Komisyon raporu kabul edildi

Komisyon raporu kabul edildi

Yayınlanma Tarihi: 09.12.2016 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 53 görüntüledi

Aralık ayı ikinci bileşiminde tek gündemle toplanan Çaycuma Belediye Meclisi, Milli Eğitim Müdürlüğünün istediği imar planı tadilatı için komisyondan gelen raporu oy birliğiyle kabul etti.

 

Çaycuma Belediye Meclisinin Aralık ayı ikinci bileşimi yapıldı. Toplantının tek gündem maddesini Milli Eğitim İlçe Müdürlüğünün Pehlivanlar Mahallesi’ndeki arazisinde talep ettiği imar planı tadilatı oluşturdu. Bu konuda yapılan müzakere sonrasında, İmar Komisyonu raporu bir çekimsere karşın oy çokluğuyla kabul edildi. Buna göre, söz konusu alana ilişkin adaların, yüzölçümü, mülkiyet durumları ve ilerideki yıllarda ihtiyaç duyulabilecek ilave eğitim ve sosyal donatı alanları dikkate alınarak hedef planlama yapılması istenirken, hazırlanan zemin etüt raporunun belirli bir bölge yerine, yerleşkenin tamamı üzerinden yapılması önerildi. Belediye Meclisi,  yerleşke içinde kullanılmaya devam edilecek yapılardan ruhsatı olmayanların ruhsatlandırılması için çalışma başlatılmasını da istedi.

 

12,5 METRE OLAN YÜKSEKLİK 17,5 METREYE ÇIKARILDI

 

Belediye Meclisi mevcutta 12,5 metre olarak belirlenen yapı yüksekliğini maksimum 17,5 metreye çıkarırken, arazi üzerindeki imar yollarını kaldırarak adaların bir bütün olarak planlanmasına olanak tanıdı. Adaların birleşmesinden oluşan 34,894 metrekare büyüklüğündeki arazideki, ifraz, tevhit ve terk işlemlerinin yapılması ve Belediye ile Alpaylar şirketine ait alanlarının Milli Eğitim’e devrine yönelik işlemlerinin başlatılması bir çekimser oya karşı, oy çokluğuyla karar altına alındı. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı karar sonrası yaptığı değerlendirmede kapsamlı çalışma yapan komisyona teşekkür ederken, “Ne yapılması gerektiğinin bir yol haritası ortaya kondu. Çaycuma Belediyesi olarak, tümüyle bizim dışımızda planlanan bir yerle ilgili uzlaşmacı tavrımızı ortaya koyduk ve yapılması gerek en güzel çalışmayı yaptık” dedi. Belediye Meclisi, 4 Ocak’ta toplanma kararı alınmasının ardından tamamlandı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

DURKADIN İNAM’IN CENAZESİ

İLÇENİN DEREKÖSELER KÖYÜ’NDEN, VELİME AYÇELEBİ, AYŞE DERİN, HALİME ALBUZ, ZEKİ…

21.04.2023
Cuma
Detaylar

Kantarcı Rektör Özer’le görüştü

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Çaycuma…

25.11.2015
Çarşamba
Detaylar

Bayram Girgin’in Cenazesi (18.11.2021)

İLÇENİN KAYIKÇILAR KÖYÜNDEN; MERHUM AHMET VE MERHUME ASİYE GİRGİN’İN OĞULLARI,…

18.11.2021
Perşembe
Detaylar

Şehit ve gazilere vefa

Çaycuma Belediye Meclisi, Başkan Kantarcı’nın önerisiyle yeni yapılan kapalı pazaryeri…

02.09.2016
Cuma
Detaylar