Kredibilitemiz çok yüksek

Kredibilitemiz çok yüksek

Yayınlanma Tarihi: 03.11.2016 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 39 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Belediye Meclisinin kasım ayı toplantısında yaptığı açıklamada, “Belediyemizin mali yapısı çok düzgün. Cari ödemelerimizi aksatmadan yaptığımız gibi geçmişten gelen bütün borçları da yapılandırdık” dedi.

 

Çaycuma Belediye Meclisi kasım ayı birinci toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın dönem içindeki yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı bilgilendirmenin ardından gündemdeki maddelerin görüşmesine geçildi. Komisyondan gelen raporların oy birliğiyle kabul edildiği toplantıda Çaycuma Kent Konseyi’nin sunduğu projeler hakkında bilgi de verildi. Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt bilgilendirme amacıyla yaptığı konuşmada, çocuk, kadın ve engelli meclisleri olarak, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, toplam 16 çalışmayı hayata geçireceklerini söyledi. Başkan Kantarcı, “Kent Konseyinin giderek halkalar halinde büyüyen bu çalışmaları için teşekkür ediyoruz. Biz de belediye olarak bu çalışmalarınızda hep yanınızda olacağız. Sizin yaptığınız hizmetler çok daha değerli. Belediye personeli olarak yaptıklarımız, bir yerde, mesleğimiz, profesyonel olarak işimizi yapıyoruz. Ama siz, eşinizden, ailenizden sosyal hayatınızdan, çocuklarınızdan fedakârlık yaparak bu hizmetleri yapıyorsunuz. Bu açıdan çalışmalarınız çok değerli. Sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

BELEDİYEMİZİN MALİ YAPISI ÇOK DÜZGÜN

 

Kaba inşaatı bitme aşamasında olan yeni belediye kompleksinin kalan işlerinin tamamlanması için İller Bankası’ndan kredi alınmasıyla ilgili gündem maddesinin görüşülmesi sırasında da açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Malumunuz belediyelerin borçlanmaları bir kurala tabi. Bir önceki bütçemizin en fazla yüzde onu kadar borçlanabiliyoruz. Onun ötesindeki borçlanmalar, İçişleri Bakanlığının onayına bağlı. Belediyemizin mali yapısı çok düzgün. Cari ödemelerimizi aksatmaksızın yaptığımız gibi, geçmişten gelen bütün borçları da yapılandırdık. Köprü faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerine, her ay, 100 bin lira tazminat ödüyoruz. Bütün bunlara rağmen, mali disiplinimiz nedeniyle, İller Bankası nezdinde, kredibilitemiz çok yüksek. Bütçe üzerinde yaptığımız incelemede, 5 milyon lira daha fazladan borçlanabileceğimiz anlaşıldı. Bunun üzerine müracaat ettik. Şimdi onay çıktı. Alınacak kredi ile belediye kompleksimizin kalan işlerini tamamlayacağız” dedi.

 

İKİNCİ TOPLANTI 14 KASIM’DA

 

Geçtiğimiz günlerde, Çaycuma’nın kardeş şehri Lennestadt Belediyesinin davetlisi olarak Almanya’ya giden meclis üyeleri Bahri Malakçı ve Onur Yiğit’in temasları hakkında bilgiler de verdiği toplantı, kasım ayı ikinci birleşiminin 14 Kasım’da yapılması kararıyla son erdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

TEMA’dan üst düzey ziyaret

TEMA Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç ve beraberindeki heyet, Çaycuma…

29.01.2016
Cuma
Detaylar

HÜSEYİN ERMİŞ’İN CENAZESİ

NEBİOĞLU BELDESİ TERZİLER MAHALLESİ’NDEN, MERHUM HALİL ERMİŞ’İN OĞLU, NURHAN TÜRKOĞLU,…

10.02.2024
Cumartesi
Detaylar

Kantarcı personelin yeni yılını kutladı

Çaycuma Belediyesi personeli ile bir araya gelen Belediye Başkanımız Bülent…

03.01.2022
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma yine pullarda

Çaycuma Belediyesinin ilçenin tanıtımını yapmak üzere ikinci kez bastırdığı pullar…

27.07.2018
Cuma
Detaylar