Maske coşturdu

Maske coşturdu

Yayınlanma Tarihi: 28.05.2018 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 359 görüntüledi

Grup Maske, Çaycuma Belediyesi tarafından düzenlenen konserde, Çaycumalılara muhteşem bir konser verdi.

Ramazan ayında eğlence etkinliklerine hız veren Çaycuma Belediyesi Maske adlı müzik grubuyla bir konser düzenledi.  Atatürk Anıtı önünde yapılan konsere Çaycumalılar yoğun ilgi gösterdi. Grup Maske, yaklaşık bin kişinin izlediği konserde, kendi bestelerinin yanı sıra Aşık Veysel, Barış Manço gibi üstatların şarkılarını kendi tarzına göre yorumladı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Grup, Çaycumalılara bir de sürpriz yaptı. Eski Kaymakam Gökhan Veli Kişioğlu’nun “Bir yıldızsın Çaycuma gönül ufuklarında” adlı parçayı besteleyen Grup, büyük ilgi gören besteyi yoğun istek üzerine iki kez söyledi. Pozitif enerjileriyle beğeni toplayan grubun parçalarına zaman zaman izleyenler de eşlik etti.

SİZ YETER Kİ BU ALANLARI DOLDURUN

Grubun solisti Eyüp Karaaslan konseri izleyen Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı, “Kendisini çok sevdik Kendisiyle 40 dakika falan muhabbet etme imkânı bulduk. Biz İstanbul’da yaşadığımız için belediye başkanı kimdir, nedir bilmiyorduk. Burada tanıştık. Şunun güzel yüzüne bak. Harikasın” diyerek sahneye davet etti. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, izleyenleri elle selamladıktan sonra, “Manzara çok güzel. Ben daha fazla araya girmeyeyim, gidiyorum” şeklinde espri yapması gülüşmelere sahne oldu. Başkan Kantarcı, “İki kelam et diyorlar ama Çaycuma burada. Söze gerek var mı? Çaycuma’da her zaman en güzel ortamlarda, gelecekte de huzur ve mutluluk içinde hep beraber olacağız. Bu değerli dostlar bizler için geldiler, ramazan günü işleri güçleri bırakıp İstanbul’dan geldiler. Beni mahcup etmediniz. Bu güzel topluluğu bundan sonra da sık sık göreceğiz. Siz yeter ki bu alanları doldurun” dedi.

İKİ ÜYESİ ÇAYCUMALI

2016 yılında bir araya gelip birlikte çalmaya başlayan Maske ekibinin büyük çoğunluğu işadamlarından oluşturuyor. Kendi bestelerini icra etmenin yanı sıra mevcut eserleri de kendi tarzlarına göre yorumlayan Maske, verdiği konserlerle kısa sürede dinamik yapısı ve pozitif enerjisiyle dinleyicilerle sıkı bağlar kuruyor. En önemli amacı yardım ve sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek olan Grup, müzik hayatına, aynı zamanda aranjör de olan Emre Demirhan (klavye) koordinatörlüğünde, Şenan Kerçin (klarnet), Özgür Parlak (bağlama), Kıvanç Yılmaz (elektro gitar), Ergin Demirel (davul), Semih Ercan (perküsyon) ve vokalde de Eyüp Karaaslan ile sekiz kişi olarak devam ediyor. Grup üyeleri Şenan Kerçin ve Özgür Parlak’ın aynı zamanda Çaycumalı olması Çaycuma konserinin daha özel olmasını sağlayan bir etken olarak öne çıkıyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle; Yeşiltepe Mahallesinin; Zincirlikuyu Caddesi, Berberoğlu Sokak,…

28.05.2023
Pazar
Detaylar

Araç Muayene İstasyonu Açılıyor

Çaycuma’da araç muayene istasyonu arazisinde incelemelerde bulunan Reysaş Holding Yönetim…

10.06.2021
Perşembe
Detaylar

METİN ÖZDEMİR’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ KIŞLA KÖYÜ MERKEZ MAHALLESİ’NDEN, MEHMET ÖZDEMİR’İN OĞLU, RAMAZAN VE…

11.10.2023
Çarşamba
Detaylar

Belediye-İş Sendikası’ndan Başkan Kantarcı’ya Teşekkür

Belediye-İş Sendikası, Çaycuma Belediye’sinde kadrolu işçilerin ikramiyelerinin tam olarak ödenmesinden…

19.07.2014
Cumartesi
Detaylar