Kat mülkiyeti sorunu çözüldü

Kat mülkiyeti sorunu çözüldü

Yayınlanma Tarihi: 17.11.2016 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 47 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin ikna çalışmaları sonuç verdi, yapımı 1998 yılında tamamlanan Atatürk İş Merkezinin kat mülkiyeti sorunu çözülüyor

 

Çaycuma Belediyesi kangrene dönüşen bir sorunu daha çözüyor. Yapımı 1998 yılında tamamlanan, ancak o zamandan beri gerekli yasal işlemlerin tamamlanmaması nedeniyle kat mülkiyeti bulunmayan iş merkezinde, belediye ile iş hanı yönetimi el ele vererek sorunu çözdü. Buna göre biriken SSK prim borçları, 6736 kanun kapsamında yapılandırılacak. Atatürk İş Merkezinde işyeri sahibi olan malikler, böylece, sorunsuz bir şekilde işyerlerine iskân izni alabilecek.

 

ÖZVERİLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM

 

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Geçmişten gelen sorunların çözümünde çok önemli mesafeler kat ettik. Büyük imar plan revizyonu, yeni ve modern imar politikaları, geniş kapsamlı 18. madde imar uygulamaları, kentsel dönüşüme destek olmak, bu uğurdaki örnek çalışmalardandır. Diğer taraftan iskansız ve imara aykırı yapıların çözümü için de yoğun gayret sarf etmekteyiz. Belediye tarafından yapılan Atatürk İş Hanı ve belediye evlerinin de iskânı bulunmamaktadır. Geçmiş dönemlerde, Belediyemiz tarafından inşaatı yapılan, satılan ve yıllardır kullanılan, ancak SSK primlerinin ödenmemesi nedeniyle iskân izni bulunmayan Atatürk İş Hanı’nın borçlar, 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Yasası’ndan yararlanarak, çok uygun koşullarda yapılandırıldı” dedi.

 

BENZER DAVRANIŞI AYNI DURUMDAKİ HERKESTEN BEKLİYORUM

 

Kantarcı açıklamasını, “Yüce Atatürk’ün adını taşıyan binanın yasal hale gelmesi için tavsiye ve telkinlerimizi dinleyen, İşyeri sahiplerine ve yöneticilerine özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Benzer davranışı, 25 Kasım’da süresi sona ermeden, belediye evlerinin sakinleri ve yöneticileri ile Çaycuma’daki ruhsatsız veya ruhsata aykırı inşaat sahiplerinden de bekliyoruz. Yaşanabilir ve daha iyi bir Çaycuma için, geçmişten gelen sorunlarımızı çözme fırsatını kaçırmayalım” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

ÇAYBEL, Çaycuma Belediyesi’ne yeni araçlar…

Şubat ayında meclis kararıyla Belediye bünyesine kazandırılan ÇAYBEL İmar İnşaat…

05.05.2015
Salı
Detaylar

Büyük buluşma başladı

Spor ve Barış Kenti Çaycuma temasıyla yapılan 6. Çaycumalılar Buluşuyor…

06.05.2022
Cuma
Detaylar

Zabıtadan Tartı ve Etiket Kontrolü

Çaycuma Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından pazar yerinde tartı ve etiket…

18.08.2015
Salı
Detaylar

Her yıl recep ayının ilk…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Regaip Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “İnsanlığın,…

18.02.2021
Perşembe
Detaylar