Küçüklerin 8. yıl sürprizi

Küçüklerin 8. yıl sürprizi

Yayınlanma Tarihi: 29.03.2022 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 142 görüntüledi
Hayriye – Hayrullah Saki Anaokulu öğrencileri Çaycuma Belediyesini ziyaret etti. Belediyeyi gezen küçük öğrenciler, ziyaretin, Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’nın göreve gelmesinin 8. yılına rastlaması nedeniyle, bir pasta ile yıldönümünü kutladı.
Çaycuma Hayriye – Hayrullah Saki Anaokulu öğrencileri, Okul Kurucusu Hayrullah Saki, Okul Müdürü Ömer Küçük ve öğretmenleri nezaretinde Çaycuma Belediyesini ziyaret etti. Ziyaretin Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’nın göreve başlamasının 8. yılına rast gelmesi nedeniyle bir pasta ile yıldönümünü kutlayan minikler, soru ve taleplerini iletme fırsatı da buldu. Belediyeyi gezdikten sonra 7. kattaki konferans salonunda toplanan minik öğrenciler, Başkan Kantarcı’dan, daha çok park bahçe yapmasını isterken, sokak hayvanları için de daha büyük bir barınak yapılmasını da talep etti.
İNSANLAR YAPILAN İŞLERİ GÖRÜNCE HAYRAN KALIYOR
Ziyarette Okul Kurucusu Hayrullah Saki’nin yazdığı mektup da okundu. Saki “Sekiz yılda yıldız gibi parlayan ilçe Çaycuma” başlığıyla yazdığı mektubunda, “Zonguldak ilinin doğusunda hızla gelişmekte olan Çaycuma, emsallerine, il belediyelerine ve hatta Türkiye belediyelerine örnek olarak anılmaktadır. Çaycuma’nın en çok geliştiği sekiz yıl, babasından 41 yıl sonra başkan olan oğlu Bülent Kantarcı’nın yaptığı şehir içi düzenlemeler, yollar, belediye sarayı, Kantarcı Müze Evi, Yaşam Park, Sarıkaş Işıklı Köprü, Zübeyde Hanım Çok Dilli Anaokulu, Atatürk Spor Merkezi gibi daha birçok faydalı işler yapmıştır. Çaycuma’ya gelen devlet yetkilileri ve diğer insanlar yapılan işleri görünce hayran kalıyor.” dedi.
BÜLENT KANTARCI TABİİ Kİ, TÜRKİYE’DE BELEDİYECİLİK ALANINDA KONUŞULACAKTIR
Mektubunda kendini tanıyanların, “Belediye Başkanı bunca işi nasıl yapıyor” diye sorduğunu da söyleyen Saki, “Benim onlara cevabım şu oluyor: Belediye Başkanı yüksek mühendis, genel kültürü, mesleki bilgisi, medeni cesareti, kendine güveni çok yüksek; görev, sorumluluk ve bilincini çok iyi bilen; doğru, planlı iş yapan; kim olursa görevinde yanlış yapana affı olmayan bir kişidir. Bu vasıflara sahip olan Bülent Kantarcı tabii ki, Türkiye’de belediyecilik alanında konuşulacaktır, Ankara, İstanbul belediyelerinden yardım alacaktır.” dedi.
SENİ ÇOK SEVİYOR VE SAYIYORUZ
Saki mektubunda, “Değerli başkan, bugün, buraya kıymetli eşim ve benim adımı taşıyan Hayriye-Hayrullah Saki anaokulu öğrencilerini, öğretmenlerini, okul müdürü ve kurucu olarak ben Hayrullah Saki, sekiz yılda Çaycuma’da yaptığın işleri senin anlatman için geldik. Biz seni çok seviyor ve sayıyoruz. Sağ ol. Sayın Başkan bildiğin gibi Çaycuma Merkez Kutlutaş İlkokulunda 1970-2000 yılları arasında kesintisiz 30 yıl görev yaptım. Bu süre içinde yüzlerce öğrenci yetiştirdim, senin iki oğlun da bu sayının içinde. Bu öğrencilerim şimdi çeşitli mesleklerde görevlerini yurdun dört bir tarafından başarılı bir şekilde yapmaktadır. Onlarla gurur duyuyorum. Sağ olsunlar” şeklindeki ifadelere de yer verdi.
YARININ TÜRKİYE’SİNİ YÖNETECEK BU KÜÇÜKLER, BAŞKANIMIZIN GÖREV ANLAYIŞINA UYGUN OLARAK YETİŞİYOR
Saki mektubunu, “Atatürkçü düşünceye yürekten inanmış, yaşamını eğitim ve öğretime adamış, 88 yaşında Çaycuma sevdalısı bir eğitimciyim. Bugün Çaycuma’da büyüklerin Hayrullah öğretmeni, küçüklerin dedesi olmak kolay değil. Sayın başkanım şuna emin ol ki, karşındaki yarının Türkiye’sini yönetecek olan bu küçükler, Hayrullah dedelerinin eğitim ve başkanımızın görev anlayışına uygun olarak yetişmekteler. Bu anlayışa uygun eğitim, öğretim yapan öğretmenlerime ve okul müdürüme teşekkür ederim. Sayın başkan okul olarak saygı ve sevgilerimi sunarız” diyerek bitirdi. Mektubun okunmasının ardından Hayrullah Saki’nin elini öpen Başkan Kantarcı, birlikte pastayı da kesti.
PERSONEL ADINA ÇİÇEĞİ BAŞKAN YARDIMCISI KÖRPÜŞ MISIRLI SUNDU
Başkan Kantarcı’ya bir diğer sürpriz de belediye personeli tarafından yapıldı. Göreve başlamasının sekizinci yılı anısına, belediye personeli adına Başkan Yardımcısı Körpüş Mısırlı, Kantarcı’ya, bir buket çiçek sundu. Sekiz yılda Çaycuma Belediyesinin, Kantarcı’nın önderliğinde çok önemli işlere imza attığını söyleyen Mısırlı, başarmış insanların gururunu yaşadıklarını ifade etti. Çiçeği bugünün göreve gelişinin 8. yıldönümüne rast geldiğini hatırlamadığını söyleyerek alan Başkan Kantarcı da her ne kadar kendisi rehberlik etmiş olsa da en büyük başarının belediye personeline ait olduğunu söyleyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

CEMİLE BALOĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN İSTASYON MAHALLESİ’NDEN; HATİCE SAKA, FARUK, FAHRİ VE ZAFER BALOĞLU’NUN…

25.02.2022
Cuma
Detaylar

Çaycuma’ya yeni kardeş geliyor: Konjic

     Çaycuma Belediye Meclisinin aralık ayı meclis toplantısında 12…

02.12.2021
Perşembe
Detaylar

KİRALAMA VE SATIŞ İHALE İLANI

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İLAN MUHTELİF KİRALAMA VE SATIŞ İŞLERİ İHALE…

15.04.2022
Cuma
Detaylar

2017 Temmuz Ayı Meclis Gündemi

30.06.2017
Cuma
Detaylar