Maske coşturdu

Maske coşturdu

Yayınlanma Tarihi: 28.05.2018 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 185 görüntüledi

Grup Maske, Çaycuma Belediyesi tarafından düzenlenen konserde, Çaycumalılara muhteşem bir konser verdi.

Ramazan ayında eğlence etkinliklerine hız veren Çaycuma Belediyesi Maske adlı müzik grubuyla bir konser düzenledi.  Atatürk Anıtı önünde yapılan konsere Çaycumalılar yoğun ilgi gösterdi. Grup Maske, yaklaşık bin kişinin izlediği konserde, kendi bestelerinin yanı sıra Aşık Veysel, Barış Manço gibi üstatların şarkılarını kendi tarzına göre yorumladı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Grup, Çaycumalılara bir de sürpriz yaptı. Eski Kaymakam Gökhan Veli Kişioğlu’nun “Bir yıldızsın Çaycuma gönül ufuklarında” adlı parçayı besteleyen Grup, büyük ilgi gören besteyi yoğun istek üzerine iki kez söyledi. Pozitif enerjileriyle beğeni toplayan grubun parçalarına zaman zaman izleyenler de eşlik etti.

SİZ YETER Kİ BU ALANLARI DOLDURUN

Grubun solisti Eyüp Karaaslan konseri izleyen Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı, “Kendisini çok sevdik Kendisiyle 40 dakika falan muhabbet etme imkânı bulduk. Biz İstanbul’da yaşadığımız için belediye başkanı kimdir, nedir bilmiyorduk. Burada tanıştık. Şunun güzel yüzüne bak. Harikasın” diyerek sahneye davet etti. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, izleyenleri elle selamladıktan sonra, “Manzara çok güzel. Ben daha fazla araya girmeyeyim, gidiyorum” şeklinde espri yapması gülüşmelere sahne oldu. Başkan Kantarcı, “İki kelam et diyorlar ama Çaycuma burada. Söze gerek var mı? Çaycuma’da her zaman en güzel ortamlarda, gelecekte de huzur ve mutluluk içinde hep beraber olacağız. Bu değerli dostlar bizler için geldiler, ramazan günü işleri güçleri bırakıp İstanbul’dan geldiler. Beni mahcup etmediniz. Bu güzel topluluğu bundan sonra da sık sık göreceğiz. Siz yeter ki bu alanları doldurun” dedi.

İKİ ÜYESİ ÇAYCUMALI

2016 yılında bir araya gelip birlikte çalmaya başlayan Maske ekibinin büyük çoğunluğu işadamlarından oluşturuyor. Kendi bestelerini icra etmenin yanı sıra mevcut eserleri de kendi tarzlarına göre yorumlayan Maske, verdiği konserlerle kısa sürede dinamik yapısı ve pozitif enerjisiyle dinleyicilerle sıkı bağlar kuruyor. En önemli amacı yardım ve sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek olan Grup, müzik hayatına, aynı zamanda aranjör de olan Emre Demirhan (klavye) koordinatörlüğünde, Şenan Kerçin (klarnet), Özgür Parlak (bağlama), Kıvanç Yılmaz (elektro gitar), Ergin Demirel (davul), Semih Ercan (perküsyon) ve vokalde de Eyüp Karaaslan ile sekiz kişi olarak devam ediyor. Grup üyeleri Şenan Kerçin ve Özgür Parlak’ın aynı zamanda Çaycumalı olması Çaycuma konserinin daha özel olmasını sağlayan bir etken olarak öne çıkıyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Belediye Başkanlığından Terminaller ile İlgili…

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN   Belediyemiz Terminalinde bulunan otobüs firmaları, 15 Temmuz…

25.07.2014
Cuma
Detaylar

Yeri Doldurulamaz

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Yurbay Şirketler Topluluğu Kurucusu Zeki Yurtbay’ın…

24.09.2021
Cuma
Detaylar

2020 Mart Ayı Meclis Gündemi

28.02.2020
Cuma
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Borudaki Tadilat Nedeniyle; Yeni Mahalle; Oktay-Olcay Yurtbay Caddesinin suları…

05.08.2022
Cuma
Detaylar