Kantarcı’dan, “Filyos Vadisi Belediyeler Birliği” Önerisi

Kantarcı’dan, “Filyos Vadisi Belediyeler Birliği” Önerisi

Yayınlanma Tarihi: 06.12.2014 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 2 görüntüledi

Başkan Kantarcı, Filyos Projesini takip edecek “Filyos Vadisi Belediyeler Birliği” kurulmasını önerdi.

 

Çaycuma Belediyesi Kasım 2014 Meclis Toplantısında konuşma yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın; “Filyos Vadisindeki belediyelerin bir araya gelmesi gerektiğine inanıyoruz. Yaptığımız çeşitli temaslarda bu fikir ön plana çıkıyor. Devrek’ten başlayarak vadi içerisindeki belediyelerin bir birliği olması fayda sağlayacaktır. Bir sonraki toplantımızda bu konuyu ele almak istiyoruz.” şeklindeki önerisine AK Parti ve CHP’li meclis üyelerinden destek geldi.

 

AK Partili meclis üyesi Ali Alibabaoğlu konu hakkında, “Bu konu zaten bölgenin kanayan yarası. Böyle bir birlikteliğin olması bölgeye katkı sağlayacaktır. Filyos Vadisindeki belediyelerin alt yapı, yol, içme suyu gibi sorunları ortak. Bu birliktelik Liman Projesine de faydalı olur. Yürütmeyi durdurma kararı da bu birlikteliğin olmayışından kaynaklanıyor.” dedi.

 

Belediye meclisinde öneri hakkında mutabakat sağlanması üzerine Başkan Kantarcı, komisyon oluşturulmasını da önerdi. Filyos Projesi konusunda bir kanunun çıkması gerektiğini ifade eden Başkan Kantarcı, “Bu projenin sahibi yok. Bakanlıklar arası koordinasyon yapacak ve sahiplenecek bir kurumun noksanlığı var. Çevre ve Şehircilik bakanlığı ayrı çalışıyor, diğer kurumlar ayrı çalışıyor. Ortada bir kaos var. Bu nedenle bu proje bir ileri bir geri gidiyor. Ayrıca projenin içeriğiyle de ilgili bir belirsizlik var. Liman bu işin amiral gemisi. Ancak limanın arkasında ne olacağı belli değil. Serbest bölge içerisinde yer alan Saltukova ile Çaycuma arasına yapılabilecek hiçbir şey yok. Devletin orayla ilgili bir hazırlığı ve projesi yok. Bu nedenle bu konuları takip edecek Filyos Vadisi Belediyeler Birliği’nin kurulması fayda sağlayacaktır.” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Kaymakam Yaman’a Veda Yemeği

Başkan Kantarcı, Kaymakam Yaman’a Hemşehrilik Payesi ve Beratı verdi.  …

12.09.2014
Cuma
Detaylar

Filyos Yaşam Alanı Projesi Başladı

KANTARCI; “Adım adım yapılacak kocaman bir projeye başladık.”   Çaycuma’da…

16.09.2014
Salı
Detaylar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Çaycuma’nın…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Çaycuma’nın kardeş kenti Lennestadt’ın yen belediye…

02.11.2020
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma Belediye Meclisi temmuz ayı…

Çaycuma Belediye Meclisi temmuz ayı toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Bülent…

12.07.2016
Salı
Detaylar