha. Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diyerek tamamladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

MUHARREM FETOLMAZ’IN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN; AYŞE, EMİNE, FATMA VE LEVENT FETOLMAZ’İN BABALARI,…

22.12.2021
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

16.03.2017
Perşembe
Detaylar

250 yıl önce Çaycuma

Eski adı Çarşamba olan Çaycuma, Paflagonya (Kastamonu, Bartın ve çevresi)…

24.11.2021
Çarşamba
Detaylar

SAMİ ÇUBUKÇU’NUN CENAZESİ

İLÇEMİZ PERŞEMBE BELDESİ HACIİBADİ KÖYÜ ÇUBUKLAR MAHALLESİ’NDEN, ABDURRAHMAN VE FUAT…

31.07.2023
Pazartesi
Detaylar