Kantarcı’dan Çaycumaspor açıklaması

Kantarcı’dan Çaycumaspor açıklaması

Yayınlanma Tarihi: 21.12.2022 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 281 görüntüledi
Çaycumaspor’da son zamanlarda yaşanan gelişmeler hakkında açıklamalar yapan Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Alakasız bir kişinin gelerek, 75 yılı aşkın bir mazisi olan kulübün başkanlığını altın tepside devralması Çaycuma’mızın büyük ayıbıdır. Yarından tezi yoktur Çaycuma’nın ileri gelenlerinin bir teşebbüs oluşturarak bu büyük hatayı telefi etmesi gerekmektedir.” dedi.
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı uzun zamandan beri süren sessizliğini bozarak Çaycumaspor’daki son gelişmeler üzerine açıklama yaptı. Başkan Kantarcı açıklamasında, “1947 yılında kurulan ve rahmetli babamın da kurucuları arasında olduğu Çaycumaspor ilçemizin en eski kulübüdür. 2014 yılında göreve geldiğimde güzide kulübümüzün halinin perişan halde olduğunu gördüm. Kuruluşundan bu yana geçen uzun yıllar zarfında, Çaycuma Belediyesinin SEKA Sosyal Tesisleri içinde tahsis ettiği bakımsız bina dışında, kendisine ait hiçbir varlık edinemediğini, hatta kulübe ait üye kaydı başta olmak üzere hiçbir kayıt ve belgenin olmadığını üzülerek tespit ettim.” dedi.

HALKIMIZA VAAT ETTİĞİMİZ ‘SPOR ALTYAPISINI GÜÇLENDİRME’ SÖZÜNÜ YERİNE GETİRDİK
Çaycumaspor’un, o tarihten geçen sezona kadar sekiz seneyi sorumluluk hisseden bir avuç hemşerilerinin gayreti ve onlara destek olan belediye sayesinde geçirdiğini söyleyen Başkan Kantarcı, sözlerini, “Çaycumaspor öyle zamanlar oldu ki kongresini yapamayacak durumlara düştü. Bir masanın etrafında sadece 5-6 kişi ile genel kurula gelecek üyeleri bekledik. Biz bu arada halkımıza vaat ettiğimiz ‘spor altyapısını güçlendirme’ sözünü yerine getirdik, Çaycuma’ya kendinden çok büyük illerde bile olmayan spor tesisleri kazandırdık. Belediye kadrosuna ilk defa spor hocaları aldık. Zonguldakspor eski kaptanı Suat Kerçin’i bünyemize alarak Çaycumaspor’un altyapısında görevlendirdik.” diyerek sözlerini sürdürdü.
KAMUOYUNA ÇEŞİTLİ KERELER ÇAĞRIDA BULUNARAK KULÜBE SAHİP ÇIKILMASINI İSTEDİM
Çaycumaspor’un daha iyi noktalara gelmesi için harcanan çabalara da değinin Kantarcı, “Geçtiğimiz sezon bir silkiniş oldu. Yeni Mahalle Muhtarımız Teoman Temelkuran güçlü bir ekiple sorumluluğu devraldı. Heyhat, çok geçmeden yönetim kendi aralarında anlaşmazlığa düştü. Teoman muhtarın istifa etmesi sonucu göreve gelen Deniz Atmaca ile sezon tamamlandı. Bu süreçte Belediyemiz, kulübün tüm masraflarını karşıladı. Sezon sonunda Deniz Başkanın da ayrılmasıyla kulüp tamamen kaderine terk edildi. Bu sıralarda Çaycuma kamuoyuna çeşitli kereler çağrıda bulunarak kulübe sahip çıkılmasını istedim. Maalesef çağrılarım yanıt bulmadı.” dedi.
ALAYI VALA İLE KULÜBÜN BAŞINA GEÇEN ŞAHSIN PALAVRALARI KISA SÜREDE ORTAYA ÇIKTI
Ağustos ayında Bartın’dan birisinin Kulüp Başkanlığına talip olduğu bilgisinin kendisine ulaştığını söyleyen Kantarcı, “O kişiyle kendisinin talebi üzerine bir görüşme yaptım. Konuşmaları hiç ikna edici değildi. Şahsın çok büyük hedefler, çok büyük bütçe vaatleri açıklaması anormal bir durumdu. Bu vaatlere çok kolay inanan Çaycumaspor camiası, maalesef, kulübü, şahsa, güle oynaya teslim etti. Çaycuma ile uzaktan yakından ilgisi olmayan kişinin neden Çaycumaspor’un başına geçmek istediği sorgulanmadığı gibi, bu süreçte fikrimi soran da olmadı. Alayı vala ile kulübün başına geçen şahsın palavraları kısa sürede ortaya çıktı. Daha iki ayı doldurmadan sağa sola sataşmaya başladı. Önce Suat Kerçin ve geçen dönemden gelen oyuncu ve teknik adamları devre dışı bıraktı. Ekim ayından itibaren de havlu atarak bana ve Kaymakamımıza karşı kendi deyimi ile ‘savaş’ açtı.” dedi.
GELDİĞİMİZ NOKTADA DURUMUN SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMAKTAN ÇIKTIĞI ANLAŞILIYOR
Başlangıçta uçuk rakamlarla bütçe oluşturan ve hiç kimseye ihtiyaç duymayacağını söyleyen şahsın, ilginç bir biçimde Belediyeden ve etraftan para istemeye başladığını söyleyen Kantarcı, “Herkesin bildiği ama kimsenin birbirine söylemediği senaryo gerçekleşti. Şahsın vaatlerini yerine getirmeyeceğini, giderek her şeyin daha büyük çıkmaza gireceğini anlayan yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğu görevlerinden istifa etmeye başladı. Kulübe hacizler geldiğini duymaya, gazetelerden, sporcuların borçlandırıldığını okumaya başladık. Geldiğimiz noktada durumun sürdürülebilir olmaktan çıktığı anlaşılıyor.” dedi.
ANAHTARI KİMDEN ALDIYSA ONA TESLİM ETMESİ GEREKİYOR
Açıklamasında gazetelere yansıyan “kulübün anahtarı” konusuna da değinen Kantarcı, “Belediyeye gelerek kulübün anahtarını teslim etmek isteyen şahsa, kimden aldıysa ona teslim etmesi söylendi. Ama o bunun yerine şov yapmayı tercih ederek attığı her adımı, neredeyse canlı yayınla, gazetelere yansıtmayı tercih etti.” dedi.
ÇAYCUMA’NIN İLERİ GELENLERİ BİR TEŞEBBÜS OLUŞTURARAK BU BÜYÜK HATAYI TELEFİ ETMELİDİR
Gelinen durumda Çaycuma kamuoyunun şapkasını önüne koyması gerektiğini de söyleyen Başkan Kantarcı, “Alakasız bir kişinin gelerek, 75 yılı aşkın bir mazisi olan kulübün başkanlığını altın tepside devralması Çaycuma’mızın büyük ayıbıdır. Yarından tezi yoktur Çaycuma’nın ileri gelenlerinin bir teşebbüs oluşturarak bu büyük hatayı telefi etmesi gerekmektedir. Çaycuma Belediyesi her zaman olduğu gibi Çaycumaspora gönül verenlerin yanında olmayı sürdürecektir. Durum kamuoyuna saygıyla duyurulur” diyerek tamamladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası Nedeniyle; Velioğlu…

15.07.2023
Cumartesi
Detaylar

SABİRE KÖSEOĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇEMİZ AKYAMAÇ KÖYÜ SAKİNLERİNDEN, CEVAT, CEVDET, İLHAN, DİLBER VE SERDAR…

13.08.2023
Pazar
Detaylar

Milletimiz hep kendi iradesinin temsilcisi…

Milletimiz hep kendi iradesinin temsilcisi meclise, demokrasiye bağlı kaldı 23…

23.04.2024
Salı
Detaylar

MAHMUT MALAKCI’NIN CENAZESİ

İLÇENİN VELİOĞLU MAHALLESİNDEN MERHUM AHMET ALİ VE EMİNE MALAKCI’NIN OĞLU,…

28.01.2023
Cumartesi
Detaylar