Kızılbelli çocuklar “Ben de varım” dedi

Kızılbelli çocuklar “Ben de varım” dedi

Yayınlanma Tarihi: 25.05.2016 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 41 görüntüledi

Kızılbel Köyü Yunus Emre Ortaokulu öğrencilerinin “Ben de varım” adlı resim sergisi Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Açılışa Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da katıldı.

 

Yunus Emre Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı “Ben de Varım” adlı resim sergisi Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Pek çok ünlü ressamın resimlerinin reprodüksiyonlarından oluşan sergi 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin yağlı, akrilik ve guaj boya tekniklerini kullanarak yaptığı çalışmaları içeriyor. Serginin açılışına Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın yanı sıra Okul Müdürü Yüksel Özeken, Eğitim-Sen Çaycuma Temsilcisi Taner Gökhan Günsan, İsmet Akyol, öğrenciler ve veliler katıldı. Tüm tabloları tek tek inceleyen Başkan Kantarcı, minik ressamlardan resimleri hakkında bilgi aldı. Burada bir açıklama yapan Yunus Emre Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Hamidenur Menteş, “Bu çalışmalarla çocuklar hem ustalara saygılarını dile getirdi hem de kendilerini gerçekleştirme imkânı buldu. Olanak verildiğinde o güzel, saf yürekleriyle başarıyı tadan ve bunu yansıtan çocuklarımızın ellerinden çıkan çalışmalar bizi oldukça heyecanlandırıyor. Sergimiz 23-26 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak. Kızılbel Köyü’nden Çaycuma’ya taşıdığımız sergimize tüm sanat ve çocuk severleri bekliyoruz” dedi.

 

KANTARCI: “SANATA VE BİLİME İLGİ ARTTIKÇA İNSAN KALİTEMİZ DE YÜKSELECEK”

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise bir köy okulunun böyle bir çalışma yapıp onu ilçeye taşımış olmasını çok önemli bulduğunu dile getirerek, “Sergide hakikaten güzel çalışmalar var. Bu yetenekli gençlerimizin ileride daha iyi resimlerini görmek en büyük dileğimdir. Ortaokul seviyesindeki çocukların Wan Gogh, Picasso gibi dünyanın önde gelen ressamlarını öğrenmeleri, onların dünyalarına girmeleri çok önemli. Okullarımızda sanata ve bilime olan ilgi ne kadar artarsa, insan kalitemiz de o oranda yükselecektir. Bu da yarınlarımızın daha aydınlık olacağı anlamına gelir. Ben okulumuzun çok değerli müdürü ve öğretmenlerine böyle bir çalışmayı başardıkları çok teşekkür ediyorum” dedi. Kantarcı daha sonra, sergide resmi olan tüm öğrencilere TÜBİTAK’ın bilim kitaplarından oluşan armağanlar sundu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Mustafa Pekdemir’in Cenazesi (05.11.2021)

İlçenin Karamusa Köyü’nden; merhum Hüseyin ve Ayşe Pekdemir’in oğulları, Sevim,…

05.11.2021
Cuma
Detaylar

MEHMET BAŞOĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN SERDAROĞLU KÖYÜ’NDEN; MERHUM HAMZA VE MERHUME ZEHRA BAŞOĞLU’NUN OĞLU,…

28.03.2022
Pazartesi
Detaylar

İsmail Zengin’in Cenazesi (12.11.2021)

İlçenin Pehlivanlar Mahallesi’nden; Yıldız, Hülya, Gülkan, İlhan, Burhan ve Abdurrahman…

12.11.2021
Cuma
Detaylar

MEVLÜT KURTMAN’IN CENAZESİ

İLÇENİN KALAFATLI KÖYÜ’NDEN; ESİN, MUSTAFA VE İLKER KURTMAN’IN BABALARI, TTK…

21.05.2022
Cumartesi
Detaylar