Kantarcı şampiyonları ağırladı

Kantarcı şampiyonları ağırladı

Yayınlanma Tarihi: 29.03.2023 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 73 görüntüledi

 

Zonguldak’ta yapılan yüzme yarışlarında çok sayıda derece yapan Çaycumalı şampiyonlar Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı ziyaret etti.

 

Kilimli Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda, 25-26 Mart 2023 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan Zonguldak 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi 1. Vize Seçme Müsabakalarında 12 birincilik, 2 ikincilik, 2 üçüncülük, 7 dördüncülük, 1 beşincilik kazanan Çaycuma Yüzme Kulübü sporcuları Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı ziyaret etti. Şampiyonlara yüzme antrenörleri Erinç Kazanasmaz, Gökhan Yiğit eşlik ederken, bazı yüzücülerin aileleri de ziyarette hazır bulundu.

 

ÇAYCUMA YÜZME SPORUNUN İDDİALI KENTİ OLDU

Antrenör Yiğit ve Kazansamaz, Kilimli’deki müsabakalarda Çaycuma olarak önemli başarılar elde ettiklerini söyleyerek bunda belediyenin ilçeye kazandırdığı Atatürk Spor Merkezinin çok büyük payı olduğunu söyledi. İlçede henüz bir yıldır yüzme sporu yapılmasına karşın Çaycuma’nın artık bu alanın iddialı kenti olduğunu söyleyen antrenörler başarı ivmesinin giderek yükseleceğini de ifade etti.

 

6 DALDA BİRİNCİ OLAN EGEHEN GEMİCİ ESKİŞEHİR’DE ZONGULDAK’I TEMSİL EDECEK

Barbaros Kutlutaş Ortaokulu Öğrencisi Egehan Gemici’nin 6 dalda birden birincilik kazandığını söyleyen Yiğit ve Kazansamaz, sporcularının, 50 ile 200 metre kurbağalama ve 50 metre serbest olmak üzere 3 dalda barajı geçen Zonguldaklı tek sporcu olduğunu da bildirdi. Gemici bu başarısıyla, mayıs ayı içinde Eskişehir’de yapılacak Türkiye Şampiyonası elemelerine katılmayı hak kazandı.

 

ÇAYCUMA İÇİN HAYAL ETTİĞİM ŞEYLERİ GERÇEK YAPTINIZ

Atatürk Spor Merkezini tam da bu nedenle kurduklarını söyleyen Başkan Kantarcı, “Duyduklarımdan nasıl mutlu olduğumu anlatamam. Çaycuma için hayal ettiğim şeyleri gerçeğe dönüştürerek beni çok mutlu ettiniz. Şu anda o tesisi yaşarken çektiğim bütün sıkıntı, yaşadığım stres, eziyet, yorgunluk yok oldu gitti. Çaycuma’dan şampiyon sporcuların çıktığını görmenin içimde yarattığı sevinci tarif etmem mümkün değil. Siz değerli hocalarıma, çocuklarımıza ve onlara destek veren ailelerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

ŞAMPİYONLARA ARMAĞAN VERDİ

Başkan Kantarcı şampiyon sporcular belediye ve TÜBİTAK yayınlarından oluşan kitapla armağan ederken, ziyarete gelen yüzme antrenörleri ve aileler, Başkan Kantarcı’ya Çaycuma’ya Atatürk Spor Merkezi gibi önemli bir tesisi kazandırdığı için teşekkür etti. Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

PİYADE UZMAN ÇAVUŞ MUSTAFA SEZER’İN…

PENÇE-KİLİT OPERASYONU BÖLGESİNDE, HEMŞEHRİMİZ PİYADE UZMAN ÇAVUŞ MUSTAFA SEZER ŞEHİT…

11.08.2023
Cuma
Detaylar

Ülkenin tüm renkleri Çaycuma’daydı

Ülkenin çeşitli illerindeki 41 dernek ve federasyonun oluşturduğu “Yedi Renk…

16.10.2018
Salı
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Şebeke Hattindaki Tadilat Nedeniyle; Gemiciler Mahallesi Kabuklar Caddesi ve Söğütlü…

14.07.2023
Cuma
Detaylar

MAKBULE KARACA’NIN CENAZESİ

İLÇENİN ÇOMRANLI KÖYÜ’NDEN; HAYRİYE, SEYDAN, TALİP VE İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ…

19.04.2022
Salı
Detaylar