Mart 2015 Meclis Toplantısı

Mart 2015 Meclis Toplantısı

Yayınlanma Tarihi: 06.03.2015 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 44 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi Mart 2015 Meclis Toplantısını Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Başkanlığında gerçekleştirdi.

Gündem maddelerinde yer alan, Türlü İşler Komisyonundan gelen ADD Binasının yer tahsisi konusu görüşüldü. Binanın alt zemin katını Kent Konseyine üst katını da ADD’ye bir yıllık tahsis edilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.  Yine komisyondan gelen Cem Evlerinin ibadethane sayılması konusu komisyondan geldiği şekilde oy çokluğuyla kabul edildi. AK Partili üyelerin ret, CHP’li üyelerin kabul oyu kullandığı Sosyal Demokrat Belediyeler Birliğine katılım konulu gündem maddesi çokluğuyla kabul edildi. Mesken ve işyerlerinde olması gereken otopark sayısının yeniden düzenlenmesi, oy birliğiyle komisyona havale edildi. Gündem maddesinde yer alan Kat karşılığı imar yapılması konusunda Başkan Kantarcı, Belediye evlerine ilave olarak planı hazır olan 44 daire daha yapılacağını açıkladı. AKP’li üyeler konunun komisyona havalesini isteyerek çekimser oyu kullandı. CHP’li üyelerin kabul oyu verdiği madde oy çokluğuyla kabul edildi.

 

Belediyenin taşınmaz malları ile araç parkının kamu yararına çalıştığına dair karar alınması konulu gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi. Ek gündem maddesinde yer alan, Belediyenin şirketi ÇAYBEL’in kredi kullanması için şirket müdürüne, kredilerin kullanılması için de Belediye Başkanına yetki verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi. Zonguldak Sakatlar Derneğinin Belediyeden yer tahsis talebi meclis de görüşülerek, Dernek üyelerinin Kent Konseyine tahsis edilen yerden faydalanması kararı oybirliğiyle alındı. İç Anadolu Belediyeler birliği konulu ek gündem maddesi komisyona havale edildi.

 

Gündem maddelerinin ardından Başkan Kantarcı bir aylık faaliyetlerini slayt sunumuyla meclis üyelerine anlattı. Gündeme ilişkin açıklamalarda da bulunan Başkan Kantarcı, Balediye Mali Hizmetlerin daha düzenli ve disiplinli hale geldiğini, ödeme günlerinin haftada bir Çarşamba günleri olarak belirlendiğini, Doğal gaz çalışmalarının yeniden başladığını, TOKİ konusunda olumlu gelişmelerin olduğunu söyledi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

SEVGİ GÜNDAŞ’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ ESNAFLARINDAN GÜNDAŞ MÜHENDİSLİĞİN SAHİBİ ESER GÜNDAŞ’IN ANNESİ, ECZACI BAŞAK…

14.06.2024
Cuma
Detaylar

HATİCE BOZACI’NIN CENAZESİ

İLÇENİN KIŞLA KÖYÜ ESENTEPE MAHALLESİ’NDEN, NİZAMETTİN BOZACI’NIN EŞİ HATİCE BOZACI…

28.03.2023
Salı
Detaylar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Zonguldak…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz başkanlığında bir…

11.02.2021
Perşembe
Detaylar

ŞEREF DEMİR’İN CENAZESİ

İLÇENİN VELİ KÖYÜ ŞAHNALAR MAHALLESİ’NDEN; MERHUM RECEP VE MERHUME MELEK…

03.01.2022
Pazartesi
Detaylar