Kantarcı’dan müjdeler

Kantarcı’dan müjdeler

Yayınlanma Tarihi: 08.12.2017 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 55 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, başlatılan yeni projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. “Çay Mahallesine yeni bir sosyal bina kazandırıyoruz. İlçemize 2 kapalı tenis kortu yapıyoruz. Oto galeriler terminale taşınıyor. Terminale PTT şubesi açılıyor”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yapımına başladıkları yeni projeler hakkında bilgi verdi. Önceki günkü Belediye Meclis toplantısında konuşan Başkan Kantarcı, “Kent merkezindeki parkın içindeki belediyemize ait altıgen binayı tümüyle teslim almıştık. En son boşalan orta katını Çay Mahallesi sosyal binası yapıyoruz.  Tadilata başladık. Kısa zamanda hizmete sunacağız. Burayı kahvehane veya lokanta gibi kullanmayacağız, müstecire de vermeyeceğiz. Vatandaşlarımıza gün, toplantı, söz, nişan gibi özel günlerinde ücretsiz tahsis edeceğiz. Çocuklarına söz kesen veya nişan yapmak isteyen aileler, içinde her türlü donanım olan bu binada toplantılarını ücretsiz olarak yapabilecek. Çaycuma’da, sosyal anlamda bir ilk olan uygulamayı da hayata geçiriyoruz. Üst katında kapalı çocuk bahçesi, orta katı sosyal tesis olan binanın alt katında da Kent Konseyinin sosyal dayanışma merkezi var.  Belediyemizin binasını esas hüviyetine kavuşturuyoruz” dedi.

KAPALI İKİ TENİS SAHASI KURUYORUZ

Yeni kurulan pazaryerinin yanında bulunan halı futbol sahasının sökülerek başka yere taşınacağını ve tenis kortuna dönüştürüleceğini de söyleyen Kantarcı, “Ayağımızın topuğundaki bir dikeni çıkardık. Irmak kenarında yaptığımız pazaryeri ve minibüs duraklarının olduğu yerde, önceki yıllardan kiracımız olan halı saha ile anlaşmaya vardık.  Çay-Bel firması buradaki çelik konstrüksiyonu satın aldı, kısa zamanda sökümünü yapacak. Belediyemizin mevcut halı saha tesislerinin yanına taşıyarak, 2 adet kapalı tenis kortu kuracak.  Biz de bu sayede pazaryerinde, şu anda işimize yaramayan ve engel durumun olan bu yapıdan kurtularak, oradaki düzenlemeyi tamamlamış olacağız” dedi.

TERMİNALE YENİ DÜZENLEME

Şehirlerarası otobüs terminalinde yeni düzenlemelere gideceklerinin söyleyen Kantarcı, “Terminale bir düzenleme yaparak hayat öpücüğü vermek istiyoruz. 22 Aralık’ta bu terminalin de bulunduğu bazı gayrimenkullerle ilgili bir ihalemiz var. Terminale hayat vermek istiyoruz. Orayı bir yılı ücretsiz, 10 yıl süreyle kiralayıp, oto galerilerinin merkezi yapmak istiyoruz. Terminal binası da ciddi bir düzenlemeye muhtaç. Çok fazla otobüs firması kalmadı zaten. Orada da bir takım boş yerlerimiz var. Terminalde bir PTT şubesi olması için temasa geçtik. Onlar da ücretsiz bir yer tahsis edilmesi halinde şube açmayı kabul ettiler. Zaten oradaki dükkânlarımız gelir getirici durumda değil. PTT de bir kamu kuruluşu. Buradaki dükkânlardan bir tanesinin ücretsiz olarak PTT’ye tahsisini düşünüyoruz. O civarda yaşayan vatandaşlarımız için de büyük bir kolaylık olacak” dedi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk…

22.04.2020
Çarşamba
Detaylar

Bayram Girgin’in Cenazesi (18.11.2021)

İLÇENİN KAYIKÇILAR KÖYÜNDEN; MERHUM AHMET VE MERHUME ASİYE GİRGİN’İN OĞULLARI,…

18.11.2021
Perşembe
Detaylar

Çaycuma Belediyesinde iş sevinci

Çaycuma Belediyesine, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından…

09.06.2018
Cumartesi
Detaylar

Haşim ÖRENBAŞ’ın Cenazesi

     İlçenin Yolgeçen Köyü;’nden; Merhum Halit ÖRENBAŞ’ın oğlu, Özlem,…

01.07.2021
Perşembe
Detaylar