Kemal Yurtbay’dan örnek davranış

Kemal Yurtbay’dan örnek davranış

Yayınlanma Tarihi: 04.05.2016 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 79 görüntüledi

Kemal Yurtbay “Çaycumalılar Buluşuyor” etkinliğinde imzaladığı kitapların gelirini Çaycuma Belediyesi burs fonuna bağışladı.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şubesi eski başkanlarından, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doktor Kemal Yurtbay, “Çaycumalılar buluşuyor” etkinliği, sırasında imzaladığı kitapların tüm gelirini Çaycuma Belediyesi burs fonuna bağışladı. Kemal Yurtbay, etkinlikte, Çağrı Karlıdağ müstear ismiyle yayımladığı ilk kitabı “Bir Anne, Bir İnsan, Bir Kadın”ın yanı sıra  “Şerivan” adlı roman ve “Bir Doktorun Trajikomik Anıları” adlı anı-anlatı kitaplarını da imzaladı. Burada bir konuşma yapan Yurtbay, “Benim için çok onur verici bir olay. Çaycuma, sayın başkanımızın sayesinde önce Batı Karadeniz’in sonra da tüm ülkenin en güzide kentlerinden biri haline geldi. Bir başkanın görevi şehri yaşanabilir kılmaktır, bizim başkanımız bu konuda çok başarılı. Hepimizin hayallerini gerçekleştiriyor. Ben de bir nebze olsun katkı sunabiliyorsam ne mutlu bana” dedi.

 

KANTARCI: “ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUM”

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise, “Sevgili dostum Kemal Yurtbay’a bu güzel davranışından dolayı çok teşekkür ediyorum. Onun gibi hemşehrilerimiz sayesinde pek çok çocuğumuz üniversitelerde okuma şansı buluyor. Sayın doktorumun bu davranışının örnek olmasını diliyorum. Bu fonu ne kadar güçlü tutarsak o kadar çok kardeşimizin eğitimini tamamlamasına vesile oluruz. Çocuklarımıza Çaycumalı olmanın ayrıcalığını ne kadar hissettirebilirsek, onların doğup büyüdükleri topraklarla kurduğu duygusal bağ o kadar güçlü olacaktır. Kemal Bey’in sergilediği bu tutum Çaycumalılık ruhu ve bilincinin gelişimi açısından da önemlidir. Kendisine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Emlak Vergi Dairesi’nden Duyuru

Çaycuma Belediyesi Emlak Vergi Dairesi’nden yapılan duyuru şu şekilde; “Belediyemiz…

11.11.2014
Salı
Detaylar

Çaycuma Belediyesi Taşınmazlar 06.04.2017

06.04.2017
Perşembe
Detaylar

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma…

Bugün 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü. Ancak veriler, ne…

04.10.2016
Salı
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

01.03.2018
Perşembe
Detaylar