Kazanımlarımızı çok daha ilerilere taşımalıyız

Kazanımlarımızı çok daha ilerilere taşımalıyız

Yayınlanma Tarihi: 28.10.2022 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 86 görüntüledi

 

Çaycuma Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, 99 yılda, her alanda büyük atılımlar yapıldığını söylediği mesajında, “Dünya insanlığı içinde onurlu bir şekilde yer almamızı da sağlayan bu adımları çok daha ilerilere taşımalı, Cumhuriyet’i yüzüncü yaşında eşitlik, özgürlük ve toplumsal barış talepleri doğrultusunda eksiksiz demokrasi ile taçlandırmalıyız.” dedi.

 

Çaycuma Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Ülkemizi fiilen işgal eden emperyalist güçlere karşı, bin bir türlü yokluk ve yoksunluk içinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde verilen mücadeleyle bağımsızlığın kazanılıp, Cumhuriyet’in ilan edilmesinin 99. yılını kutluyoruz. 99 yıl önce ilan edilen Cumhuriyet yalnızca yeni devletin yönetim şeklini belirlemekle kalmadı, saltanatın yerine halk iradesini hâkim kılarak, tebaa sayılan bir halkı eşit haklı vatandaş düzeyine çıkardı. Laik, demokratik, sosyal hukuk devleti ilkeleri üzerine temellenen devrimlerle muasır medeniyetler hedefine koşan bir ülke haline gelen genç Türkiye Cumhuriyeti, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesine dayalı politikalarla dünya barışının önder ülkelerden biri oldu.” dedi.

 

KUTUPLAŞTIRICI, AYRIŞTIRICI, ÖTEKİLEŞTİRİCİ HER TÜRLÜ DİL VE UYGULAMAYA SON VERMELİYİZ

Mesajına, 99 yılda her alanda çok büyük mücadeleler verildiğini söyleyerek devam eden Başkan Kantarcı, “Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulduğundan bu yana başta kalkınma ve demokratikleşme olmak üzere her alanda büyük çaba harcadı. Yapılan atılımlarla ekonomi, eğitim, sağlık, bilim ve teknoloji gibi alanlarda önemli aşamalar kaydedildi. Dünya insanlığı içinde onurlu bir şekilde yer almamızı da sağlayan bu adımları çok daha ilerilere taşımalı, Cumhuriyet’i yüzüncü yaşında eşitlik, özgürlük ve toplumsal barış talepleri doğrultusunda eksiksiz demokrasi ile taçlandırmalıyız. Birbirimize karşı kullandığımız kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı, ötekileştirici her türlü dil ve uygulamaya son vermeli gerçek anlamda barış dolu bir Türkiye’yi el birliğiyle inşa etmeliyiz. Yüzüncü yıla bir kala önümüzdeki en büyük hedef bu olmalıdır.” ifadelerini de kullandı.

 

ÇAYCUMA, BÖLGENİN, CUMHURİYET’E EN ÇOK YAKIŞAN KENTİ

Çaycuma Belediyesinin Cumhuriyet’in yüzüncü yılını, ona yakışan eserlerle karşılamaya hazırlandığını söyleyen Kantarcı, mesajını, “İnsan odaklı bir bakışla yeniden inşa ettiğimiz Çaycuma, bu çabalarıyla bölgemizin Cumhuriyet’e en çok yakışan kenti haline geldi. Hareket edebilir durumdaki her engelli vatandaşın hiç kimsenin yardımı olmadan her türlü hizmetle erişebileceği bir kent olan Çaycuma, spor altyapısına yaptığımız büyük yatırımlarla, her yaştan insanın her türden sporu yapabileceği olanaklara kavuştu. Dünyada yaşanan iklim krizine karşı yüksek duyarlılık içinde olan Çaycuma Belediyesi, öncü uygulamalarıyla herkese örnek oldu. Yüce Atatürk’ün, ‘Bir tek şeye ihtiyacımız var, o da çok çalışmak’ sözünü rehber edinen belediyemiz, kendi enerjisini, kendi iş gücü ve olanaklarıyla yenilenebilir kaynaklardan elde edecek projeleri de hayata geçiren belediyemiz, kendi kendine yeten kurum olma yolunda da önemli adımlar attı. Cumhuriyetin yüzüncü yılını ona yakışan eserlerle kazanmak için yoğun çaba içinde olduğumuz şu günlerde, başta değerli Çaycumalılar olmak üzere tüm ülkemizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk olmak üzere, bize bu bayramı armağan eden tüm kahramanların hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.” diyerek tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

FAHRİYE ALTINOK’UN CENAZESİ

İLÇENİN YEŞİLTEPE MAHALLESİ’NDEN; İLÇENİN ESKİ ESNAFLARINDAN SABAHATTİN KARA’NIN ANNESİ, NAZLI…

20.08.2022
Cumartesi
Detaylar

Kuşlar Çaycuma’ya renk kattı

Çaycuma Belediyesi yörenin doğal varlıkları konusunda farkındalık yaratmak için Filyos…

28.12.2016
Çarşamba
Detaylar

KEMAL GÜNEY’İN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN, HALİME, BAHAR, NURTEN, SEÇKİN VE ÇAYCUMA SOSYAL…

30.03.2023
Perşembe
Detaylar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, 15…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, 15 Temmuz darbe girişiminin 4. yıldönümü…

14.07.2020
Salı
Detaylar