Bu tür olayları yaşamamak için iyi günlerde tedbir alınması gerektiğini söyleyen Başkan Kantarcı, “Tabiat olayları belli zamanlarda tekrar eden ve önüne ne gelirse katıp götüren olaylar. Biz ‘Nasıl olsa bir şey olmaz’ diyerek tedbirsiz davranırsak, günün birinde büyük felaketlerle karşı karşıya kalmamız kaçınılmaz. Mesela Güneydoğu Anadolu bölgemizde, 6 Şubat’taki deprem de buna benzer bir olay. 500 yıl deprem olmamış. 500 yıl olmamış ama 500 yıl sonra geldi canımızı aldı bizim, on binlerce insanımızı kaybettik, şehirlerimiz yok oldu. Ben tekrar buradan bütün Türkiye’ye çağrıda bulunmak istiyorum, bu tür felaketleri yaşamamak için iyi günlerde normal günlerde tedbir almamız lazım. Özellikle deprem ve sel felaketi Türkiye’nin gündemine sık sık geliyor. Bu yüzden bunlarla ilgili koruyucu tedbirleri hep beraber işbirliği içinde almamız lazım. Ben tekrar hepimize geçmiş olsun diyorum. Allah tekrarını önlesin diyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.
SALTUKOVA ESNAFLARINDAN, MERHUM HACI AHMET MANGAL’IN EŞİ, ZEKAİ MANGAL VE…
İLÇENİN İSTASYON MAHALLESİNDEN; MERHUME NAZİFE VE MERHUM MUSTAFA TOPCU`NUN KIZLARI,…
İLÇEMİZ YENİ MAHALLESİ’NDEN, SEVİM, NEVİM, MERYEM, SEVİL, BAHAR VE GÜLŞEN’İN…
Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası Nedeniyle ;…