Kantarcı’dan bir ilk daha

Kantarcı’dan bir ilk daha

Yayınlanma Tarihi: 24.06.2016 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 140 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin İstasyon Mahallesi’nde yapımı tamamlanan park, törenle hizmete açıldı. Açılışı yapılan park, İstasyon Mahallesi’ne altyapı ve yol dışında yapılan en önemli belediye tesisi olma özelliği taşıyor…

 

Çaycuma Belediyesinin İstasyon Mahallesi’nde, yaklaşık 4 dönüm üzerine yaptığı parkın açılışı yapıldı. Açılış nedeniyle yaklaşık 1000 kişiye iftar yemeği verilirken, çeşitli gösteriler ve müzik dinletileri yapıldı. Törene Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın yanı sıra, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, önceki dönem milletvekili Ali İhsan Köktürk, Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Çaycuma Belediyesi Eski Başkanı Osman Metin Yurtbay, Çaycuma TSO Başkanı Rıfat Sarsık, Çaycuma ESO Başkanı Hayri Kandemir, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt, Şoförler Odası Başkanı Barbaros Uçar, il genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, belediye daire amirleri CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol, CHP İlçe Eski Başkanı Umut Başoğlu, ve kalabalık bir yurttaş topluluğu katıldı. Törende Çaycuma Belediye Bandosu bir konser verirken, çeşitli animasyon gösterileri de yapıldı.

 

KENTİN İKİ YAKASINI HİZMETLERİMİZLE BİR ARAYA GETİRİYORUZ

 

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Çaycuma Belediye Başkanı Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Büyük bir gönül huzuru ile söylüyorum ki, Çaycuma’da hepimizi mutlu edecek, güzel şeyler oluyor. Memlekette esen karamsar havaya inat, Çaycuma’da herkes, her şeyin daha iyi olacağına inanıyor. Çünkü Çaycuma Belediyesi var gücüyle çalışıyor, üretiyor, güzellikler yaratıyor.

 

Hizmetlerimizle kentin doğu yakası ile batı yakasını bir araya getiriyor, birleştiriyoruz. Gelişen bir kent, büyük bir aile oluyoruz birlikte. Hep hizmetlerin uzağında kalan, temel pek çok sorunu çözüm bekleyen İstasyon mahallemizin kronikleşmiş sorunlarına neşter vurduk. Yol ve altyapı çalışmaları yapan ekiplerimiz Kenan Aydın Caddesi, İstasyon Caddesi ve Fatih Caddesi olmak üzere üç koldan İstasyon Mahallesi’ne girmiş durumda. Tüm kanalizasyon, yağmur suyu hatları ile bina bağlantıları komple elden geçiriliyor. Biraz sizi rahatsız edeceğiz, gürültü yapacağız, zaman zaman yollarınızı kapattığımız için evinize başka yollardan gitmek zorunda kalacaksınız ama sonu güzel olacak. Çalışmalar tamamlandığında, İstasyon semti, bisiklet ve yaya yolları, çiçeklikleri, dekoratif yol kaplamasıyla, Atatürk ve Nihat Kantarcı caddeleriyle aynı görünümüne kavuşacak” dedi

 

“KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMİYORUZ, KİMSEYİ KAYIRMIYORUZ”

 

Göreve başlarken hiç kimseye hiçbir ayrıcalık tanımayacağı, hizmetleri herkese eşit olarak dağıtacağı yolunda verdikleri sözü tuttuğunu söyleyen Kantarcı, “Kimseyi ötekileştirmiyoruz, kimseyi kayırmıyoruz. İstasyon mahallemizde oturan sevgili hemşehrilerime bir kez daha söz veriyorum. Şehir merkezinde ne varsa, İstasyon mahallemizde de olacak. Orası nasıl bir güzel görünüme büründüyse, aynı görünüme İstasyon mahallemiz de sahip olacak. Burada yaşayan vatandaşlarımız da birinci sınıf insan olmanın keyfini yaşayacak. Bu akşam çok güzel bir tesisin açılışını yapıyoruz. Birçok yere nasip olmayacak güzellikteki bu parkı İstasyon mahallemizdeki vatandaşlarımıza armağan ediyoruz. Yaklaşık 4 dönüm alan üzerine yapımını gerçekleştirdiğimiz parkın projesinden uygulamasına, tüm imalatlarından işçiliğine kadar her şey Çaycuma Belediyesi tarafından üretildi. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma gönül dolusu teşekkür ediyorum. Siz değerli vatandaşlarımdan bir ricam var. Lütfen bu güzellik burada kalmasın, sahip çıkın. Tesisleri koruyun ve lütfen hor kullananları uyarın” dedi.

 

TURPCU, “PARKLARDAN KORKMAMAK LAZIM”

 

Ardından kürsüye çıkan ve konuşmasına Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ile iftar yemeğinin bağışını yapan Naci Miyanyedi’ye teşekkür ederek başlayan CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu Bolu’da 10. Yıl Marşı yasağını protesto etmek için toplanan CHP’lilere karşı polisin takındığı sert tavrı da kınadı. Turpcu, “Başkanımızdan ve Çaycumalılardan aldığımız bilgiye göre, burasının adı İstasyon Gezi Parkı. Gezi Parkı biliyorsunuz ülkemizde yaşanan büyük adaletsizliklere ve demokrasiye aykırı uygulamalara karşı yapılan başkaldırının ismiydi. Park denince eğitim akla gelir, demokrasi akla gelir, barış akla gelir. Bu parkta yetişen çocuklar mutlak suretle cumhuriyete ve Atatürk’e bağlı çocuklar olacaktır. Onlara inanıyorum. Onun için parklardan korkmamak lazım. Bunlar çoğaldıkça ülkemize demokrasi, barış ve huzur gelecektir. Çaycumalılar şanslı. Belediye başkanı ekibiyle gelir ama belediye başkanının kendisi de, bilgisi de, hüneri de çok önemlidir. O hüner beş yıl o kentin kaderini tayin eder. Belediyemiz peş peşe açılışlar yapıyor, bundan sonra da devam edecektir. Filyos Vadisi Üniversitesi adıyla Gökçebey, Çaycuma, Filyos ve Devrek’i buluşturacak, buraya hizmet edecek ikinci bir üniversite için kanun teklifi verdik. Önümüzdeki süreçte Çaycuma’nın şehircilik normlarına uygun şekilde imarı devam ederken eğitim yatırımlarının da gelmesiyle birlikte yaşanan göçlerin sona ereceğini, güzel yaşanabilir Çaycuma için bir altyapı olacağını ümit ediyorum. İsmi her ne kadar konulmamışsa buranın ismi İstasyon Gezi Parkı’dır. İnşallah resmi ismi de böyle olur” dedi. Konuşmaların ardından hep birlikte parkın açılışı yapıldı. Açılışın ardında animatörlerce yapılan eğlencelerde özellikle çocuklar doyasıya eğlendi. 4 Dönüm üzerine tümüyle Çaycuma Belediyesi çalışanlarının emekleri ve ÇAYBEL şirketinin imalatlarıyla yapılan park, İstasyon Mahallesine bu zaman değin yol ve altyapı yatırımları dışında belediye tarafından yapılmış en önemli tesis olma özelliği taşıyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

SEVGİ KALYONCU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, SÜHEYLA, AYŞE, NEBİLE, NESİBE, KUDRET SİNAN VE…

25.01.2023
Çarşamba
Detaylar

EMİTT’te Çaycuma’ya büyük ilgi

 Çaycuma Belediyesi, İstanbul/Beylikdüzü TÜYAP fuar merkezinde 25-28 Ocak arası düzenlenen…

31.01.2018
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma dayanışması büyüyor

Çaycuma Kent Konseyinin “İhtiyacın varsa al, yoksa atma bize getir”…

07.03.2017
Salı
Detaylar

MÜNEVVER SAĞTEKİN’İN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN BERRİN, ZERRİN VE BİROL SAĞTEKİN’İN ANNELERİ, GÖKÇE,…

25.04.2021
Pazar
Detaylar