Kantarcı’dan, “Filyos Vadisi Belediyeler Birliği” Önerisi

Kantarcı’dan, “Filyos Vadisi Belediyeler Birliği” Önerisi

Yayınlanma Tarihi: 06.12.2014 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 59 görüntüledi

Başkan Kantarcı, Filyos Projesini takip edecek “Filyos Vadisi Belediyeler Birliği” kurulmasını önerdi.

 

Çaycuma Belediyesi Kasım 2014 Meclis Toplantısında konuşma yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın; “Filyos Vadisindeki belediyelerin bir araya gelmesi gerektiğine inanıyoruz. Yaptığımız çeşitli temaslarda bu fikir ön plana çıkıyor. Devrek’ten başlayarak vadi içerisindeki belediyelerin bir birliği olması fayda sağlayacaktır. Bir sonraki toplantımızda bu konuyu ele almak istiyoruz.” şeklindeki önerisine AK Parti ve CHP’li meclis üyelerinden destek geldi.

 

AK Partili meclis üyesi Ali Alibabaoğlu konu hakkında, “Bu konu zaten bölgenin kanayan yarası. Böyle bir birlikteliğin olması bölgeye katkı sağlayacaktır. Filyos Vadisindeki belediyelerin alt yapı, yol, içme suyu gibi sorunları ortak. Bu birliktelik Liman Projesine de faydalı olur. Yürütmeyi durdurma kararı da bu birlikteliğin olmayışından kaynaklanıyor.” dedi.

 

Belediye meclisinde öneri hakkında mutabakat sağlanması üzerine Başkan Kantarcı, komisyon oluşturulmasını da önerdi. Filyos Projesi konusunda bir kanunun çıkması gerektiğini ifade eden Başkan Kantarcı, “Bu projenin sahibi yok. Bakanlıklar arası koordinasyon yapacak ve sahiplenecek bir kurumun noksanlığı var. Çevre ve Şehircilik bakanlığı ayrı çalışıyor, diğer kurumlar ayrı çalışıyor. Ortada bir kaos var. Bu nedenle bu proje bir ileri bir geri gidiyor. Ayrıca projenin içeriğiyle de ilgili bir belirsizlik var. Liman bu işin amiral gemisi. Ancak limanın arkasında ne olacağı belli değil. Serbest bölge içerisinde yer alan Saltukova ile Çaycuma arasına yapılabilecek hiçbir şey yok. Devletin orayla ilgili bir hazırlığı ve projesi yok. Bu nedenle bu konuları takip edecek Filyos Vadisi Belediyeler Birliği’nin kurulması fayda sağlayacaktır.” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Belediye Başkanlığından

Yaşanan ağır kış şartları nedeniyle kuvvetli buzlanma ve don olayları…

27.01.2022
Perşembe
Detaylar

2016 Mayıs Ayı Meclis Gündemi

29.04.2016
Cuma
Detaylar

Girişimcilere “Hibeler” Konulu Seminer Verilecek

İş arayan ve iş kurmak isteyen gençler, İşini geliştirmek isteyenler,…

03.04.2015
Cuma
Detaylar

ÇAYCUMA BELEDİYESİ MART 2015 OLAĞAN…

27.02.2015
Cuma
Detaylar